Με την 10η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα του Α' Τοπικού Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr
Συνολικά σημειώθηκαν 18 γκολ, στα εφτά παιχνίδια του Σαββατοκύριακου.
Τσικόπουλος Σ. (Μακεδονικός Σιάτιστας) και Αθανασιάδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης) μπορεί να μην σκόραραν, αλλά παρέμειναν στην 1η θέση με 12 γκολ.
Στην 2η θέση ανέβηκε ο Σικαλόπουλος (Α.Σ. Βελβεντό), φτάνοντας τα 10 γκολ.
Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των παιχνιδιών:
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ 1-0
Αυτογκόλ
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ - Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ 6-1
Μπισιούκης, Σικαλόπουλος (2), Τέτος (2), Ευαγγελόπουλος | Μαδίκας
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ - ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ 1-2
Αποστόλου | Καβαλάρης, Ματούλας
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 2-0
Βεντούλης, Μπόντης
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 0-2
Τσιάμης, Μήλιος
ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ - ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ 0-2
Ποσινακίδης, Αυτογκόλ
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 1-0
Χριστοφορίδης
Ο πίνακας των σκόρερ:
12 ΓΚΟΛ
Τσικόπουλος Σ. (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Αθανασιάδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
10 ΓΚΟΛ
Σικαλόπουλος (Α.Σ. Βελβεντό)
9 ΓΚΟΛ
Σακαλής (Μακεδονικός Κοζάνης)
8 ΓΚΟΛ
Κωτίδης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Γεωργάκας (Μακεδονικός Σιάτιστας)
7 ΓΚΟΛ
Μίχος (Α.Ε. Κοζάνης)
Τζέλος (Μακεδονικός Κοζάνης)
Μαυροδήμος (Τιτάν Σερβίων)
Παπαγαθονίκου (Α.Ε. Περδίκκα)
Καβαλάρης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
6 ΓΚΟΛ
Τσικόπουλος Γιάννης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
5 ΓΚΟΛ
Ματούλας (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
4 ΓΚΟΛ
Καλατσανάς (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Θεοδοσιάδης (Α.Ε. Κοζάνης)
Κατσαρός (Μακεδονικός Κοζάνης)
Τακίδης (Τιτάν Σερβίων)
Λαζαριώτης (Τιτάν Σερβίων)
Πελέκας (Τιτάν Σερβίων)
Λιάμης (Α.Ε. Περδίκκα)
Μπισιούκης (Α.Σ. Βελβεντό)
3 ΓΚΟΛ
Καρακουλάκης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Αποστολίδης (Α.Ε. Καισαρειάς)
Τσικόπουλος Ηλίας (Μακεδονικός Κοζάνης)
Τσιάρας (Α.Ο. Κρόκου)
Λαμπίδης (Αναγέννηση Εράτυρας)
Μοσχόπουλος (Τιτάν Σερβίων)
Σιδηρόπουλος (Δόξα Βερμίου Πύργων)
Σκουτέλας (Αλιάκμων Αιανής)
Ευαγγελόπουλος (Α.Ε. Καισαρειάς)
Νέστωρας (Τιτάν Σερβίων)
Χαραλαμπίδης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Νικολαΐδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Ευαγγελόπουλος (Α.Σ. Βελβεντό)
Χριστοφορίδης (Δόξα Βερμίου Πύργων)
2 ΓΚΟΛ
Ουσταγιαννίδης (Α.Ο. Κρόκου)
Ταγγίδης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Κάτανας (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Καρανάνος Μ. (Α.Ο. Κρόκου)
Ραφαηλίδης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Καραφυλλίδης (Α.Ο. Κρόκου)
Μπούρτζος (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Τσεμπερλίδης (Α.Ε. Περδίκκα)
Ζιώγας (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Αιγινίτης (Α.Ο. Κρόκου)
Τσιφτσιάν (Βελβεντό)
Βαβλιάρας (Αλιάκμων Αιανής)
Αργυρόπουλος (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Ντόλιας (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Τέτος (Βελβεντό)
Αποστόλου (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Μπόντης (Α.Ε. Κοζάνης)
1 ΓΚΟΛ
Ζαγκουντίνος (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Κικίδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Τσίπη (Α.Σ. Βελβεντό)
Τσιντός (Α.Ε. Περδίκκα)
Πλακούτσης (Αλιάκμων Αιανής)
Βλάχου (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Οικονόμου (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Βλαδίκας Β (Α.Ε. Περδίκκα)
Βλαδίκας Δ. (Α.Ε. Περδίκκα)
Παναγιωτίδης (Α.Ε. Περδίκκα)
Γιαμουρίδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Λαζαριώτης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Μαντασάς (Αλιάκμων Αιανής)
Τσάμης Θ. (Αναγέννηση Εράτυρας)
Τζουβάρας (Α.Ε. Περδίκκα)
Τουρτούρας (Α.Ο. Κρόκου)
Γκουντούλιας (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Κατσίρης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Ντεμάι (Αναγέννηση Εράτυρας)
Πασχαλίδης (Α.Σ. Βελβεντό)
Μήλιος (Μακεδονικός Κοζάνης)
Κοκόζογλου (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Μπερμπερίδης (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Πουλτίδης (Δόξα Βερμίου Πύργων)
Κεΐσογλου (Α.Ε. Καισαρειάς)
Καπλάνογλου (Α.Ο. Κρόκου)
Σκαμάγκας (Αναγέννηση Εράτυρας)
Λάντζιος (Μακεδονικός Κοζάνης)
Δεληζήσης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Αναγνώστου (Α.Ε. Καισαρειάς)
Σκουτέλας (Α.Ο. Κρόκου)
Πεσιρίδης (Δόξα Βερμίου Πύργων)
Καρούζος (Α.Σ. Βελβεντό)
Σακούλας (Α.Σ. Βελβεντό)
Χαραλαμπίδης Θ. (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Σέχι (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Στεργιόπουλος (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Φουργκασιώτης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Σαλτσίδης (Τιτάν Σερβίων)
Κανάβας (Α.Ε. Καισαρειάς)
Σαββίδης (ΠΑΟΚ κοίλων Κοζάνης)
Σίσκος (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Ηλίας (Αναγέννηση Εράτυρας)
Μέτκο (Τιτάν Σερβίων)
Τσαγκαλίδης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Βούρτης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Χιμολάρι (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Πλακουτσής (Αλιάκμων Αιανής)
Κυπίρτογλου (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Νίκου (Δόξα Βερμίου Πύργων)
Νέστορας (Τιτάν Σερβίων)
Μαδίκας (Α.Ε. Καισαρειάς)
Βεντούλης (Α.Ε. Κοζάνης)
Ποσινακίδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Τσιάμης (Αναγέννηση Εράτυρας)
Μήλιος (Αναγέννηση Εράτυρας)
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr