21 αγωνιστικές έχουν πραγματοποιηθεί μέχρι τώρα στον 2ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας, όπου αγωνίζονται Εορδαϊκός και Καστοριά.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης - Γιάννης Τοπαλίδης | www.top-sport.gr
Στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ συνεχίζει ο Κυπαρίσσης του Σβορώνου, ο οποίος οδηγεί την κούρσα με 17 γκολ.
Τα 8 γκολ έφτασε ο επιθετικός του Εορδαϊκού, Λεονάρντο Νίκολλι.
Αναλυτικά ο πίνακας των σκόρερ:
Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ | 2023-2024)
17 ΓΚΟΛ
Κυπαρίσσης (Σβορώνος)
10 ΓΚΟΛ
Σκόνδρας Ν. (Τρίκαλα)
Τσιμέλι (Ζάκυνθος)
9 ΓΚΟΛ
Σεχολάρι (Εθνικός Ν. Κεραμιδίου)
8 ΓΚΟΛ
Νίκολλι (Εορδαϊκός)
Αλεξίου (Τρίκαλα)
Σαραντίδης (Πιερικός)
Μπατζώνης (Σβορώνος)
7 ΓΚΟΛ
Παπαδόπουλος (Εθνικός Ν. Κεραμιδίου)
Αλεξίου (Αστέρας Σταυρου)
6 ΓΚΟΛ
Τσάνι (Καστοριά)
Ανανιάδης (Βατανιακός)
5 ΓΚΟΛ
Τσαγκαλίδης (Εορδαϊκός)
Παππάς (Θύελλα Κατσικά)
Ματζαλάκου (Πιερικός)
Σκανδάλης (Θύελλα Κατσικά)
4 ΓΚΟΛ
Σαχινίδης (Καστοριά)
Τσελεπής (Καστοριά)
Πάλλας (Καστοριά)
Κωστακιώτης (Α.Ε. Λευκίμμης)
Δεμηρτζόγλου (Σβορώνος)
Παππάς (Αναγέννηση Άρτας)
Βαγενάς (Κιλελέρ)
Σπηλιώτης (ΑΟ Νέας Αρτάκης)
Ζελέκου (Θεσπρωτός)
3 ΓΚΟΛ
Αλτάνης (Κιλιλέρ)
Τσιαφίτσας (Θεσπρωτός)
Βιγιάλμπα (Θεσπρωτός)
Παυλίδης (Νέα Αρτάκη)
Στεργίου (Αστέρας Πετριτή)
Κατσαβάκης (Πιερικός)
Βιλάλμπα (Θεσπρωτός)
Παπαδάκης (Νέα Αρτάκη)
Σαμαντάς (Τρίκαλα)
Χατζής (Εθνικός Ν. Κεραμιδίου)
Γρηγοριάδης (Α.Ε. Λευκίμμης)
Μιτακίδης (Βατανιακός)
Ροντρίγκεζ (Αστέρας Σταυρού)
Λάμπογλου (Σβορώνος)
Κατσαμάγκας (Κιλελέρ)
Μπαλτάς (Π.Ο. Φήκης)
Τουλίκας (Εθνικός Ν. Κεραμιδίου)
Μπαλογιάννης (Πιερικός)
Χασομέρης (Κιλελέρ)
Ζυγκερίδης (Αναγέννηση Άρτας)
2 ΓΚΟΛ
Άνταμς (Εορδαϊκός)
Παπαζήσης (Εορδαϊκός)
Φράγκος (Αστέρας Σταυρου)
Φερεντίνος (Αναγέννηση Άρτας)
Σκανδάλης (Θύελλα Κατσικά)
Βασιλείου (Τρίκαλα)
Βασιλάκης (Θύελλα Κατσικά)
Μαλισσόβας (Αστέρας Σταυρού)
Κυρτέγος (Σβορώνος)
Γεωργακόπουλος (Αστέρας Πετριτή)
Νίτας (Α.Ε. Λευκίμμης)
Παπαθανασίου (Α.Ε. Λευκίμμης)
Τσοπανάς (Α.Ε. Λευκίμμης)
Μιχαηλίδης (Βατανιακός)
Κακκάβας (Αστέρας Σταυρού)
Μόσχος (Αστέρας Σταυρού)
Μουζακίτης (Α.Ε. Λευκίμμης)
Δημηνάς (Ζάκυνθος)
Ντούκας (Ζάκυνθος)
Λισγάρας (Αναγέννηση Άρτας)
Καρατάσιος (Πιερικός)
Χατζηστάμου Δ. (Νέα Αρτάκη)
Αντωνόπουλος (Αστέρας Σταυρού)
Γεωργάκης (Φήκη)
Ορφανός (Θεσπρωτός)
Ζαΐμι (Α.Ο. Τρίκαλα)
Γαστεράτος (Α.Ε. Λευκίμμης)
Σκριβάνος (Νέα Αρτάκη)
Κόλα (Εθνικός Νέου Κεραμιδίου)
Κωσταμένας (Θύελλα Κατσικά)
Βλαχόπουλος (Αστέρας Πετριτή)
Μπεκατώρος (Αναγέννηση Άρτας)
Μυστρίδης (Σβορώνος)
1 ΓΚΟΛ
Κόκκας (Καστοριά)
Μαρκόν (Εορδαϊκός)
Μαγγίζης (Καστοριά)
Σαββόπουλος (Καστοριά)
Μπαλίτσας (Εορδαϊκός)
Γκαϊτόρ (Εορδαϊκός)
Χάιτας (Εορδαϊκός)
Γκέκας (Καστοριά)
Αιχμαλωτίδης (Εορδαϊκός)
Καπλάνι (Καστοριά)
Κορομηλάς (Αναγέννηση Άρτας)
Χατζηστάμου (Ζάκυνθος)
Καραμποΐκης (Α.Ε. Λευκίμμης)
Γεωργοπάλης (Αστέρας Πετριτή)
Μαυρίδης (Πιερικός)
Μετάι (Εθνικός Νέου Κεραμιδίου)
Ιορδανίδης (Νέα Αρτάκη)
Ρούσης (Θεσπρωτός)
Δαδάκος (Βατανιακός)
Παλαμούτσης (Θεσπρωτός)
Μανιώτης (Αναγέννηση Άρτας)
Καλαϊτζης (Πιερικός)
Κριεμάδι (Εθνικός Νέου Κεραμιδίου)
Ρουμελιώτης (Αστέρας Πετριτή)
Ρίζος (Θύελλα Κατσικά)
Γούλας (Θύελλα Κατσικά)
Γάλλος (Θεσπρωτός)
Μαρουλάκης (Αστέρας Πετριτή)
Στύλλα (Ζάκυνθος)
Ντελέκου (Νέα Αρτάκη)
Δρόσος (Αστέρας Σταυρού)
Ροβίνας (Θεσπρωτός)
Εμβραΐζογλου (Θύελλα Κατσικά)
Γουσέτης (Ζάκυνθος)
Στασινόπουλος (Νέα Ααρτάκη)
Φυτόπουλος (Σβορώνος)
Σαμπαντάς (Α.Ο. Τρίκαλα)
Βασσάκης (Α.Ε. Λευκίμμης)
Ζουκάν (Εθνικός Νέου Κεραμιδίου)
Λιόλιος (Βατανιακός)
Βιλάμπα (Θεσπρωτός)
Κοντοθανάσης (Σβορώνος)
Δερμητζόγλου (Σβορώνος)
Μιρακίδης (Βατανιακός)
Τσενικλής (Βατανιακός)
Τεντολούρης (Π.Ο. Φήκης)
Σκόνδρας Γ. (Τρίκαλα)
Γιαλαμίδης (Πιερικός)
Κωνσταντινίδης (Πιερικός)
Χατζηστάμου Α. (Νέα Αρτάκη)
Ξυδούς (Σβορώνος)
Γκινής (Π.Ο. Φήκης)
Μελιόπουλος (Θύελλα Κατσικά)
Ραπτόπουλος (Θεσπρωτός)
Μεντής (Ζάκυνθος)
Κατσαντώνης (Τρίκαλα)
Γερογιάννης (Νέα Αρτάκη)
Ματζαλάκος (Πιερικός)
Μπλέτσας (Θύελλα Κατσικά)
Κανταρτζής (Βατανιακός)
Μπουμπούκης (Θεσπρωτός)
Μπέικος (Μαγνησιακός)
Μαργαρίτης (Βατανιακός)
Μητράκας (Βατανιακός)
Ταύτας (ΑΟ Νέας Αρτάκης)
Σκρίβας (ΑΟ Νέας Αρτάκης)
Μαρούδας (Τρίκαλα)
Καλαμαράς (ΠΟ Φήκης)
Τζέλης (ΠΟ Φήκης)
Πολυζόπουλος (ΠΟ Φήκης)
Νικολίτσας (Ζάκυνθος)
Μερτύρης (ΑΟ Νέας Αρτάκης)
Ταυταρίδης (ΑΟ Νέας Αρτάκης)
Χατζησαββίδης (Κιλελέρ)
Γιαννίτσης (Εθνικός Ν. Κεραμιδίου)
Κυπαρίσσης (Πιερικός)
Πετρίδης (Θύελλα Κατσικάς)
Μπαλτάς (Ζάλυνθος)
Πότσης (Θύελλα Κατσικά)
Μπαλντάς (Π.Ο. Φήκης)
Κουλάλης (Α.Ε. Λευκίμμης)
Κακολύρης (Ζάκυνθος)
Τσούπρος (ΑΟ Νέας Αρτάκης)
Τσίγκληρας (Ζάκυνθος)
Τσιαφίτσας (Θεσπρωτός)
Γαρδικιώτης (Αστέρας Πετριτή)
Παναγιώτου (ΠΟ Φήκης)
Γωγουβίτης (Αστέρας Πετριτή)
Κυριάκης (Αναγέννηση Άρτας)
Ζώβληκας Εθνικός Νέου Κεραμιδίου)
Νικολακόπουλος (Ζάκυνθος)
ΑΥΤΟΓΚΟΛ
Εορδαϊκός (2)
Θεσπρωτός
Καστοριά
Π.Ο. Φήκης (3)
Αστέρας Πετριτή
Αναγέννηση Άρτας
Κιλελέρ
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης - Γιάννης Τοπαλίδης | www.top-sport.gr