Ολοκληρώθηκε και αυτό το Σαββατοκύριακο η αθλητική δραστηριότητα στα τρία πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (6η Αγωνιστική)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ |
0-4 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ |
0-4 |
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ |
1-1 |
ΠΑ.Ο. ΚΟΙΛΩΝ – ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
4-1 |
Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ – Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ |
2-4 |
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ – Α.Π. ΒΟΪΟΥ - ΕΝΩΣΗ |
0-0 |
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ – Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ |
1-3 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος| 5η Αγωνιστική)
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ |
7-1 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ |
3-0 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ – Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ |
1-0 |
Α.Ε.Κ. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ – ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ |
0-1 |
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ |
1-1 |
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ |
5-1 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος| 5η Αγωνιστική)
Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ – ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
3-2 |
Φ.Σ. ΑΚ. ΠΟΔ. ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛ. – ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ |
1-0 |
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ – ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ |
2-1 |
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ – ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ |
3-0 |
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
4-0 |
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ – ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ |
4-1 |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2η Αγωνιστική)
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ – Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ |
0 - 1 |
ΚΟΖΑΝΗ 2004 – Α.Σ. ΠΟΝΤΙΩΝ ΜΕΣΟΒΟΥΝΟΥ |
5 - 1 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ |
0 - 2 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ – Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ |
|
Οι Βαθμολογίες:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ |
6 |
18 |
2 |
Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ |
6 |
18 |
3 |
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ |
6 |
15 |
4 |
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ |
6 |
10 |
5 |
Α.Π. ΒΟΪΟΥ - ΕΝΩΣΗ |
6 |
9 |
6 |
Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ |
6 |
8 |
7 |
Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ |
6 |
7 |
8 |
ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
6 |
7 |
9 |
Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ |
6 |
6 |
10 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
6 |
5 |
11 |
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ |
6 |
5 |
12 |
ΠΑ.Ο. ΚΟΙΛΩΝ |
6 |
4 |
13 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
6 |
4 |
14 |
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ |
6 |
3 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ |
5 |
13 |
2 |
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ |
5 |
13 |
3 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ |
5 |
13 |
4 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ |
5 |
9 |
5 |
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ |
5 |
9 |
6 |
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ |
5 |
7 |
7 |
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
5 |
7 |
8 |
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ |
5 |
5 |
9 |
Α.Ε.Κ. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ |
5 |
4 |
10 |
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ |
5 |
3 |
11 |
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ |
5 |
3 |
12 |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ |
5 |
-6 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Φ.Σ. ΑΚ. ΠΟΔ. ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛ. |
4 |
12 |
2 |
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ |
5 |
12 |
3 |
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
4 |
10 |
4 |
Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ |
5 |
10 |
5 |
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ |
5 |
9 |
6 |
ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ |
4 |
7 |
7 |
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
5 |
7 |
8 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ |
5 |
7 |
9 |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
5 |
4 |
10 |
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ |
4 |
3 |
11 |
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ |
4 |
3 |
12 |
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ |
5 |
1 |
13 |
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
5 |
1 |