Με την 10η αγωνιστική συνεχίζεται τα πρωταθλήματα του Β' και Γ' Τοπικού Ε.Π.Σ. Κοζάνης, αυτό το Σαββατοκύριακο.
Από το Β' Τοπικό ξεχωρίζει το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στην Ελίμεια και στην Α.Ε. Άνω Κώμης για λογαριασμό του πρώτου ομίλου, ενώ στο Γ' Τοπικό μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει η αναμέτρηση των Ελπίδων Ελλησπόντου με τον Πρόοδο Μεταξά.
Δείτε το πρόγραμμα και στις δύο κατηγορίες, καθώς και πως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία, έπειτα από εννιά αγωνιστικές.
Αναλυτικά:
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος, 10η Αγωνιστική) |
Κυριακή 29 Νοεμβρίου (15:00) |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ |
Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ – Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ |
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ – ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ |
Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ |
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ – Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ |
Ρεπό: Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος, 10η Αγωνιστική) |
Σάββατο 28 Νοεμβρίου 2015 (15:00) |
Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ – ΕΡΜΗΣΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ |
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ |
Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ – Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ |
Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015 (11:00) |
ΚΟΖΑΝΗ 2004 – ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015 (15:00) |
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (10η Αγωνιστική) |
Σάββατο 28 Νοεμβρίου 2015 (15:00) |
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ – ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ |
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ – ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015 (15:00) |
ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ |
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ – Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ – ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
Η Βαθμολογία έως τώρα:
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1οςΌμιλος) |
||
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ |
25 |
2 |
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ |
24 |
3 |
Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ |
22 |
4 |
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ |
17 |
5 |
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ |
17 |
6 |
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ |
17 |
7 |
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ |
12 |
8 |
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ |
12 |
9 |
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
10 |
10 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ |
9 |
11 |
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ |
7 |
12 |
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ |
7 |
13 |
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ |
-4 |
14 |
Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ |
-6 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2οςΌμιλος) |
||
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ |
22 |
2 |
Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ |
21 |
3 |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ |
17 |
4 |
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ |
16 |
5 |
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ |
15 |
6 |
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ |
14 |
7 |
ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ |
12 |
8 |
Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ |
11 |
9 |
ΚΟΖΑΝΗ 2004 |
10 |
10 |
Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ |
10 |
11 |
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
7 |
12 |
ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
6 |
13 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
4 |
14 |
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
4 |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης |
||
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ |
25 |
2 |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
23 |
3 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ |
20 |
4 |
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ |
19 |
5 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ |
18 |
6 |
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ |
16 |
7 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ |
13 |
8 |
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ |
10 |
9 |
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ |
6 |
10 |
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ |
6 |
11 |
Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ |
6 |
12 |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ |
6 |
13 |
ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ |
-2 |
14 |
ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
-10 |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος – www.top-sport.gr