Με την 16η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα του Α Τοπικού Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr
Μία αγωνιστική με πάρα πολλά γκολ, αφού σημειώθηκαν 33 στους έξι αγώνες που πραγματοποιήθηκαν.
Στην 1η θέση με 19 γκολ παρέμεινε ο Σικαλόπουλος του Βελβεντού, ενώ μια ανάσα πίσω του είναι πλέον ο Στάθης Αθανασιάδης του ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης, ο οποίος έφτασε τα 17 γκολ.
Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των παιχνιδιών:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (16η Αγωνιστική)
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ - ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ 5-1
Αθανασιάδης (4), Καλατσανάς | Τσιάρας
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ - ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 2-1
Σίσκος, Βλάχος | Θεοδοσιάδης
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 3-1
Σακαλής, Τσικόπουλος Η., Κατσαρός | Βρόικος
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ - ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ 1-4
Λαμπίδης | Παπαγαθονίκου (4)
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ - ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 6-1
Νέστορας (4), Μαυροδήμος, Λαβαντσιώτης | Μαρτιρόσοβ
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ - ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ 8-0
Μπαλίτσας, Τσαγκαλίδης, Καβαλάρης, Χαραλαμπίδης Χ., Ματούλας, Χαραλαμπίδης Μ., Ταγγίδης, Μεντεκίδης
Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 0-3 α.α.
Ο πίνακας των σκόρερ:
19 ΓΚΟΛ
Σικαλόπουλος (Α.Σ. Βελβεντό)
17 ΓΚΟΛ
Αθανασιάδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
16 ΓΚΟΛ
Παπαγαθονίκου (Α.Ε. Περδίκκα)
13 ΓΚΟΛ
Τσικόπουλος Σ. (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Σακαλής (Μακεδονικός Κοζάνης)
12 ΓΚΟΛ
Νέστορας (Τιτάν Σερβίων)
Καβαλάρης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
11 ΓΚΟΛ
Τζέλος (Μακεδονικός Κοζάνης)
9 ΓΚΟΛ
Κωτίδης (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Μαυροδήμος (Τιτάν Σερβίων)
8 ΓΚΟΛ
Γεωργάκας (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Μίχος (Α.Ε. Κοζάνης)
Χαραλαμπίδης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
7 ΓΚΟΛ
Αποστόλου (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Τσιάρας (Α.Ο. Κρόκου)
Ματούλας (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
6 ΓΚΟΛ
Τσικόπουλος Γιάννης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Καρακουλάκης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Θεοδοσιάδης (Α.Ε. Κοζάνης)
5 ΓΚΟΛ
Ευαγγελόπουλος (Α.Σ. Βελβεντό)
Μπισιούκης (Α.Σ. Βελβεντό)
Τσεμπερλίδης (Α.Ε. Περδίκκα)
Λιάμης (Α.Ε. Περδίκκα)
Καλατσανάς (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Κατσαρός (Μακεδονικός Κοζάνης)
4 ΓΚΟΛ
Τακίδης (Τιτάν Σερβίων)
Λαζαριώτης (Τιτάν Σερβίων)
Πελέκας (Τιτάν Σερβίων)
Νικολαΐδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Σιδηρόπουλος (Δόξα Βερμίου Πύργων)
Ραφαηλίδης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Μπούρτζος (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Τσικόπουλος Ηλίας (Μακεδονικός Κοζάνης)
Τσαγκαλίδης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
3 ΓΚΟΛ
Αποστολίδης (Α.Ε. Καισαρειάς)
Λαμπίδης (Αναγέννηση Εράτυρας)
Μοσχόπουλος (Τιτάν Σερβίων)
Σκουτέλας (Αλιάκμων Αιανής)
Ευαγγελόπουλος (Α.Ε. Καισαρειάς)
Νέστωρας (Τιτάν Σερβίων)
Χριστοφορίδης (Δόξα Βερμίου Πύργων)
Τζέλος (Α.Ε. Κοζάνης)
Συμεωνίδης (Α.Ε. Περδίκκα)
Ντόλιας (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Βούρτης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Σίσκος (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Χαραλαμπίδης Θ. (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Ταγγίδης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
2 ΓΚΟΛ
Ουσταγιαννίδης (Α.Ο. Κρόκου)
Κάτανας (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Καρανάνος Μ. (Α.Ο. Κρόκου)
Καραφυλλίδης (Α.Ο. Κρόκου)
Ζιώγας (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Αιγινίτης (Α.Ο. Κρόκου)
Τσιφτσιάν (Βελβεντό)
Βαβλιάρας (Αλιάκμων Αιανής)
Αργυρόπουλος (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Τέτος (Βελβεντό)
Μπόντης (Α.Ε. Κοζάνης)
Σέχι (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Μέτκο (Τιτάν Σερβίων)
Πασχαλίδης (Α.Σ. Βελβεντό)
Παναγιωτίδης (Α.Ε. Περδίκκα)
Βλαδίκας Δ. (Α.Ε. Περδίκκα)
Σκουτέλας (Α.Ο. Κρόκου)
Γιαμουρίδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Βλαδίκας Β (Α.Ε. Περδίκκα)
Σαββούδης (Α.Σ. Βελβεντού)
Κατσίρης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Ηλίας (Αναγέννηση Εράτυρας)
Δουλδούρας (Α.Ο. Κρόκου)
Νίκου (Δόξα Βερμίου Πύργων)
1 ΓΚΟΛ
Ζαγκουντίνος (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Κικίδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Τσίπη (Α.Σ. Βελβεντό)
Τσιντός (Α.Ε. Περδίκκα)
Πλακούτσης (Αλιάκμων Αιανής)
Βλάχου (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Οικονόμου (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Λαζαριώτης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Μαντασάς (Αλιάκμων Αιανής)
Τσάμης Θ. (Αναγέννηση Εράτυρας)
Τζουβάρας (Α.Ε. Περδίκκα)
Τουρτούρας (Α.Ο. Κρόκου)
Γκουντούλιας (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Ντεμάι (Αναγέννηση Εράτυρας)
Μήλιος (Μακεδονικός Κοζάνης)
Κοκόζογλου (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Μπερμπερίδης (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Πουλτίδης (Δόξα Βερμίου Πύργων)
Κεΐσογλου (Α.Ε. Καισαρειάς)
Καπλάνογλου (Α.Ο. Κρόκου)
Σκαμάγκας (Αναγέννηση Εράτυρας)
Λάντζιος (Μακεδονικός Κοζάνης)
Δεληζήσης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Αναγνώστου (Α.Ε. Καισαρειάς)
Πεσιρίδης (Δόξα Βερμίου Πύργων)
Καρούζος (Α.Σ. Βελβεντό)
Σακούλας (Α.Σ. Βελβεντό)
Στεργιόπουλος (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Φουργκασιώτης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Σαλτσίδης (Τιτάν Σερβίων)
Κανάβας (Α.Ε. Καισαρειάς)
Σαββίδης (ΠΑΟΚ κοίλων Κοζάνης)
Χιμολάρι (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Πλακουτσής (Αλιάκμων Αιανής)
Κυπίρτογλου (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Μαδίκας (Α.Ε. Καισαρειάς)
Βεντούλης (Α.Ε. Κοζάνης)
Ποσινακίδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Τσιάμης (Αναγέννηση Εράτυρας)
Μήλιος (Αναγέννηση Εράτυρας)
Κοσμίδης (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Δούμας (Μακεδονικός Κοζάνης)
Παπουτσίδης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Μπατσής (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Σαμαράς (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Ζαφειρόπουλος (Α.Ε. Κοζάνης)
Κοτζαντίσογλου (Αναγέννηση Εράτυρας)
Πούλιος (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Πολυχρονιάδης (Μακεδονικός Κοζάνης)
Τζούτζας (Βελβεντό)
Ντερβίσι (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Ζάρζος (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Τσάμης Σ. (Αναγέννηση Εράτυρας)
Βλάχος (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Βρόικος (Βελβεντό)
Λαβαντσιώτης (Τιτάν Σερβίων)
Μαρτιρόσοβ (Αλιάκμων Αιανής)
Μπαλίτσας (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Μεντεκίδης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
ΑΥΤΟΓΚΟΛ
Δόξα Βερμίου Πύργων
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr