Συνεχίστηκε την Κυριακή 9 Μαΐου, το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής Κατηγορίας, για τις ομάδες της Δυτικής Μακεδονίας.
Στον 3ο Όμιλο, η ομάδα της Κοζάνης πανηγύρισε ακόμα μία νίκη, τρίτη στη σειρά, αυτή τη φορά κόντρα στον Π.Ο. Φήκης, φτάνοντας τους 14 βαθμούς, βλέποντας πλέον την παραμονή στην κατηγορία να έρχεται.
Από την άλλη Ερμής Αμυνταίου και Μακεδονικός Φούφα, ηττήθηκαν από Α.Ε. Καρίτσας και Α.Ο. Σελλάνων αντίστοιχα.
Στον 5ο Όμιλο, Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης Γρεβενών και Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας έμειναν με την όρεξη, αφού το μεταξύ τους παιχνίδι αναβλήθηκε, λόγω κορωνοϊού.
Αναλυτικά το αποτελέσματα:
Γ' Εθνική (3ος Όμιλος | 9η Αγωνιστική)
Κυριακή 9 Μαΐου
Φήκης Π.Ο. - Κοζάνη ΦΣ |
0-1 |
ΑΕ Καρίτσας - Ερμής Αμυνταίου |
6-0 |
ΑΟ Σελλάνων - Μακεδονικός Φούφα |
2-0 |
Ατρόμητος Παλαμά - Οικονόμος Τσαριτσάνης |
2-1 |
Ηρακλής Λάρισας - Μετέωρα ΑΣ |
0-1 |
Εθνικός Κεραμιδίου - Αετός Μακρυχωρίου |
1-0 |
ΠΟ Ελασσόνας - Δίας Δίου ΟΦ |
3-0 |
Γ' Εθνική (5ος Όμιλος | 8η Αγωνιστική)
Μεσολογγίου ΑΕ - ΑΕ Λευκίμμης |
0-2 |
Κτην. Αστέρας Καληράχης Γρεβενών - Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας |
Αναβολή |
Αχέρων Καναλακίου - Θύελλα ΠΑΣ |
4-2 |
Πρέβεζας 2016 ΠΑΣ - Τηλυκράτης 2014 |
0-2 |
Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου - Κασσιόπη |
1-0 |
Παναγρινιακός - Αναγέννηση Άρτας |
Αναβολή |
Αμβρακικός Λουτρού - Θύελλα Κατσικας |
0-1 |
Οι Βαθμολογίες:
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Αναγέννηση Καρδίτσας |
8 |
20 |
2 |
ΑΕ Καρίτσας |
8 |
20 |
3 |
Αετός Μακρυχωρίου |
9 |
16 |
4 |
Εθνικός Ν.Κεραμιδίου |
9 |
16 |
5 |
Ατρόμητος Παλαμά |
9 |
16 |
6 |
Κοζάνη |
8 |
14 |
7 |
ΠΟ Φήκης |
8 |
13 |
8 |
ΑΟ Σελλάνων |
9 |
12 |
9 |
Ηρακλής Λάρισας |
8 |
11 |
10 |
ΠΟ Ελασσόνας |
8 |
11 |
11 |
Ερμής Αμυνταίου |
8 |
9 |
12 |
Οικονόμος Τσαριτσάνης |
9 |
7 |
13 |
Δίας Δίου |
8 |
6 |
14 |
ΑΣ Μετέωρα |
8 |
5 |
15 |
Μακεδονικός Φούφα |
9 |
0 |
5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Αχέρων Καναλακίου |
8 |
19 |
2 |
ΑΕ Λευκίμμης |
9 |
19 |
3 |
Τηλυκράτης |
8 |
18 |
4 |
ΟΦ Αγίου Ματθαίου |
8 |
16 |
5 |
Κτηνοτροφικός Αστέρας Γρεβενων |
7 |
13 |
6 |
Αναγέννηση Άρτας |
7 |
11 |
7 |
Κασσιόπη |
8 |
10 |
8 |
Παναγρινιακός |
7 |
9 |
9 |
Αμβρακικός Λουτρού |
8 |
8 |
10 |
Θύελλα Κατσικάς |
8 |
7 |
11 |
Μ.Αλεξ.Καλλιθέας |
7 |
5 |
12 |
ΑΕ Μεσολογγίου |
7 |
5 |
13 |
ΠΑΣ Πρέβεζα |
8 |
4 |
14 |
Θύελλα Μοναστηρακίου |
8 |
4 |
Η επόμενη αγωνιστική:
Γ' Εθνική (3ος Όμιλος | 10η Αγωνιστική)
Ερμής Αμυνταίου - Ηρακλής Λάρισας
Μακεδονικός Φούφα - Εθνικός Κεραμιδίου
Κοζάνη ΦΣ - ΠΟ Ελασσόνας
ΑΕ Καρίτσας - Ατρόμητος Παλαμά
Οικονόμος Τσαριτσάνης - ΑΟ Σελλάνων
Μετέωρα ΑΣ - Φήκης Π.Ο.
Αναγέννηση Καρδίτσας - Δίας Δίου ΟΦ
Γ' Εθνική (5ος Όμιλος | 9η Αγωνιστική)
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας - Αχέρων Καναλακίου
Αναγέννηση Άρτας - Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης Γρεβενών
Θύελλα Κατσικας - ΑΕ Λευκίμμης
Θύελλα ΠΑΣ - Αμβρακικός Λουτρού
Τηλυκράτης 2014 - Μεσολογγίου ΑΕ
Κασσιόπη - Πρέβεζας 2016 ΠΑΣ
Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου - Παναγρινιακός