Συνεχίζονται και αυτό το Σαββατοκύριακο τα τρία πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Φλώρινας.
Στην Α'1 Κατηγορία θα διεξαχθεί η 19η αγωνιστική, στην Α' Κατηγορία η 17η ενώ στην Β' Κατηγορία η 13η αγωνιστική.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Α'1 Κατηγορία Ε.Π.Σ. Φλώρινας (19η Αγωνιστική)
Σάββατο 24 Φεβρουαρίου (15:00)
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ.ΠΑΝΤ/ΝΑ – ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ
ΕΛΛΑΣ Α.ΚΑΛΛΙΝΙΚΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΡΜΕΝΟΧΩΡΙΟΥ
ΔΑΦΝΗ ΛΕΒΑΙΑΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΒΕΥΗΣ
ΑΙΑΣ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ – ΜΕΛΙΤΕΑΣ ΜΕΛΙΤΗΣ
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου (15:00)
ΑΚΡΙΤΑΣ ΑΧΛΑΔΑΣ -ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΡΙΚΟΥ
ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ – ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ
Α' Κατηγορία Ε.Π.Σ. Φλώρινας (17η Αγωνιστική)
Σάββατο 24 Φεβρουαρίου (15:00)
ΒΙΤΣΙ ΔΡΟΣΟΠΗΓΗΣ – ΔΟΞΑ ΚΟΛΧΙΚΗΣ
ΙΤΕΑ ΙΤΕΑΣ – Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΡΑΣΜΑΤΟΣ
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – ΤΡΟΠΑΙΟΦ.ΤΡΟΠΑΙΟΥΧΟΥ
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου (15:00)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΕΛΛΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΙΤΑΡΙΑΣ
Β' Κατηγορία Ε.Π.Σ. Φλώρινας (13η Αγωνιστική)
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου (15:00)
ΠΑΣ ΠΡΕΣΠΑΣ – Α.Σ. Α.ΥΔΡΟΥΣΑΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Κ.ΚΛΕΙΝΩΝ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΠΟΛΥΠΛΑΤΑΝΟΥ
Οι βαθμολογίες έως τώρα:
Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΓΚΟΛ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΜΕΛΙΤΕΑΣ ΜΕΛΙΤΗΣ |
18 |
74-6 |
54 |
2 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ |
18 |
64-12 |
48 |
3 |
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ |
18 |
45-15 |
37 |
4 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΒΕΥΗΣ |
18 |
44-23 |
37 |
5 |
ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ |
18 |
35-14 |
30 |
6 |
ΑΚΡΙΤΑΣ ΑΧΛΑΔΑΣ |
18 |
36-28 |
25 |
7 |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΡΜΕΝΟΧΩΡΙΟΥ |
18 |
25-36 |
25 |
8 |
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΡΙΚΟΥ |
18 |
16-53 |
12* |
9 |
ΑΙΑΣ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ |
18 |
16-58 |
11 |
10 |
ΕΛΛΑΣ Α.ΚΑΛΛΙΝΙΚΗΣ |
18 |
15-42 |
10 |
11 |
ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ |
18 |
19-49 |
9 |
12 |
ΔΑΦΝΗ ΛΕΒΑΙΑΣ |
18 |
13-61 |
8 |
Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΓΩΝΕΣ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΓΚΟΛ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ |
14 |
60-27 |
30 |
2 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΙΤΑΡΙΑΣ |
14 |
39-12 |
29 |
3 |
ΙΤΙΑ ΙΤΙΑΣ |
14 |
47-27 |
27 |
4 |
ΔΟΞΑ ΚΟΛΧΙΚΗΣ |
15 |
40-31 |
26 |
5 |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΕΛΛΗΣ |
14 |
31-39 |
24 |
6 |
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΡΑΣΜΑΤΟΣ |
14 |
31-21 |
23 |
7 |
Α.Σ. ΞΙΝΟΥ ΝΕΡΟΥ |
15 |
25-66 |
12 |
8 |
ΒΙΤΣΙ ΔΡΟΣΟΠΗΓΗΣ |
14 |
23-44 |
7 |
9 |
ΤΡΟΠΑΙΟΦΟΡΟΣ ΤΡΟΠΑΙΟΥΧΟΥ |
14 |
15-43 |
7 |
Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΕΤΟΥ |
26 |
2 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ |
19 |
3 |
ΠΑΣ ΠΡΕΣΠΑΣ |
18 |
4 |
Α.Σ. ΑΝΩ ΥΔΡΟΥΣΑΣ |
17 |
5 |
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΛΑΡΓΟΥ |
14 |
6 |
ΝΕΑ ΕΛΛΑΣ ΠΕΤΡΩΝ |
13 |
7 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Κ.ΚΛΕΙΝΩΝ |
9 |
8 |
ΑΚΡΙΤΑΣ ΠΟΛΥΠΛΑΤΑΝΟΥ |
9 |
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr