Συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής Κατηγορίας, την Μεγάλη Τετάρτη, με τις ομάδες τις Δυτικής Μακεδονίας, να αγωνίζονται σε εμβόλιμη αγωνιστική.
Στον 3ο Όμιλο (8η Αγωνιστική), η ομάδα της Κοζάνης θα υποδεχτεί στο Λιάπειο Γήπεδο των Κοίλων, τον δυνατό Ηρακλή Λάρισας, έχοντας ως στόχο μόνο το θετικό αποτέλεσμα. Από την άλλη ο Μακεδονικός Φούφα θα φιλοξενήσει στην Πτολεμαΐδα τον Οικονόμο Τσαριτσάνης, ενώ ο Ερμής Αμυνταίου θα αντιμετωπίσει τον Ατρόμητο Παλαμά στην έδρα του.
Στον 5ο Όμιλο (7η Αγωνιστική), ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας θα παίξει εντός έδρας με τον Παναγρινιακό και ο Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης Γρεβενών, θα αγωνιστεί σε εκτός έδρα παιχνίδι με τον ΠΑΣ Θύελλα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Γ' Εθνική (3ος Όμιλος | 8η Αγωνιστική)
Τετάρτη 28 Απριλίου (16:30)
Κοζάνη ΦΣ - Ηρακλής Λάρισας
Ερμής Αμυνταίου - Ατρόμητος Παλαμά
Μακεδονικός Φούφα - Οικονόμος Τσαριτσάνης
Μετέωρα ΑΣ - ΑΕ Καρίτσας
Αετός Μακρυχωρίου - ΑΟ Σελλάνων
Αναγέννηση Καρδίτσας - Εθνικός Κεραμιδίου
Δίας Δίου ΟΦ - Φήκης Π.Ο.
Γ' Εθνική (5ος Όμιλος | 7η Αγωνιστική)
Τετάρτη 28 Απριλίου (14:30)
ΑΕ Λευκίμμης - Πρέβεζας 2016 ΠΑΣ
Τετάρτη 28 Απριλίου (15:00)
Τηλυκράτης 2014 - Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου
Τετάρτη 28 Απριλίου (16:30)
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας - Παναγρινιακός
Θύελλα ΠΑΣ - Κτην. Αστέρας Καληράχης Γρεβενών
Θύελλα Κατσικας - Μεσολογγίου ΑΕ
Αμβρακικός Λουτρού - Αχέρων Καναλακίου
Κασσιόπη - Αναγέννηση Άρτας
Οι Βαθμολογίες έως τώρα:
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Αναγέννηση Καρδίτσας |
7 |
17 |
2 |
ΑΕ Καρίτσας |
6 |
14 |
3 |
Αετός Μακρυχωρίου |
7 |
13 |
4 |
Εθνικός Ν.Κεραμιδίου |
7 |
13 |
5 |
Ατρόμητος Παλαμά |
6 |
12 |
6 |
ΠΟ Φήκης |
6 |
12 |
Ηρακλής Λάρισας |
6 |
11 |
|
8 |
ΑΟ Σελλάνων |
7 |
9 |
9 |
Ερμής Αμυνταίου |
6 |
8 |
10 |
Κοζάνη |
5 |
5 |
11 |
ΠΟ Ελασσόνας |
6 |
5 |
12 |
Δίας Δίου |
6 |
5 |
13 |
Οικονόμος Τσαριτσάνης |
7 |
4 |
14 |
ΑΣ Μετέωρα |
6 |
2 |
15 |
Μακεδονικός Φούφα |
6 |
0 |
5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Αχέρων Καναλακίου |
6 |
16 |
2 |
ΟΦ Αγίου Ματθαίου |
6 |
13 |
3 |
ΑΕ Λευκίμμης |
6 |
13 |
4 |
Τηλυκράτης |
6 |
12 |
5 |
Κτηνοτροφικός Αστέρας |
6 |
10 |
6 |
Αναγέννηση Άρτας |
6 |
10 |
7 |
Παναγρινιακός |
6 |
9 |
8 |
Κέρκυρα |
6 |
9 |
9 |
Αμβρακικός Λουτρού |
6 |
5 |
10 |
ΠΑΣ Πρέβεζα |
6 |
4 |
11 |
Θύελλα Μοναστηρακίου |
6 |
4 |
12 |
Μ.Αλεξ.Καλλιθέας |
5 |
2 |
13 |
ΑΕ Μεσολογγίου |
5 |
2 |
14 |
Θύελλα Κατσικάς |
6 |
1 |
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr