Η 2η αγωνιστική πραγματοποιήθηκε στην Super League 2, εκεί όπου συμμετέχει και η ομάδα της Κοζάνης, στον Α' Όμιλο.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr
Συνολικά και στους δύο Ομίλους σημειώθηκαν 35 γκολ.
Πρώτος σκόρερ με 3 γκολ είναι ο Ακόστα της Καλαμάτας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:
Super League 2 (Α' Όμιλος | 2η Αγωνιστική)
Λεβαδειακός - Κοζάνη 0-1
Μπελμόντε
ΠΑΟΚ Β - Καμπανιακός 2-3
Τσοπούρογλου, Γκορντεζιάνι | Γαρύφαλλος (2), Τόσκα
ΑΕΚ Β - ΑΕΛ 3-0
Ραντόνια, Χριστόπουλος, Πήλιος
ΠΟΤ Ηρακλής - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1
Χειρίτραντας | Κοζορώνης
Αιολικός - Μακεδονικός 1-3
Κόρνιτς | Ραμίρεζ (2), Ζαφειράκης
Super League 2 (Β’ Όμιλος | 2η Αγωνιστική)
Διαγόρας Ρόδου - Αιγάλεω 2-1
Λεσάι (2) | Γκράβιτς
Παναχαϊκή - Παναθηναϊκός Β' 0-2
Βουτσάς, Καραμπάς
Ηλιούπολη - Ιωνικός 0-3
Οικονομίδης, Ντε Βινσέντι, Ντάουντα
Athens Kallithea - Ολυμπιακός B' 3-2
Βασιλόγιαννης, Κυνηγόπουλος, Μουτίνιο | Αλγκασίμ Μπα, Τσέλιος
Χανιά - Τηλυκράτης 3-0
Μάναλης, Λεμονής, Νίκολιτς
Καλαμάτα - Γιούχτας 3-1
Μπαράλες, Πασάς, Ακόστα | Ροβίθης
Αναλυτικά ο πίνακας των σκόρερ:
SUPER LEAGUE 2 (2023-2024)
3 ΓΚΟΛ
Ακόστα (Καλαμάτα)
2 ΓΚΟΛ
Τσοπούρογλου (ΠΑΟΚ Β’)
Γκορντεζιάνι (ΠΑΟΚ Β’)
Γαρύφαλλος (Καμπανιακός)
Χριστόπουλος (ΑΕΚ Β’)
Ραμίρεζ (Μακεδονικός)
Λεσάι (Διαγόρας Ρόδου)
Μάναλης (Χανιά)
1 ΓΚΟΛ
Σουλιώτης (Κοζάνη)
Ζάκαριτς (Αιολικός)
Ιωάννου (Αιολικός)
Ξύδας (Αναγέννηση Καρδίτσας)
Βερνάρδος (Αναγέννηση Καρδίτσας)
Ογκμπόε (ΑΕΛ)
Παπαγεωργίου (ΑΕΛ)
Πόζουγλου (Καμπανιακός)
Παναγιώτου (ΠΑΟΚ Β’)
Δαρέλας (ΠΑΟΚ Β’)
Μανουσάκης (Χανιά)
Ελευθεριάδης (Χανιά)
Τάτος (Καλαμάτα)
Αρναρέλλη (Καλαμάτα)
Μπιλάλ (Παναθηναϊκός Β’)
Κόκορης (Τηλυκράτης)
Αλεξόπουλος (Γιούχτας)
Νοικοκυράκης (Γιούχτας)
Μπελμόντε (Λεβαδειακός)
Τόσκα (Καμπανιακός)
Ραντόνια (ΑΕΚ Β’)
Πήλιος (ΑΕΚ Β’)
Χειρίτραντας (Ηρακλής)
Κοζορώνης (Αναγέννηση Καρδίτσας)
Κόρνιτς (Αιολικός)
Ζαφειράκης (Μακεδονικός)
Γκράβιτς (Αιγάλεω)
Βουτσάς (Παναθηναϊκός Β’)
Καραμπάς (Παναθηναϊκός Β’)
Οικονομίδης (Ιωνικός)
Ντε Βινσέντι (Ιωνικός)
Ντάουντα (Ιωνικός)
Βασιλόγιαννη (Athens Kallithea)
Κυνηγόπουλος (Athens Kallithea)
Μουτίνιο (Athens Kallithea)
Αλγκασίμ Μπα (Ολυμπιακός Β’)
Τσέλιος (Ολυμπιακός Β’)
Λεμονής (Χανιά)
Νίκολιτς (Χανιά)
Μπαράλες (Καλαμάτα)
Πασάς (Καλαμάτα)
Ροβίθης (Γιούχτας)
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr