Α' Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Μακεδονικός Σιάτιστας - Μακεδονικός Κοζάνης 4-1 | Οι φάσεις, τα γκολ και οι δηλώσεις των προπονητών (φωτογραφίες - βίντεο)

Μεγάλη νίκη του Μακεδονικού Σιάτιστας επί του συνονόματό του Μακεδονικό Κοζάνης με σκορ 4-1 στα πλαίσια

της 4ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Ε.Π.Σ Κοζάνης της Α΄ Κατηγορίας!

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για την ομάδα της Σιάτιστας και ο Μακεδονικός Κοζ. προηγήθηκε με 0-1 στο 6ο λεπτό με κεφαλιά του Αντωνόπουλου!

Η Σιάτιστα αντέδρασε γρήγορα και έφερε το παιχνίδι στα ίσια με φοβερό γκολ του Τσακνάκη στο 8ο λεπτό!

Στο 32ο λεπτό φάουλ του Σακαλή η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Καλαμπούκα!

Στο 34ο λεπτό σουτ του Σέχι λίγο άουτ.

Στο 36ο λεπτό ο Τσακνάκης γυρίζει τούμπα το παιχνίδι για τη Σιάτιστα... 2-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς!

Στο 39ο λεπτό ο Σακαλής βγαίνει τετ α τετ με τον Καλαμπούκα η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι φεύγει λίγο άουτ!

Στο 44ο και στο 45ο λεπτό η Σιάτιστα χάνει μεγάλες ευκαιρίες με τον Παπατσίδη και τον Μέτκαρη σε διπλή φάση και στην επόμενη ο Σαπνάρας παίρνει την κεφαλιά μετά από κόρνερ ο Μπογιατζούλης γλιστράει και για καλή του τύχη η μπάλα πάει πάνω του!

Ανώτερη η Σιάτιστα στο β' ημίχρονο δεν άφησε κανένα περιθώριο στους φιλοξενούμενους...

Με το καλημέρα ο Μέτκαρης χάνει μεγάλη ευκαιρία για να μεγαλώσει το σκορ... στο 48ο λεπτό!

Στο 53ο λεπτό κεφαλιά του Γεωργάκα μόλις άουτ!

Στο 57ο λεπτό ο Χιασιώτης με ωραίο σουτ... η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!

Στο 60ο λεπτό προβολή του Μέτκαρη μετά από φάουλ Ηλία... διώχνουν οι αμυντικοί λίγο πριν περάσει τη γραμμή τη μπάλα!

Ο επιθετικός μονόλογος της Σιάτιστας συνεχίζεται... στο 64ο λεπτό σουτ του Ηλία με δυσκολία διώχει σε κόρνερ ο Μπογιατζούλης!

Στο 69ο λεπτό σουτ του Μέτκαρη λίγο άουτ.

Στο 75ο λεπτό με ωραία ατομική προσπάθεια ο Ηλίας κάνει το 3-1 για τη Σιάτιστα!

Το 4-1 έγινε στο 77ο λεπτό από δυο αλλαγές που μόλις είχαν μπει στον αγωνιστικό χώρο! Ο Ώττας Αναστάσιος σέντραρε και ο Ντέρος Δημήτριος σκόραρε!!!

Στο 81ο λεπτό ο Σαπνάρας με σουτ βολίδα ανάγκασε τον Μπογιατζούλη να κάνει μεγάλη απόκρουση σε κόρνερ!

Στο 85ο λεπτό ο Ντέρος μετά από κόρνερ του Δεληζήση δεν μπορεί να σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα!

Στο 87ο ο Σακαλής εκτελεί φάουλ ο Καλαμπούκας σε ετοιμότητα σε κόρνερ.

Μακεδονικός Σιάτιστας: (Βόλτσης) Καλαμπούκας, Αργύρης, Ζαγκουντίνος, Παπουτσίδη, Σαπνάρας, Μπούρτζος, Τσακνάκης, Γεωργάκας, Μέτκαρης, Τσαούσης, Δεληζήσης.

Έπαιξαν ακόμα: Χασιώτης, Ηλίας, Ντέρος, Δολόπικος, Ωττας Αν.

Μακεδονικός Κοζάνης: (Καραθανάσης) Μπογιατζούλης, Δούμας, Δημητριάδης, Χαραλαμπίδης, Αντωνόπουλος, Ευθυμιάδης, Ζερβανταρίδης, Παπακωνσταντίνου, Γεωργιάδης, Σέχι, Σακαλής.

Έπαιξαν ακόμα: Τζαναμπέτης, Μελισσινός, Σάλα, Κακουλαντωνάκης, Τσίτσαρης