Συνεχίζεται την Κυριακή 30 Μαΐου το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής στον 3ο και 5ο όμιλο που αγωνίζονται οι ομάδες της Δυτικής Μακεδονίας.
Στον 3ο Όμιλο η ομάδα της Κοζάνης θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Οικονόμο Τσαριτσάνη, όπου και έστω με έναν βαθμό, εξασφαλίζει και μαθηματικά την παραμονή της στην κατηγορία. Από την άλλη ο Ερμής Αμυνταίου θα φιλοξενήσει τον Αετό Μακρυχωρίου, όπου ζει ελπίζει, έχοντας ως στόχο μόνο τη νίκη.
Για το γόητρο θα αγωνιστεί ο Μακεδονικός Φούφα, όπου θα φιλοξενήσει στην Πτολεμαΐδα τα Μετέωρα.
Στον 5ο Όμιλο ο Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης Γρεβενών θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον ΠΑΣ Πρέβεζας, ενώ ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας θα φιλοξενήσει τον Θύελλα ΠΑΣ.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Γ' Εθνική (3ος Όμιλος | 14η Αγωνιστική)
Κυριακή 30 Μαΐου (17:00)
Οικονόμος Τσαριτσάνης - Κοζάνη ΦΣ
Ερμής Αμυνταίου - Αετός Μακρυχωρίου
Μακεδονικός Φούφα - Μετέωρα ΑΣ
Φήκης Π.Ο. - Ατρόμητος Παλαμά
Ηρακλής Λάρισας - ΠΟ Ελασσόνας
ΑΟ Σελλάνων - Δίας Δίου ΟΦ
ΑΕ Καρίτσας - Αναγέννηση Καρδίτσας
Γ' Εθνική (3ος Όμιλος | 14η Αγωνιστική)
Κυριακή 30 Μαΐου (15:45)
Πρέβεζας 2016 ΠΑΣ - Κτην. Αστέρας Καληράχης Γρεβενών
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας - Θύελλα ΠΑΣ
Θύελλα Κατσικας - Τηλυκράτης 2014
Κασσιόπη - ΑΕ Λευκίμμης
Αναγέννηση Άρτας - Αμβρακικός Λουτρού
Παναγρινιακός - Μεσολογγίου ΑΕ
Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου - Αχέρων Καναλακίου
Η Βαθμολογία έως τώρα:
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Αναγέννηση Καρδίτσας |
12 |
32 |
2 |
ΑΕ Καρίτσας |
12 |
32 |
3 |
Εθνικός Ν.Κεραμιδίου |
13 |
22 |
4 |
Ατρόμητος Παλαμά |
13 |
22 |
5 |
Αετός Μακρυχωρίου |
12 |
21 |
6 |
Ηρακλής Λάρισας |
12 |
20 |
7 |
Κοζάνη |
12 |
19 |
8 |
ΠΟ Φήκης |
12 |
17 |
9 |
ΑΟ Σελλάνων |
12 |
13 |
10 |
ΠΟ Ελασσόνας |
12 |
13 |
11 |
Δίας Δίου |
12 |
13 |
12 |
Ερμής Αμυνταίου |
12 |
12 |
13 |
Οικονόμος Τσαριτσάνης |
12 |
8 |
14 |
ΑΣ Μετέωρα |
12 |
7 |
15 |
Μακεδονικός Φούφα |
12 |
3 |
5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Αχέρων Καναλακίου |
10 |
25 |
2 |
Τηλυκράτης |
10 |
22 |
3 |
ΑΕ Λευκίμμης |
10 |
21 |
4 |
Κτηνοτροφικός Αστέρας Γρεβενων |
10 |
20 |
5 |
ΟΦ Αγίου Ματθαίου |
10 |
19 |
6 |
Αμβρακικός Λουτρού |
10 |
14 |
7 |
Κασσιόπη |
10 |
13 |
8 |
Αναγέννηση Άρτας |
10 |
12 |
9 |
Παναγρινιακός |
9 |
12 |
10 |
Θύελλα Κατσικάς |
10 |
11 |
11 |
ΑΕ Μεσολογγίου |
10 |
8 |
12 |
ΠΑΣ Πρέβεζα |
10 |
7 |
13 |
Μ.Αλεξ.Καλλιθέας |
9 |
5 |
14 |
Θύελλα Μοναστηρακίου |
10 |
4 |
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr