Συνεχίζεται την Κυριακή 9 Μαΐου, το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής Κατηγορίας, για τις ομάδες της Δυτικής Μακεδονίας.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr
Στον 3ο Όμιλο, η Κοζάνη με ανεβασμένη ψυχολογία μετά τις δύο συνεχόμενες νίκες, θα αντιμετωπίσει σε εκτός έδρας τον Π.Ο. Φήκης, με στόχο να τριπλασιάσει τις νίκες της.
Από την άλλη ο Ερμής Αμυνταίου έχει δύσκολη εκτός έδρας αποστολή με την Α.Ε. Καρίτσας, ενώ ο Μακεδονικός Φούφα θα παίξει με τον Α.Ο. Σελλάνων.
Στον 5ο Όμιλο, Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης Γρεβενών και Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, θα αναμετρηθούν, στο «ντέρμπι» της Δυτικής Μακεδονίας.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Γ' Εθνική (3ος Όμιλος | 9η Αγωνιστική)
Κυριακή 9 Μαΐου (17:00)
Φήκης Π.Ο. - Κοζάνη ΦΣ
ΑΕ Καρίτσας - Ερμής Αμυνταίου
ΑΟ Σελλάνων - Μακεδονικός Φούφα
Ατρόμητος Παλαμά - Οικονόμος Τσαριτσάνης
Ηρακλής Λάρισας - Μετέωρα ΑΣ
Εθνικός Κεραμιδίου - Αετός Μακρυχωρίου
ΠΟ Ελασσόνας - Δίας Δίου ΟΦ
Γ' Εθνική (5ος Όμιλος | 8η Αγωνιστική)
Κυριακή 9 Μαΐου (15:00)
Μεσολογγίου ΑΕ - ΑΕ Λευκίμμης
Κυριακή 9 Μαΐου (17:00)
Κτην. Αστέρας Καληράχης Γρεβενών - Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Αχέρων Καναλακίου - Θύελλα ΠΑΣ
Πρέβεζας 2016 ΠΑΣ - Τηλυκράτης 2014
Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου - Κασσιόπη
Παναγρινιακός - Αναγέννηση Άρτας
Αμβρακικός Λουτρού - Θύελλα Κατσικας
Οι Βαθμολογίες έως τώρα:
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Αναγέννηση Καρδίτσας |
8 |
20 |
2 |
ΑΕ Καρίτσας |
7 |
17 |
3 |
Αετός Μακρυχωρίου |
8 |
16 |
4 |
Εθνικός Ν.Κεραμιδίου |
8 |
13 |
5 |
Ατρόμητος Παλαμά |
8 |
13 |
6 |
ΠΟ Φήκης |
7 |
13 |
7 |
Ηρακλής Λάρισας |
7 |
11 |
8 |
Κοζάνη |
7 |
11 |
9 |
ΑΟ Σελλάνων |
8 |
9 |
10 |
Ερμής Αμυνταίου |
7 |
9 |
11 |
ΠΟ Ελασσόνας |
7 |
8 |
12 |
Οικονόμος Τσαριτσάνης |
8 |
7 |
13 |
Δίας Δίου |
7 |
6 |
14 |
ΑΣ Μετέωρα |
7 |
2 |
15 |
Μακεδονικός Φούφα |
8 |
0 |
5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Αχέρων Καναλακίου |
7 |
16 |
2 |
ΑΕ Λευκίμμης |
8 |
16 |
3 |
Τηλυκράτης |
7 |
15 |
4 |
ΟΦ Αγίου Ματθαίου |
7 |
13 |
5 |
Κτηνοτροφικός Αστέρας Γρεβενων |
7 |
13 |
6 |
Αναγέννηση Άρτας |
7 |
11 |
7 |
Κασσιόπη |
7 |
10 |
8 |
Παναγρινιακός |
7 |
9 |
9 |
Αμβρακικός Λουτρού |
7 |
8 |
10 |
Μ.Αλεξ.Καλλιθέας |
7 |
5 |
11 |
ΑΕ Μεσολογγίου |
6 |
5 |
12 |
ΠΑΣ Πρέβεζα |
7 |
4 |
13 |
Θύελλα Μοναστηρακίου |
7 |
4 |
14 |
Θύελλα Κατσικάς |
7 |
4 |
Οι διαιτητές των παιχνιδιών:
3ος ΟΜΙΛΟΣ
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr