Ολοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε, η 6η αγωνιστική του Α' Τοπικού Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Συνολικά 30 γκολ σημειώθηκαν στα εφτά παιχνίδια της αγωνιστικής.
Σακαλής (Μακεδονικός Κοζάνης) και Θεοδουλίδης (Μακεδονικός Φούφα) μπορεί να μην σκόραραν, αλλά παραμένουν στην πρώτη θέση των σκόρερ με 8 γκολ.
Αναλυτικά ο πίνακας των σκόρερ:
ΣΚΟΡΕΡ Α ΤΟΠΙΚΟΥ Ε.Π.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ (2021-2022)
8 ΓΚΟΛ
Σακαλής (Μακεδονικός Κοζάνης)
Θεοδουλίδης (Μακεδονικός Φούφα)
7 ΓΚΟΛ
Χάιτας (Μακεδονικός Φούφα)
5 ΓΚΟΛ
Σικαλόπουλος (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Ηλιάδης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
4 ΓΚΟΛ
Μαυροδήμος (Τιτάν Σερβίων)
Ματούλας (Αλιάκμων Αιανής)
Ευαγγελόπουλος (Α.Σ. Βελβεντού)
Τακίδης (Τιτάν Σερβίων)
Σιδηρόπουλος (Δόξα Βερμίου Πύργων)
Τσακνάκης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
3 ΓΚΟΛ
Ποζίδης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Αργυρόπουλος (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Νίκου (Δόξα Βερμίου Πύργων)
Μεχτερίδης (Α.Ε. Κοζάνης)
Καλαϊτζίδης (Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου)
Λαζαριώτης (Τιτάν Σερβίων)
Σαλονικίδης (ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης)
Κεΐσογλου (ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης)
Βασσάκης (Μακεδονικός Φούφα)
2 ΓΚΟΛ
Μέτκαρης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Παπαγαθονίκου (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Καβαλάρης (Αλιάκμων Αιανής)
Μαλιόγκας (Α.Ε. Κοζάνης)
Φούντογλου (Τιτάν Σερβίων)
Κακουλίδης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Τρούπκος (Αλιάκμων Αιανής)
Αγκάστρα (Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου)
Τσαλίκης (Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου)
Δούλδουρας (Α.Ο. Κρόκου)
Τσιάρας (Α.Ο. Κρόκου)
Αθανασιάδης (ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης)
Τοπάλης (Μακεδονικός Φούφα)
Χαραλαμπίδης (Αλιάκμων Αιανής)
Γεωργάκας (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Δεληζήσης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Ντέρος (Μακεδονικός Σιάτιστας)
1 ΓΚΟΛ
Μαλούτας (Α.Ε. Κοζάνης)
Τζέλος (Μακεδονικός Κοζάνης)
Σαββίδης (Τιτάν Σερβίων)
Γκόλης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Ρουσσάκης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Ζησιός (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Μαρναδίσης (Μακεδονικός Φούφα)
Σωτηριάδης (Μακεδονικός Φούφα)
Μπατσής (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Αργύρης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Φουργκατζιότης (Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου)
Ελευθεριάδης (Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου)
Γιορετσίδης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Νικολαΐδης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Λιάμης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
Μέτκο (Τιτάν Σερβίων)
Καλπακίδης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Αντάμης (Αλιάκμων Αιανής)
Μελέτης (Μακεδονικός Κοζάνης)
Μελισσινός (Μακεδονικός Κοζάνης)
Τσερπές (Δόξα Βερμίου Πύργων)
Ταΐρης (Τιτάν Σερβίων)
Μόσχογλου (Τιτάν Σερβίων)
Ευθυμιάδης (Α.Σ. Βελβεντό)
Χρυσοστομίδης (Α.Σ. Βελβεντό)
Ντόλιας (Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου)
Πολυχρονίδης (Μακεδονικός Φούφα)
Ντούκα (Α.Ε. Κοζάνης)
Τσαγκαλίδης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Ηλίας (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Αντωνόπουλος (Μακεδονικός Κοζάνης)
Χαραλαμπίδης (Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου)
Χαριτίδης (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Ξανθόπουλος (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Διβηκέλης (Α.Σ. Βελβεντού)
Μαρτιρόσοβ (Α.Ε. Κοζάνης)
Καλογήρου (Αλιάκμων Αιανής)
Καρανάνος (Α.Ο. Κρόκου)
Συμεωνίδης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Κωττίδης (ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης)
Σιδηρόπουλος (Μακεδονικός Φούφα)
Πουλτίδης (Δόξα Βερμίου Πύργων)
Ιγνατίδης (Δόξα Βερμίου Πύργων)
Μούκας (Α.Ε. Κοζάνης)
Δολόπικος (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Γιορεντζίδης (Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας)
ΑΥΤΟΓΚΟΛ (3)
Επιμέλεια: www.top-sport.gr