Συνεχίστηκαν τα δύο πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης και αυτό το Σαββατοκύριακο.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr
Στο Α' Τοπικό θα διεξήχθη η 13η αγωνιστική, ενώ στο Β' Τοπικό η 10η αγωνιστική.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (13η Αγωνιστική)
ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 3-0
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 3-0
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ - ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 1-3
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ - ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ 0-1
ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ - Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 3-1
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 0-6
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ - Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ 3-0 α.α.
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (10η Αγωνιστική)
Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 1-2
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΑΡΔΑΣΣΑΣ 0-2
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ (ΑΝΑΒΟΛΗ)
ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΕΡ.ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ (ΑΝΑΒΟΛΗ)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ 0-9
ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ - ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 0-3 α.α.
Οι Βαθμολογίες:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ |
36 |
2 |
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ |
35 |
3 |
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ |
27 |
4 |
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ |
25 |
5 |
ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
25 |
6 |
ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ |
21 |
7 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
19 |
8 |
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
19 |
9 |
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ |
18 |
10 |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
12 |
11 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
11 |
12 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ |
6 |
13 |
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ |
4 |
14 |
Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ |
1 |
Β’ ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Μ.ΑΛΕΞ.ΑΡΔΑΣΣΑΣ |
28 |
2 |
ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΕΡ.ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ |
23 |
3 |
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ |
22 |
4 |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ |
22 |
5 |
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ |
16 |
6 |
ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ |
13 |
7 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ |
12 |
8 |
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
8 |
9 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ |
7 |
10 |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
4 |
11 |
Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ |
3 |
12 |
ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ |
0 |
Η επόμενη αγωνιστική:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (14η Αγωνιστική)
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ - ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ - ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ - ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ - ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ
Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ - ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ 0-3 α.α.
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (11η Αγωνιστική)
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΕΡ.ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ - ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ
Μ.ΑΛΕΞ.ΑΡΔΑΣΣΑΣ - ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ 3-0 α.α.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr