Ανάμεσα σε Διόσκουρους Κοζάνης και Αρίων Πτολεμαΐδας θα κριθεί ο φετινός τίτλος στο Παιδικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr
Πιο συγκεκριμένα, στον 1ο Ημιτελικό του Σαββάτου (11-5-24), ο Αρίων Πτολεμαΐδας κέρδισε με σκορ 69-55 τον Α.Σ. Καστοριάς, ενώ στον 2ο Ημιτελικό, οι Διόσκουροι Κοζάνης πήρανε το ροζ φύλλο αγώνα κόντρα στον Ηρακλή Κοζάνης με σκορ 78-57.
Έτσι, σήμερα Κυριακή (12-5-24), στον μεγάλο τελικό (20:00) οι Διόσκουροι Κοζάνης θα αντιμετωπίσουν τον Αρίων Πτολεμαΐδας, ενώ στον μικρό τελικό (18:00), ο Ηρακλής Κοζάνης θα παίξει με τον Α.Σ. Καστοριάς για την 3η και 4η θέση αντίστοιχα.
Και οι δύο αγώνες θα πραγματοποιηθούν στο κλειστό γυμναστήριο της Λευκόβρυσης, ενώ μετά την ολοκλήρωση θα ακολουθήσουν οι απονομές.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr