«Εξάσφαιρη» η Α.Ε.Π. Καραγιαννίων απέναντι στην Αστραπή Κλείτου (φωτογραφίες)

Ένα ενδιαφέρον παιχνίδι διεξήχθη σήμερα το απόγευμα ανάμεσα στην Α.Ε.Π. Καραγιαννίων και την Αστραπή Κλείτου, με οχτώ γκολ συνολικά.

Οι «Πόντιοι» κέρδισαν με το εμφατικό 6-2 την αντίπαλη ομάδα, με τον Κεΐσογλου να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση, σκοράροντας τα τέσσερα από τα έξι γκολ της ομάδας του, μοιράζοντας και μία ασίστ. Το παιχνίδι διακόπηκε δύο φορές από τον κύριο Καρατέρπο, αφού ακούστηκαν από την μεριά των φιλοξενούμενων ρατσιστικά σχόλια.

Το top-sport.gr βρέθηκε στο γήπεδο της Ξηρολίμνης και έχει το ρεπορτάζ.

Ευχαριστήθηκαν γκολ και θέαμα οι φίλαθλοι που παρακολούθησαν το σημερινό παιχνίδι ανάμεσα στην Α.Ε.Π. Καραγιαννίων και την Αστραπή Κλείτου.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, αφού στο 12ο λεπτό, ο MVP της αναμέτρησης, Μπάμπης Κεΐσογλου έπειτα από μπαλιά του Σαββούδη με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Η Αστραπή Κλείτου αντέδρασε με ένα σουτ από τον Κουλουκίδη, αλλά ο Βίδρας μπλόκαρε σταθερά.

Στο 27ο λεπτό, ο Σαββούδης έπειτα από ατομική προσπάθεια έκανε το σουτ, με τον Μουζάκη να αποκρούει και την μπάλα να στρώνεται στον Κεΐσογλου, ο οποίος θα σουτάρει δυνατά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 2-0 για την Α.Ε.Π. Καραγιαννίων. Δύο λεπτά αργότερα η ομάδα του Κλείτους θα μειώσει σε 2-1. Συγκεκριμένα στο 29ο λεπτό, έπειτα από φάουλ του Κουλουκίδη, ο Μαλούτας σε προσπάθεια του να διώξει την μπάλα, θα την στείλει στα δίχτυα της εστίας του, σημειώνοντας αυτογκόλ.

Ο Κεΐσογλου όμως είχε και πάλι την απάντηση, αφού στο 34ο λεπτό εκμεταλλευόμενος το λάθος του Κουλουκίδη εξαπέλυσε δυνατό σουτ γράφοντας το 3-1, με προσωπικό χατ τρικ. Το παιχνίδι συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό, με τις ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 3-1.

Το δεύτερο μέρος ανήκει ξεκάθαρα στους γηπεδούχους οι οποίοι σημείωσαν άλλα τρία γκολ. Βέβαια το δεύτερο ημίχρονο σημαδεύτηκε δυστυχώς από τα ρατσιστικά σχόλια που ακούστηκαν από την κερκίδα, αναγκάζοντας τον διαιτητή της αναμέτρησης να διακόψει το ματς δύο φορές. Στα αγωνιστικά το Κλείτος προσπάθησε και πάλι να μειώσει το σκορ αρχικά με το τακουνάκι του Γεωργιάδη να περνάει άουτ και μετέπειτα το απευθείας φάουλ του Κουλουκίδη να διώχνει με γροθιές ο Βίδρας.

Στο 67ο λεπτό ο Κεΐσογλου θα βγάλει μπαλιά στον Τραπεζανλίδη, ο οποίος θα ευστοχήσει στο τετ α τετ που είχε με τον Μουζάκη. Στο 72ο λεπτό, ο Τραπεζαλνίδης θα κάνει το σουτ από διαγώνια θέση, ο Μουζάκης θα αποκρούσει με τον Σαββούδη στην συνέχεια να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 5-1 για την Α.Ε.Π. Ο Κεΐσογλου ολοκλήρωσε την εξαιρετική του εμφάνιση με ένα τέταρτο προσωπικό γκολ. Συγκεκριμένα στο 75ο λεπτό, έπειτα από ατομική προσπάθεια και σουτ θα γράφει το 6-1 για την ομάδα του, με όλο το γήπεδο να τον χειροκροτεί.

Οι παίχτες του Θεόφιλου Παπαδόπουλου ήταν σαν να μην μπήκαν ποτέ στο δεύτερο μέρος, αφού πέρα από τις δύο τελικές προσπάθειες δεν μπόρεσαν να αντισταθούν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού.  Ωστόσο ο Κουλουκίδης στο 83ο λεπτό θα σκοράρει με σουτ, γράφοντας το τελικό 6-2 της αναμέτρησης.

Έτσι η Α.Ε.Π. Καραγιαννίων με αυτό το «τρίποντο» έφτασε τους 29 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Από την άλλη η Αστραπή Κλείτου παρέμεινε στους 17.

Οι φάσεις και τα γκολ του παιχνιδιού:

6’ Σουτ από τον Θαλαλαίο, αποκρούει ο Βίδρας

12’ (ΓΚΟΛ 1-0) Ο Σαββούδης θα πασάρει στον Κεΐσογλου, με τον τελευταίο να κάνει το πλασέ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα

20’ Ο Αποστολίδης θα πασάρει στον Κεΐσογλου, με τον επιθετικό της Α.Ε.Π. να σουτάρει άουτ

22’ Δυνατό σου από τον Κουλουκίδη, μπλοκάρει ο Βίδρας

27’ (ΓΚΟΛ 2-0) Σουτ από τον Σαββούδη, αποκρούει ο Μουζάκης, με την μπάλα να στρώνεται στον Κεΐσογλου, ο οποίος θα σκοράρει με σουτ

29’ (ΓΚΟΛ 2-1) Ο Κουλουκίδης θα εκτελέσει το φάουλ, με τον Μαλούτα να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

34’ (ΓΚΟΛ 3-1) Ο Κεΐσογλου θα πιέσει τον Κουλουκίδη, ο οποίος θα κάνει το λάθος με τον επιθετικό της Α.Ε.Π. να σκοράρει με δυνατό σου, κάνοντας χατ τρικ

42’ Δυνατό σουτ από τον Χατζή, αποκρούει με γροθιές ο Βίδρας

60’ Ο Τοπαλίδης θα σεντράρει στον Γεωργιάδη, με τον τελευταίο να κάνει το τακουνάκι στέλνοντας την μπάλα άουτ

62’Απευθείας φάουλ από τον Κουλουκίδη, δύσκολα με γροθιές ο Βίδρας

67’ (ΓΚΟΛ 4-1) Ο Κεΐσογλου θα βγάλει τετ α τετ τον Τραπεζαλνίδη, με τον τελευταίο να σουτάρει κάνοντας το 4-1

72’ (ΓΚΟΛ 5-1) Ο Σαββούδης με δυνατό σουτ θα σκοράρει για την Α.Ε.Π.

73’ Σουτ από τον Πετρίδη, η μπάλα ελάχιστα έξω

75’ (ΓΚΟΛ 6-1) Ατομική προσπάθεια από τον Κεΐσογλου, θα σουτάρει με το αριστερό κάνοντας το 6-1

83’ (ΓΚΟΛ 6-2) Ο Κουλουκίδης θα βγει τετ α τετ, θα σουτάρει κλείνοντας το σκορ της αναμέτρησης

Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ: (Σαμαράς) Βίδρας, Ντούκα, Γκέτσιος(55’ Τραπεζανλίδης), Δημητριάδης, Ζερβανταρίδης, Μαλούτας(63’ Λιάμης), Ίττης, Παπαδόπουλος, Αποστολίδης(55’ Δουγαλής), Σαββούδης, Κεΐσογλου

ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ: (Παπαδόπουλος Θ.) Μουζάκης, Παπαδημητρίου(64’ Πετρίδης), Δήμτσιος, Λαζαρίδης(28’ Σπυριδόπουλος), Κουλουκίδης, Γκούμας(24’ Γεωργιάδης), Ελευθεριάδης, Χατζής, Καραφυλλίδης, Θαλαλαίος, Τοπαλίδης

Διαιτητής: Καρατέρπος

Βοηθοί: Μπέλτσου, Παπαδόπουλος

Παρατηρητής: Φραντζόπουλος Δ.

Γιατρός αγώνα: Κούγια Θ.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ (Βρείτε τις φωτογραφίες και στο facebook του top-sport.gr)