Με την 2η αγωνιστική συνεχίστηκς το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής Κατηγορίας, σε 2ο και 3ο Όμιλο
, όπου συμμετέχουν οι έξι ομάδες της Δυτικής Μακεδονίας.
Στον 2Ο Όμιλο, Ερμής Αμυνταίου και Μελιτέας Μελίτης γνώρισαν ισάριθμες ήττες, ενώ στον 3ο Όμιλο νικηφόρα συνέχισε ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας κόντρα στα Γρεβενά Αεράτα, ενώ τον βαθμό της ισοπαλίας πήρανε Μακεδονικός Φούφα και Σιάτιστα.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Γ' Εθνική (2ος Όμιλος | 2η Αγωνιστική)
Ερμής Αμυνταίου - Άρης Παλαιοχωρίου |
1-3 |
ΑΣ Γιαννιτσά - Μελιτεύς Μελίτης |
4-0 |
Λαγκαδάς - ΠΑΟ Κουφαλίων |
2-1 |
ΠΟ Τρίγλιας - Αλμωπός Αριδαίας |
3-0 |
Μακεδονικός - Βέροια |
2-1 |
Νίκη Αγκαθιάς - Ολυμπιακός Κυμίνων |
1-1 |
Εδεσσαϊκός - Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου |
2-1 |
Γ' Εθνική (3ος Όμιλος | 2η Αγωνιστική)
ΑΕ Λευκίμμης - Μακεδονικός Φούφα |
2-2 |
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας - Γρεβενά Αεράτα |
2-0 |
Θρίαμβος Σερβιανών - Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ |
0-0 |
Τηλυκράτης 2014 - Θεσπρωτός |
1-0 |
Κρόνος Αργυράδων - Αχέρων Καναλακίου |
1-1 |
Σούλι Παραμυθίας - Ναυπακτιακός Αστέρας |
1-1 |
Οι Βαθμολογίες:
Γ' Εθνική (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΠΟ Τρίγλιας |
2 |
6 |
2 |
Λαγκαδάς |
2 |
4 |
3 |
Νίκη Αγκαθιάς |
2 |
4 |
4 |
Εδεσσαϊκός |
2 |
4 |
5 |
Αλμωπός Αριδαίας |
2 |
3 |
6 |
Μακεδονικός |
2 |
3 |
7 |
Άρης Παλαιοχωρίου |
2 |
3 |
8 |
ΑΣ Γιαννιτσά |
2 |
3 |
9 |
Βέροια |
2 |
3 |
10 |
Ολυμπιακός Κυμίνων |
2 |
2 |
11 |
Μελιτεύς Μελίτης |
2 |
1 |
12 |
Ερμής Αμυνταίου |
2 |
1 |
13 |
Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου |
2 |
1 |
14 |
ΠΑΟ Κουφαλίων |
2 |
0 |
Γ' Εθνική (3ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΑ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας |
2 |
6 |
2 |
Σούλι Παραμυθίας |
2 |
4 |
3 |
Τηλυκράτης 2014 |
2 |
4 |
4 |
Ναυπακτιακός Αστέρας |
2 |
4 |
5 |
Αχέρων Καναλακίου |
2 |
4 |
6 |
Κρόνος Αργυράδων |
2 |
2 |
7 |
Μακεδονικός Φούφα |
2 |
2 |
8 |
ΑΕ Λευκίμμης |
1 |
1 |
9 |
Θρίαμβος Σερβιανών |
2 |
1 |
10 |
Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ |
2 |
1 |
11 |
Θεσπρωτός |
2 |
1 |
12 |
Γρεβενά Αεράτα |
2 |
0 |
13 |
ΑΟ Φλωριάδας |
1 |
0 |
Η επόμενη αγωνιστική:
Γ' Εθνική (2ος Όμιλος | 3η Αγωνιστική)
ΠΑΟ Κουφαλίων - Αλμωπός Αριδαίας
Άρης Παλαιοχωρίου - Λαγκαδάς
Ελπίς Σκουτάρεως - ΠΟ Τρίγλιας
Ολυμπιακός Κυμίνων - Ερμής Αμυνταίου
Μελιτεύς Μελίτης - Μακεδονικός
Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου - Νίκη Αγκαθιάς
Εδεσσαϊκός - ΑΣ Γιαννιτσά
Γ' Εθνική (3ος Όμιλος | 3η Αγωνιστική)
Μακεδονικός Φούφα - Θεσπρωτός
ΑΟ Φλωριάδας - ΑΕ Λευκίμμης
Αχέρων Καναλακίου - Τηλυκράτης 2014
Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ - Κρόνος Αργυράδων
Ναυπακτιακός Αστέρας - Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Σούλι Παραμυθίας - Θρίαμβος Σερβιανών
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr