SirTheodor834

ezgif.com gif maker 3

to kotetsi 834pix

zervantaridis banner 3

Α' Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Μακεδονικός Σιάτιστας - ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 1-2 | Τα Highlights και οι δηλώσεις των προπονητών (video)

Δια πυρός και σιδήρου,και σημαντικό διπλό για τον Π.Α.Ο.Κοίλων με 1-2 μέσα στην Σιάτιστα επί του Μακεδονικού Σιάτιστας

, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ.Κοζάνης.

Ένα μέτριο παιχνίδι με πολλά νεύρα και για τις δυο πλευρές ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, με τις δυο ομάδες να κοιτούν περισσότερο την αμυντική τους λειτουργία,και λιγότερο την δημιουργία φάσεων.

Στο 2΄ μόλις λεπτό ο Παύλος Τσακνάκης θα σουτάρει ψηλά από τα δοκάρια του Παπαγερίδη.

Στο 3΄λεπτό της αναμέτρησης ο Ηλίας για τους γηπεδούχους θα κάνει σέντρα ο Γιωργάκας θα πιάσει δυνατό βολέ αλλά ο portiero του Π.Α.Ο.Κοίλων θα κάνει εξαιρετική απόκρουση και θα σώσει την ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι θα ζητήσουν πέναλτι στο 26΄ πάνω στον Τσακνάκη, ο διαιτητής του αγώνα έδειξε την συνέχεια του παιχνιδιού.

Στο 28' δυνατό σουτ του Αθανασιάδη πάνω από τα δοκάρια του τερματοφύλακα της Σιάτιστας.

Στο 32΄δυνατό σουτ του Κεΐσογλου μεγάλη απόκρουση του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Στο 33΄ φάουλ του Κεΐσογλου απόκρουση του τερματοφύλακα της Σιάτιστας.

Στο 42΄οι φιλοξενούμενοι ζητήσουν πέναλτι σε ανατροπή του Σαλονικίδη ο διατητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Στο 43΄ φάουλ του Τσακνάκη έξω από την περιοχή η μπάλα λίγο άουτ απ' τα δοκάρια του Παπαπαγερίδη.

Πριν λήξει το ημίχρονο στο 45΄ο Παύλος Τσακνάκης θα περάσει τρεις παίκτες θα βρεθεί απέναντι απ' τον Παπαγερίδη θα ανατραπεί, ο διαιτητής θα δώσει φάουλ έξω από την περιοχή και κίτρινη κάρτα.

Στο 51΄ λεπτό της αναμέτρησης η ομάδα του Βασίλη Μαντζώλα θα ανοίξει το σκορ με ένα υπέροχο σε εκτέλεση γκολ του Μιχαήλ Ουσταγιαννίδη, που καταφέρνοντας να κλέψει την μπάλα θα γυρίσει όμορφα το κορμί του, θα σουτάρει δυνατά και θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα του portiero Μακεδονικού Σιάτιστας κάνοντας το 0-1.

Στο 58' οι φιλοξενούμενοι θα ζητήσουν πέναλτι σε ανατροπή του Αθανασιάδη ,ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Στο 61΄ μετά απο λάθος των αμυντικών ο Μπάμπης Κεΐσογλου θα βρεθεί απέναντι από την εστία του Μακεδονικού, θα πλασάρει και θα κάνει το 0-2.

Στο 70' ο Ντέρος θα βγάλει μόνο του τον Μπατσή απέναντι από τον Παπαγερίδη με τον επιθετικό της Σιάτιστας να μην μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 82΄ ο portiero του Π.Α.Ο.Κοίλων θα ανατρέψει τον Μπατσή ,ο διαιτητής δείχνει αμέσως την άσπρη βούλα του πέναλτι. Την εκτέλεση του ανέλαβε ο Τσακνάκης που με όμορφο πλασέ θα μειώσει σε 1-2.

Στο 89΄ ο Τσιαούσης θα στείλει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Παπαγερίδη και στην επαναφορά ο επερχόμενος Τσακνάκης δεν θα μπορέσει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 91' ο Μακεδονικός Σιάτιστας άγγιξέ την ισοφάριση αλλά το σουτ του Σαπνάρα, χτύπησε πάλι το κάθετο αυτήν την φορά δοκάρι του Παπαγερίδη που μπλόκαρε την μπάλα.

Πολλές διαμαρτυρίες τόσο των γηπεδούχων, όσο και των φιλοξενούμενων από το διαιτητή του αγώνα.

Διαιτητής: Κρικέλης

Βοηθοί: Τζιαμπάζης, Ζαφείρης

Παρατηρητής: Φωλίνας

ΠΗΓΗ: Αθλητική Ανασκόπηση | Παύλος Καλεμκερίδης