Συνεχίστηκε σήμερα Κυριακή 16 Μαΐου το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής Κατηγορίας, σε 3ο και 5ο Όμιλο, όπου αγωνίζονται οι ομάδες της Δυτικής Μακεδονίας.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr
Στον 3ο Όμιλο (11η Αγωνιστική), η ομάδα της Κοζάνης, μετά τα συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα, ηττήθηκε από την πρωτοπόρα, Αναγέννηση Άρτας με σκορ 2-0. Βαριά ήττα γνώρισε ο Ερμής Αμυνταίου εκτός έδρας από την Φήκη, ενώ ο Μακεδονικός Φούφα έκανε το ρεπό του.
Από την άλλη στον 5ο Όμιλο (9η Αγωνιστική), ο Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης Γρεβενών, απέσπασε εκτός έδρας ισοπαλία κόντρα στην Αναγέννηση Άρτας.
Αναβλήθηκε το παιχνίδι του Μέγα Αλέξανδρου Καλλιθέας με τον Αχέρων Καναλακίου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Γ' Εθνική (3ος Όμιλος | 11η Αγωνιστική)
Κυριακή 16 Μαΐου
Αναγέννηση Καρδίτσας - Κοζάνη ΦΣ |
2-0 |
Φήκης Π.Ο. - Ερμής Αμυνταίου |
6-0 |
Ατρόμητος Παλαμά - ΑΟ Σελλάνων |
1-0 |
Ηρακλής Λάρισας - ΑΕ Καρίτσας |
1-2 |
Εθνικός Κεραμιδίου - Οικονόμος Τσαριτσάνης |
1-0 |
ΠΟ Ελασσόνας - Μετέωρα ΑΣ |
1-1 |
Δίας Δίου ΟΦ - Αετός Μακρυχωρίου |
1-1 |
Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα |
|
Γ' Εθνική (5ος Όμιλος | 9η Αγωνιστική)
Κυριακή 16 Μαΐου
Αναγέννηση Άρτας - Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης Γρεβενών |
0-0 |
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας - Αχέρων Καναλακίου |
ΑΝΑΒΟΛΗ |
Θύελλα Κατσικας - ΑΕ Λευκίμμης |
0-0 |
Θύελλα ΠΑΣ - Αμβρακικός Λουτρού |
0-1 |
Τηλυκράτης 2014 - Μεσολογγίου ΑΕ |
3-0 |
Κασσιόπη - Πρέβεζας 2016 ΠΑΣ |
1-0 |
Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου - Παναγρινιακός |
ΑΝΑΒΟΛΗ |
Οι Βαθμολογίες:
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Αναγέννηση Καρδίτσας |
10 |
26 |
2 |
ΑΕ Καρίτσας |
10 |
26 |
3 |
Εθνικός Ν.Κεραμιδίου |
11 |
19 |
4 |
Ατρόμητος Παλαμά |
11 |
19 |
5 |
Αετός Μακρυχωρίου |
10 |
17 |
6 |
ΠΟ Φήκης |
10 |
17 |
7 |
Κοζάνη |
10 |
15 |
8 |
Ηρακλής Λάρισας |
10 |
14 |
9 |
ΑΟ Σελλάνων |
11 |
13 |
10 |
ΠΟ Ελασσόνας |
10 |
13 |
11 |
Ερμής Αμυνταίου |
10 |
9 |
12 |
Οικονόμος Τσαριτσάνης |
11 |
8 |
13 |
Δίας Δίου |
10 |
7 |
14 |
ΑΣ Μετέωρα |
10 |
7 |
15 |
Μακεδονικός Φούφα |
10 |
3 |
5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΑΕ Λευκίμμης |
10 |
22 |
2 |
Τηλυκράτης |
9 |
21 |
3 |
Αχέρων Καναλακίου |
8 |
19 |
4 |
ΟΦ Αγίου Ματθαίου |
8 |
16 |
5 |
Κτηνοτροφικός Αστέρας Γρεβενων |
8 |
14 |
6 |
Κασσιόπη |
9 |
13 |
7 |
Αναγέννηση Άρτας |
8 |
12 |
8 |
Αμβρακικός Λουτρού |
9 |
11 |
9 |
Παναγρινιακός |
7 |
9 |
10 |
Θύελλα Κατσικάς |
9 |
8 |
11 |
Μ.Αλεξ.Καλλιθέας |
7 |
5 |
12 |
ΑΕ Μεσολογγίου |
8 |
5 |
13 |
ΠΑΣ Πρέβεζα |
9 |
4 |
14 |
Θύελλα Μοναστηρακίου |
9 |
4 |
Η επόμενη αγωνιστική:
Γ' Εθνική (3ος Όμιλος | 12η Αγωνιστική)
Αετός Μακρυχωρίου - Κοζάνη ΦΣ
Μακεδονικός Φούφα - Δίας Δίου ΟΦ
Ερμής Αμυνταίου - ΠΟ Ελασσόνας
Ηρακλής Λάρισας - Ατρόμητος Παλαμά
ΑΟ Σελλάνων - Εθνικός Κεραμιδίου
ΑΕ Καρίτσας - Φήκης Π.Ο.
Μετέωρα ΑΣ - Αναγέννηση Καρδίτσας
Γ' Εθνική (5ος Όμιλος | 10η Αγωνιστική)
Κτην. Αστέρας Καληράχης Γρεβενών- Ο.Φ. Αγίου Ματθαίου
Αμβρακικός Λουτρού - Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Θύελλα ΠΑΣ - Θύελλα Κατσικας
ΑΕ Λευκίμμη - Τηλυκράτης 2014
Μεσολογγίου ΑΕ - Κασσιόπη
Αχέρων Καναλακίου - Αναγέννηση Άρτας
Πρέβεζας 2016 ΠΑΣ - Παναγρινιακός
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr