Η 8η «στροφή» σε Β' και Γ' Τοπικό θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο για το πρωτάθλημα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Στον 1ο Όμιλο του Β' Τοπικού όλα τα παιχνίδια θα διεξαχθούν την Κυριακή. Από τον 2Ο Όμιλο ξεχωρίζει το μεγάλο ντέρμπι κορυφής, ανάμεσα σε Ανθότοπο και Γαλατινή.
Στο Γ' Τοπικό το παιχνίδι που «κεντρίζει» το ενδιαφέρον είναι αυτό ανάμεσα σε Ελπίδες Ελλησπόντου και Κεραυνό Πετρανών.
Δείτε το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στις δύο κατηγορίες της Ε.Π.Σ. Κοζάνης καθώς και την βαθμολογία έως τώρα.
Αναλυτικά:
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος - 8η Αγωνιστική) |
Κυριακή 15 Νοεμβρίου (15:00) |
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ |
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ – Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ |
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ – Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ |
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ – ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ |
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ |
ΡΕΠΟ: Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος - 8η Αγωνιστική) |
Σάββατο 14 Νοεμβρίου (15:00) |
ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ – ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ – Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ |
Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ – Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ |
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ |
Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ – ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
Κυριακή 15 Νοεμβρίου 2015 (11:00) |
ΚΟΖΑΝΗ 2004 – ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (8η Αγωνιστική) |
Σάββατο 14 Νοεμβρίου (15:00) |
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ – Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ |
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ – ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ |
Κυριακή 15 Νοεμβρίου (15:00) |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ – Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ |
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ – ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ – ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
Οι Βαθμολογίες έως τώρα:
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος) |
||
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ |
19 |
2 |
Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ |
19 |
3 |
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ |
18 |
4 |
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ |
13 |
5 |
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ |
13 |
6 |
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ |
13 |
7 |
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ |
12 |
8 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ |
9 |
9 |
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ |
9 |
10 |
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ |
6 |
11 |
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
4 |
12 |
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ |
4 |
13 |
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ |
-4 |
14 |
Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ |
-6 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος) |
||
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ |
19 |
2 |
Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ |
18 |
3 |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ |
13 |
4 |
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ |
13 |
5 |
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ |
12 |
6 |
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ |
11 |
7 |
ΚΟΖΑΝΗ 2004 |
9 |
8 |
Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ |
9 |
9 |
Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ |
8 |
10 |
ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ |
6 |
11 |
ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
6 |
12 |
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
5 |
13 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
3 |
14 |
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
-2 |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης |
||
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ |
19 |
2 |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
19 |
3 |
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ |
16 |
4 |
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ |
15 |
5 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ |
14 |
6 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ |
12 |
7 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ |
10 |
8 |
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ |
10 |
9 |
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ |
6 |
10 |
Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ |
3 |
11 |
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ |
3 |
12 |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ |
3 |
13 |
ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ |
-2 |
14 |
ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
-10 |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος – www.top-sport.gr