Η 7η «στροφή» των πρωταθλημάτων Β' και Γ' Τοπικού Ε.Π.Σ. Κοζάνης θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο.
Από τον 1ο Όμιλο του Β' Τοπικού ξεχωρίζει το παιχνίδι ανάμεσα σε Δόξα Λευκόβρυσης και Α.Ε. Ελίμειας, ενώ από τον 2ο Όμιλο ενδιαφέρον ματς είναι αυτό ανάμεσα σε Γαλατινή και Δόξα Μικροκάστρου. Στο Γ' Τοπικό μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στους δυο πρωτοπόρους. Δόξα Βερμίου Πύργων και Ελπίδες Ελλησπόντου θα δώσουν μάχη για την πρωτιά.
Δείτε το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής, καθώς και πως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία στα δύο πρωταθλήματα.
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος - 7η Αγωνιστική) |
Σάββατο 7 Νοεμβρίου (15:00) |
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ |
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ |
Κυριακή 8 Νοεμβρίου (11:00) |
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ – Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
Κυριακή 8 Νοεμβρίου (15:00) |
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ – Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ |
Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ |
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος - 7η Αγωνιστική) |
Σάββατο 7 Νοεμβρίου (15:00) |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ |
ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ |
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ |
Κυριακή 8 Νοεμβρίου (15:00) |
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ – ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ |
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ – ΚΟΖΑΝΗ 2004 |
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ – ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (7η Αγωνιστική) |
Σάββατο 7 Νοεμβρίου (15:00) |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ |
Κυριακή 8 Νοεμβρίου (15:00) |
ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ – ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ – ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ |
ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ |
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ – Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ |
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ – Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ – ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ |
Οι βαθμολογίες έως τώρα:
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος) |
||
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ |
16 |
2 |
Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ |
16 |
3 |
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ |
15 |
4 |
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ |
13 |
5 |
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ |
10 |
6 |
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ |
10 |
7 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ |
9 |
8 |
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ |
9 |
9 |
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ |
9 |
10 |
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ |
6 |
11 |
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
4 |
12 |
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ |
1 |
13 |
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ |
-4 |
14 |
Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ |
-6 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος) |
||
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ |
16 |
2 |
Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ |
15 |
3 |
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ |
12 |
4 |
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ |
11 |
5 |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ |
10 |
6 |
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ |
10 |
7 |
Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ |
8 |
8 |
ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ |
6 |
9 |
ΚΟΖΑΝΗ 2004 |
6 |
10 |
ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
6 |
11 |
Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ |
5 |
12 |
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
5 |
13 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
2 |
14 |
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
-2 |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης |
||
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ |
18 |
2 |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
18 |
3 |
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ |
13 |
4 |
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ |
12 |
5 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ |
11 |
6 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ |
11 |
7 |
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ |
10 |
8 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ |
7 |
9 |
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ |
5 |
10 |
Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ |
3 |
11 |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ |
3 |
12 |
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ |
2 |
13 |
ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ |
-2 |
14 |
ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
-11 |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος - www.top-sport.gr