Η 12η αγωνιστική πραγματοποιήθηκε στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής Κατηγορίας και συγκεκριμένα στον 2ο Όμιλο, όπου αγωνίζονται Καστοριά και Εορδαϊκός.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr
Συνολικά σημειώθηκαν 25 γκολ.
Στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ παρέμεινε ο Κυπαρίσσης του Σβορώνου, ο οποίος με το νέο γκολ που πέτυχε, έφτασε τα 9.
Στην δεύτερη θέση σε απόσταση αναπνοής με 8 γκολ, βρίσκεται ο Τσιμέλι της Ζακύνθου.
Τα 4 γκολ έφτασε ο Τσάνι της Καστοριάς, μετά τα δύο γκολ που πέτυχε την Κυριακή κόντρα στην Θύελλα Κατσικά.
Επίσης τα 2 γκολ έφτασε ο Παπαζήσης του Εορδαϊκού, ενώ για πρώτη φορά σκόραρε ο Μαρκόν για την ομάδα της Πτολεμαΐδας.
Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αγώνων:
Γ' Εθνική (2ος Όμιλος | 12η Αγωνιστική)
Αναγέννηση Άρτας - Εορδαϊκός 0-2
Μαρκόν, Παπαζήσης
Θύελλα Κατσικά - Καστοριά ΑΣ 1980 0-2
Τσάνι (2)
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου - Αστέρας Πετριτή 2-0
Σεχολάρι, Ζουκάν
Πιερικός - ΠΟ Φήκης 5-1
Σαραντίδης (2), Κατσαβάκης, Ματζαλάκκου, Τζέλης (αυτογκόλ) | Γεωργάκης
Αστέρας Λιανοκλαδίου Σταυρού - ΑΕ Λευκίμμης 3-2
Αντωνόπουλος, Μαλισσόβας, Αλεξίου | Βασσάκης, Κωστακιώτης
ΑΟ Τρίκαλα - Θεσπρωτός 2-1
Σκόνδρας Ν., Σαμπαντάς | Βιγιάλμπα
Κιλελέρ - Σβορώνος 1-3
Βαγενάς | Κυπαρίσσης, Φυτόπουλος, Μπατζώνης
ΑΟ Νέας Αρτάκης - Βατανιακός 1-0
Στασινόπουλος
Μαγνησιακός - Ζάκυνθος 0-3 α.α.
Αναλυτικά ο πίνακας των σκόρερ:
Γ' ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ | 2023-2024)
9 ΓΚΟΛ
Κυπαρίσσης (Σβορώνος)
8 ΓΚΟΛ
Τσιμέλι (Ζάκυνθος)
7 ΓΚΟΛ
Μπατζώνης (Σβορώνος)
Σκόνδρας Ν. (Τρίκαλα)
6 ΓΚΟΛ
Αλεξίου (Αστέρας Σταυρου)
Σαραντίδης (Πιερικός)
5 ΓΚΟΛ
Σεχολάρι (Εθνικός Ν. Κεραμιδίου)
Αλεξίου (Τρίκαλα)
4 ΓΚΟΛ
Τσάνι (Καστοριά)
Νίκολλι (Εορδαϊκός)
Παπαδόπουλος (Εθνικός Ν. Κεραμιδίου)
Ζελέκου (Θεσπρωτός)
3 ΓΚΟΛ
Τσελεπής (Καστοριά)
Τσαγκαλίδης (Εορδαϊκός)
Σαχινίδης (Καστοριά)
Βαγενάς (Κιλελέρ)
Κωστακιώτης (Α.Ε. Λευκίμμης)
Ματζαλάκου (Πιερικός)
Τουλίκας (Εθνικός Ν. Κεραμιδίου)
Μπαλογιάννης (Πιερικός)
Χασομέρης (Κιλελέρ)
Ζυγκερίδης (Αναγέννηση Άρτας)
Σκανδάλης (Θύελλα Κατσικά)
2 ΓΚΟΛ
Παπαζήσης (Εορδαϊκός)
Πάλλας (Καστοριά)
Βιγιάλμπα (Θεσπρωτός)
Αντωνόπουλος (Αστέρας Σταυρού)
Γεωργάκης (Φήκη)
Ορφανός (Θεσπρωτός)
Ζαΐμι (Α.Ο. Τρίκαλα)
Ροντρίγκεζ (Αστέρας Σταυρού)
Γαστεράτος (Α.Ε. Λευκίμμης)
Ανανιάδης (Βατανιακός)
Σκριβάνος (Νέα Αρτάκη)
Κατσαμάγκας (Κιλελέρ)
Κόλα (Εθνικός Νέου Κεραμιδίου)
Κωσταμένας (Θύελλα Κατσικά)
Βλαχόπουλος (Αστέρας Πετριτή)
Τσιαφίτσας (Θεσπρωτός)
Μπεκατώρος (Αναγέννηση Άρτας)
Μυστρίδης (Σβορώνος)
Στεργίου (Αστέρας Πετριτή)
Παπαδάκης (Νέα Αρτάκη)
Δεμηρτζόγλου (Σβορώνος)
1 ΓΚΟΛ
Μαρκόν (Εορδαϊκός)
Μαγγίζης (Καστοριά)
Σαββόπουλος (Καστοριά)
Μπαλίτσας (Εορδαϊκός)
Γκαϊτόρ (Εορδαϊκός)
Χάιτας (Εορδαϊκός)
Γκέκας (Καστοριά)
Στασινόπουλος (Νέα Ααρτάκη)
Φυτόπουλος (Σβορώνος)
Σαμπαντάς (Α.Ο. Τρίκαλα)
Βασσάκης (Α.Ε. Λευκίμμης)
Μαλισσόβας (Αστέρας Σταυρού)
Κατσαβάκης (Πιερικός)
Ζουκάν (Εθνικός Νέου Κεραμιδίου)
Λιόλιος (Βατανιακός)
Βιλάμπα (Θεσπρωτός)
Κοντοθανάσης (Σβορώνος)
Δερμητζόγλου (Σβορώνος)
Μιρακίδης (Βατανιακός)
Τσενικλής (Βατανιακός)
Τεντολούρης (Π.Ο. Φήκης)
Σκόνδρας Γ. (Τρίκαλα)
Γιαλαμίδης (Πιερικός)
Κωνσταντινίδης (Πιερικός)
Χατζηστάμου Δ. (Νέα Αρτάκη)
Χατζηστάμου Α. (Νέα Αρτάκη)
Ξυδούς (Σβορώνος)
Λάμπογλου (Σβορώνος)
Γκινής (Π.Ο. Φήκης)
Μελιόπουλος (Θύελλα Κατσικά)
Ραπτόπουλος (Θεσπρωτός)
Μεντής (Ζάκυνθος)
Κατσαντώνης (Τρίκαλα)
Γερογιάννης (Νέα Αρτάκη)
Ματζαλάκος (Πιερικός)
Φράγκος (Αστέρας Σταυρου)
Μπλέτσας (Θύελλα Κατσικά)
Βασιλάκης (Θύελλα Κατσικά)
Κανταρτζής (Βατανιακός)
Μπουμπούκης (Θεσπρωτός)
Μπέικος (Μαγνησιακός)
Μαργαρίτης (Βατανιακός)
Μητράκας (Βατανιακός)
Ταύτας (ΑΟ Νέας Αρτάκης)
Σκρίβας (ΑΟ Νέας Αρτάκης)
Μαρούδας (Τρίκαλα)
Καλαμαράς (ΠΟ Φήκης)
Τζέλης (ΠΟ Φήκης)
Πολυζόπουλος (ΠΟ Φήκης)
Νικολίτσας (Ζάκυνθος)
Σπηλιώτης (ΑΟ Νέας Αρτάκης)
Μερτύρης (ΑΟ Νέας Αρτάκης)
Ταυταρίδης (ΑΟ Νέας Αρτάκης)
Μουζακίτης (Α.Ε. Λευκίμμης)
Χατζησαββίδης (Κιλελέρ)
Γιαννίτσης (Εθνικός Ν. Κεραμιδίου)
Κυπαρίσσης (Πιερικός)
Πετρίδης (Θύελλα Κατσικάς)
Χατζής (Εθνικός Ν. Κεραμιδίου)
Μπαλτάς (Π.Ο. Φήκης)
Μπαλτάς (Ζάλυνθος)
Νίτας (Α.Ε. Λευκίμμης)
Βασιλείου (Τρίκαλα)
Σαμαντάς (Τρίκαλα)
Βιλάλμπα (Θεσπρωτός)
Πότσης (Θύελλα Κατσικά)
Μπαλντάς (Π.Ο. Φήκης)
Κουλάλης (Α.Ε. Λευκίμμης)
Κακολύρης (Ζάκυνθος)
Τσούπρος (ΑΟ Νέας Αρτάκης)
Λισγάρας (Αναγέννηση Άρτας)
Τσοπανάς (Α.Ε. Λευκίμμης)
Ντούκας (Ζάκυνθος)
Τσίγκληρας (Ζάκυνθος)
Τσιαφίτσας (Θεσπρωτός)
Γεωργακόπουλος (Αστέρας Πετριτή)
Γαρδικιώτης (Αστέρας Πετριτή)
Μιχαηλίδης (Βατανιακός)
Παναγιώτου (ΠΟ Φήκης)
Γωγουβίτης (Αστέρας Πετριτή)
Σκανδάλης (Θύελλα Κατσικά)
Κυριάκης (Αναγέννηση Άρτας)
Παππάς (Αναγέννηση Άρτας)
Ζώβληκας Εθνικός Νέου Κεραμιδίου)
Κυρτέγος (Σβορώνος)
Νικολακόπουλος (Ζάκυνθος)
ΑΥΤΟΓΚΟΛ
Εορδαϊκός
Θεσπρωτός
Καστοριά
Π.Ο. Φήκης (3)
Αστέρας Πετριτή
Αναγέννηση Άρτας
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr