Η ομάδα της Κοζάνης νίκησε σήμερα το Πυρσό Γρεβενών, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής του 1ου Ομίλου.
Στο 2ο Όμιλο η Καστοριά ήρθε ισόπαλη 2-2 με τον Άρη Ακροποτάμου, ενώ η Θύελλα Φιλώτα έχασε από τον Άρη Θεσσαλονίκη με 2-0.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες από 1ο και 2ο Όμιλο.
Γ' Εθνική (1ος Όμιλος, 11η Αγωνιστική) |
|
Άρης - Θύελλα Φιλώτα |
2-0 |
Έβρος Σουφλίου - Πανσερραϊκός |
αναβλήθηκε |
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Απόλλων Αρναίας |
2-0 |
Καβάλα - Βυζάντιο Κοκκινοχώματος |
αναβλήθηκε |
Ορφέας Ελευθερούπολης - Αναγέννηση Γιαννιτσών |
1-3 |
Καστοριά - Άρης Ακροποτάμου |
2-2 |
Καμπανιακός - Δόξα Δράμας |
2-0 |
Εθνικός Νέου Αγιονερίου - Ηρακλής Αμπελοκήπων |
0-1 |
Βαθμολογία:
# | Ομάδα | Αγ. | Βαθμοί | Ν | Ι | Η | Γκολ |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Άρης | 11 | 23 | 7 | 2 | 2 | 17-9 |
2 | Καβάλα | 10 | 22 | 6 | 4 | 0 | 16-5 |
3 | Καμπανιακός | 11 | 19 | 5 | 4 | 2 | 18-9 |
4 | Πανσερραϊκός | 10 | 19 | 5 | 4 | 1 | 18-10 |
5 | Εθνικός Αλεξανδρούπολης | 11 | 18 | 5 | 3 | 3 | 13-9 |
6 | Έβρος Σουφλίου | 10 | 16 | 4 | 4 | 2 | 14-8 |
7 | Θύελλα Φιλώτα | 11 | 16 | 4 | 4 | 3 | 11-9 |
8 | Δόξα Δράμας | 11 | 16 | 5 | 1 | 5 | 13-14 |
9 | Ορφέας Ελευθερούπολης | 11 | 14 | 3 | 5 | 3 | 12-11 |
10 | Εθνικός Νέου Αγιονερίου | 11 | 14 | 3 | 5 | 3 | 7-7 |
11 | Ηρακλής Αμπελοκήπων | 11 | 13 | 3 | 4 | 4 | 10-11 |
12 | Βυζάντιο Κοκκινοχώματος | 10 | 12 | 3 | 3 | 4 | 9-11 |
13 | Αναγέννηση Γιαννιτσών | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 8-16 |
14 | Άρης Ακροποτάμου | 11 | 9 | 2 | 3 | 6 | 11-23 |
15 | Καστοριά | 11 | 6 | 1 | 3 | 7 | 9-22 |
16 | Απόλλων Αρναίας | 11 | 4 | 1 | 1 | 9 | 7-19 |
Γ' Εθνική (2ος Όμιλος, 11η Αγωνιστική) |
|
ΑΟ Τρίκαλα- Αχιλλέας Νεοκαισάρειας |
2-2 |
Λευκάδια - Εθνικός Φιλιππιάδας |
δεν διεξήχθη |
Ρήγας Φεραίος - Οπούντιος Μαρτίνου |
0-1 |
Κοζάνη - Πυρσός Γρεβενών |
3-1 |
ΑΕ Καραϊσκάκης - Αναγέννηση Άρτας |
4-1 |
Μακροχώρι - Δωτιέας Αγιάς |
0-4 |
Θεσπρωτός - Πύρασος |
0-1 |
Βατανιακός - Οικονόμος Τσαριτσάνης |
1-2 |
Βαθμολγία:
# | Ομάδα | Αγ. | Βαθμοί | Ν | Ι | Η | Γκολ |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ΑΕ Καραϊσκάκης | 11 | 24 | 7 | 3 | 1 | 23-9 |
2 | Αχιλλέας Νεοκαισάρειας | 11 | 24 | 7 | 3 | 1 | 19-8 |
3 | ΑΟ Τρίκαλα | 11 | 23 | 6 | 5 | 0 | 19-6 |
4 | Αναγέννηση Άρτας | 11 | 22 | 6 | 4 | 1 | 20-11 |
5 | Οπούντιος Μαρτίνου | 11 | 21 | 6 | 3 | 2 | 22-8 |
6 | Θεσπρωτός | 11 | 21 | 6 | 3 | 2 | 18-11 |
7 | Ρήγας Φεραίος | 11 | 19 | 5 | 4 | 2 | 20-7 |
8 | Κοζάνη | 11 | 16 | 4 | 4 | 3 | 21-18 |
9 | Οικονόμος Τσαριτσάνης | 11 | 16 | 4 | 4 | 3 | 20-16 |
10 | Εθνικός Φιλιππιάδας | 10 | 13 | 3 | 4 | 3 | 10-12 |
11 | Πύρασος | 11 | 13 | 3 | 4 | 4 | 11-14 |
12 | Δωτιέας Αγιάς | 11 | 12 | 2 | 6 | 3 | 15-11 |
13 | Πυρσός Γρεβενών | 11 | 4 | 1 | 1 | 9 | 7-24 |
14 | Μακροχώρι | 11 | 3 | 0 | 3 | 8 | 6-25 |
15 | Βατανιακός | 11 | 3 | 0 | 3 | 8 | 5-28 |
16 | Λευκάδια | 10 | 0 | 0 | 0 | 10 | 7-35 |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος
(Βαθμολογίες: www.onsports.gr)