Με συνολικά 22 παιχνίδια συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα τρία πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (10η Αγωνιστική) | |
Ακρίτες Κοζάνης - Εθνικός Βατερού | 4-2 |
Μακεδονικός Κοζάνης - Τιτάν Σερβίων | 0-0 |
Α.Σ. Βελβεντό - Φ.Σ. Κοζάνη | 0-4 |
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 0-1 |
Μακεδονικός Σιάτιστας - Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 0-2 |
Δόξα Λευκόβρυσης - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 1-2 |
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης - Α.Ε. Κοζάνης | 3-0 |
Αλιάκμων Αιανής - Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 3-2 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 9η Αγωνιστική) | |
Α.Ο. Κρόκου - Ερμής Πλατανορέμματος | 3-1 |
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής - Α.Ε. Άνω Κώμης | 1-1 |
Α.Ε. Κρανιδίων - Πρόοδος Μεταξά |
Αναβ. |
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Απόλλων Αυλών | 5-1 |
Αναγέννηση Λιβαδερού - Α.Ε. Καισαρειάς | 2-0 |
ΑΙΑΣ Μικροβάλτου - Έλατος Ελάτης | 0-2 |
Ρεπό: Α.Σ. Καρυδίτσας |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμλος | 9η Αγωνιστική) | |
Δαναοί Κοζάνης - Α.Ε. Περδίκκα | 3-0 α.α. |
Δόξα Βερμίου Πύργων – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 2-4 |
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς - Κεραυνός Πετρανών | 3-0 |
Κοζάνη 2004 - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 1-6 |
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης - Βέρμιο Καρυοχωρίου | 3-0 α.α. |
Πρόοδος Κομνηνών - Ερμής Ασβεστόπετρας | 3-1 |
Ρεπό: Δόξα Μικροκάστρου |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (5η Αγωνιστική) | |
Ηρακλής Δρεπάνου - Αστραπή Κλείτου | 1-3 |
Εθνικός Πτολεμαΐδας - Δράσις Τσοτυλίου | 1-1 |
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας - Αναγέννηση Εράτυρας | 1-3 |
Δάφνη Πολυμύλου - Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου | 1-0 |
Αναγέννηση Αργίλου - Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας | 2-1 |
Οι Βαθμολογίες:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Φ.Σ. Κοζάνη | 10 | 27 |
2 | Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 10 | 27 |
3 | Μακεδονικός Σιάτιστας | 10 | 25 |
4 | Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 10 | 22 |
5 | ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης | 10 | 20 |
6 | Μακεδονικός Κοζάνης | 10 | 18 |
7 | Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 10 | 18 |
8 | Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 10 | 15 |
9 | Τιτάν Σερβίων | 10 | 14 |
10 | Α.Ε. Κοζάνης | 10 | 9 |
11 | Ακρίτες Κοζάνης | 10 | 9 |
12 | Εθνικός Βατερού | 10 | 8 |
13 | Α.Σ. Βελβεντό | 10 | 8 |
14 | Αλιάκμων Αιανής | 10 | 8 |
15 | Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 10 | 4 |
16 | Δόξα Λευκόβρυσης | 10 | 0 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 9 | 25 |
2 | ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής | 9 | 17 |
3 | Α.Ο. Κρόκου | 8 | 17 |
4 | Α.Ε. Άνω Κώμης | 9 | 15 |
5 | Ερμής Πλατανορέμματος | 9 | 14 |
6 | Αναγέννηση Λιβαδερού | 9 | 14 |
7 | Πρόοδος Μεταξά | 7 | 10 |
8 | Α.Σ. Καρυδίτσας | 8 | 9 |
9 | Έλατος Ελάτης | 8 | 8 |
10 | Α.Ε. Καισαρειάς | 8 | 6 |
11 | Α.Ε. Κρανιδίων | 7 | 6 |
12 | Απόλλων Αυλών | 9 | 5 |
13 | ΑΙΑΣ Μικροβάλτου | 8 | 1 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 8 | 19 |
2 | Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 9 | 18 |
3 | Βέρμιο Καρυοχωρίου | 9 | 16 |
4 | Πρόοδος Κομνηνών | 8 | 16 |
5 | Ερμής Ασβεστόπετρας | 8 | 15 |
6 | Α.Ε. Περδίκκα | 9 | 15 |
7 | Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 9 | 12 |
8 | Δόξα Βερμίου Πύργων | 8 | 10 |
9 | Δαναοί Κοζάνης | 9 | 10 |
10 | Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 8 | 9 |
11 | Κεραυνός Πετρανών | 8 | 7 |
12 | Δόξα Μικροκάστρου | 8 | 4 |
13 | Κοζάνη 2004 | 8 | 1 |
Γ' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Δάφνη Πολυμύλου | 5 | 12 |
2 | Αναγέννηση Αργίλου | 5 | 10 |
3 | Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου | 5 | 8 |
4 | Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας | 5 | 7 |
5 | Εθνικός Πτολεμαΐδας | 5 | 7 |
6 | Αναγέννηση Εράτυρας | 5 | 6 |
7 | Ηρακλής Δρεπάνου | 5 | 5 |
8 | Αστραπή Κλείτου | 5 | 5 |
9 | Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας | 5 | 2 |
10 | Δράσις Τσοτυλίου | 4 | -2 |
Η επόμενη αγωνιστική:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (11η Αγωνιστική) |
Εθνικός Βατερού - Τιτάν Σερβίων |
Φ.Σ. Κοζάνη - Ακρίτες Κοζάνης |
Α.Μ.Σ. Γαλατινή - Μακεδονικός Κοζάνης |
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας - Α.Σ. Βελβεντό |
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής - Αναγέννηση Πτολεμαΐδας |
Α.Ε. Κοζάνης - Αλιάκμων Αιανής |
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Μακεδονικός Σιάτιστας |
Δόξα Λευκόβρυσης - ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 10η Αγωνιστική) |
Α.Ε. Κρανιδίων - ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής |
Α.Ε. Άνω Κώμης - Κένταυρος Πρωτοχωρίου |
Πρόοδος Μεταξά - Αναγέννηση Λιβαδερού |
Α.Ε. Καισαρειάς - ΑΙΑΣ Μικροβάλτου |
Α.Σ. Καρυδίτσας - Ερμής Πλατανορέμματος |
Έλατος Ελάτης - Α.Ο. Κρόκου |
Ρεπό: Απόλλων Αυλών |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμλος | 10η Αγωνιστική) |
Κοζάνη 2004 - Δαναοί Κοζάνης |
Α.Ε. Περδίκκα - Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης |
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας - Α.Ε.Κ. Καλαμιάς |
Κεραυνός Πετρανών - Πρόοδος Κομνηνών |
Δόξα Μικροκάστρου - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας |
Ερμής Ασβεστόπετρας - Βέρμιο Καρυοχωρίου |
Ρεπό: Βέρμιο Καρυοχωρίου |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (6η Αγωνιστική) |
Αναγέννηση Εράτυρας - Αναγέννηση Αργίλου |
Δράσις Τσοτυλίου - Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας |
Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου - Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας |
Αστραπή Κλείτου - Εθνικός Πτολεμαΐδας |
Δάφνη Πολυμύλου - Ηρακλής Δρεπάνου |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος | www.top-sport.gr