Συνεχίζεται την Κυριακή 16 Μαΐου το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής Κατηγορίας, σε 3ο και 5ο Όμιλο, όπου αγωνίζονται οι ομάδες της Δυτικής Μακεδονίας.
Στον 3ο Όμιλο, η Κοζάνη θα αντιμετωπίσει σε εκτός έδρας αναμέτρηση την πρωτοπόρο του βαθμολογικού πίνακα, Αναγέννηση Καρδίτσας, ενώ ο Ερμής Αμυνταίου θα αγωνιστεί κόντρα στον Π.Ο. Φήκης, σε μία πολύ δύσκολη έδρα.
Από την άλλη στον 5ο Όμιλο, ο Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης Γρεβενών θα ταξιδέψει στην Άρτα για να παίξει με την τοπική ομάδα, ενώ ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας θα φιλοξενήσει στην Καστοριά τον Αχέρων Καναλακίου.
Το ρεπό του θα κάνει ο Μακεδονικός Φούφα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Γ' Εθνική (3ος Όμιλος | 11η Αγωνιστική)
Κυριακή 16 Μαΐου (17:00)
Αναγέννηση Καρδίτσας - Κοζάνη ΦΣ
Φήκης Π.Ο. - Ερμής Αμυνταίου
Ατρόμητος Παλαμά - ΑΟ Σελλάνων
Ηρακλής Λάρισας - ΑΕ Καρίτσας
Εθνικός Κεραμιδίου - Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΠΟ Ελασσόνας - Μετέωρα ΑΣ
Δίας Δίου ΟΦ - Αετός Μακρυχωρίου
Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα
Γ' Εθνική (5ος Όμιλος | 9η Αγωνιστική)
Κυριακή 16 Μαΐου (16:30)
Θύελλα Κατσικας - ΑΕ Λευκίμμης
Κυριακή 16 Μαΐου (17:00)
Αναγέννηση Άρτας - Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης Γρεβενών
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας - Αχέρων Καναλακίου
Θύελλα ΠΑΣ - Αμβρακικός Λουτρού
Τηλυκράτης 2014 - Μεσολογγίου ΑΕ
Κασσιόπη - Πρέβεζας 2016 ΠΑΣ
Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου - Παναγρινιακός
Οι Βαθμολογίες έως τώρα:
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Αναγέννηση Καρδίτσας |
9 |
23 |
2 |
ΑΕ Καρίτσας |
9 |
23 |
3 |
Αετός Μακρυχωρίου |
9 |
16 |
4 |
Εθνικός Ν.Κεραμιδίου |
10 |
16 |
5 |
Ατρόμητος Παλαμά |
10 |
16 |
6 |
Κοζάνη |
9 |
15 |
7 |
ΠΟ Φήκης |
9 |
14 |
8 |
Ηρακλής Λάρισας |
9 |
14 |
9 |
ΑΟ Σελλάνων |
10 |
13 |
10 |
ΠΟ Ελασσόνας |
9 |
12 |
11 |
Ερμής Αμυνταίου |
9 |
9 |
12 |
Οικονόμος Τσαριτσάνης |
10 |
8 |
13 |
Δίας Δίου |
9 |
6 |
14 |
ΑΣ Μετέωρα |
9 |
6 |
15 |
Μακεδονικός Φούφα |
10 |
3 |
5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Αχέρων Καναλακίου |
8 |
19 |
2 |
ΑΕ Λευκίμμης |
9 |
19 |
3 |
Τηλυκράτης |
8 |
18 |
4 |
ΟΦ Αγίου Ματθαίου |
8 |
16 |
5 |
Κτηνοτροφικός Αστέρας Γρεβενων |
7 |
13 |
6 |
Αναγέννηση Άρτας |
7 |
11 |
7 |
Κασσιόπη |
8 |
10 |
8 |
Παναγρινιακός |
7 |
9 |
9 |
Αμβρακικός Λουτρού |
8 |
8 |
10 |
Θύελλα Κατσικάς |
8 |
7 |
11 |
Μ.Αλεξ.Καλλιθέας |
7 |
5 |
12 |
ΑΕ Μεσολογγίου |
7 |
5 |
13 |
ΠΑΣ Πρέβεζα |
8 |
4 |
14 |
Θύελλα Μοναστηρακίου |
8 |
4 |
Οι διαιτητές των παιχνιδιών:
3ος ΟΜΙΛΟΣ
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr