Με συνολικά 22 παιχνίδια συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο τα τρία πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Στο Α' Τοπικό θα πραγματοποιηθεί η 10η αγωνιστική με το «Μακεδονικός Σιάτιστας - Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής» να ξεχωρίζει από το πρόγραμμα.
Στο Β' Τοπικό θα διεξαχθεί η 9η αγωνιστική.
Στον 1ο όμιλο ξεχωρίζει το «Α.Ο. Κρόκου - Ερμής Πλατανορέμματος» και το «ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής - Α.Ε. Άνω Κώμης».
Στο Γ' Τοπικό θα γίνει η 5η αγωνιστική με το «ντέρμπι» κορυφής ανάμεσα σε Δάφνη Πολυμύλου και Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου να είναι αδιαμφισβήτητα το παιχνίδι της αγωνιστικής.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (10η Αγωνιστική) |
Σάββατο 11 Νοεμβρίου (15:00) |
Ακρίτες Κοζάνης - Εθνικός Βατερού |
Μακεδονικός Κοζάνης - Τιτάν Σερβίων |
Α.Σ. Βελβεντό - Φ.Σ. Κοζάνη |
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Α.Μ.Σ. Γαλατινή |
Μακεδονικός Σιάτιστας - Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής |
Κυριακή 12 Νοεμβρίου (15:00) |
Δόξα Λευκόβρυσης - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου |
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης - Α.Ε. Κοζάνης |
Αλιάκμων Αιανής - Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 9η Αγωνιστική) |
Σάββατο 11 Νοεμβρίου (15:00) |
Α.Ο. Κρόκου - Ερμής Πλατανορέμματος |
Κυριακή 12 Νοεμβρίου (15:00) |
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής - Α.Ε. Άνω Κώμης |
Α.Ε. Κρανιδίων - Πρόοδος Μεταξά (0-3 α.α.) |
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Απόλλων Αυλών |
Αναγέννηση Λιβαδερού - Α.Ε. Καισαρειάς |
ΑΙΑΣ Μικροβάλτου - Έλατος Ελάτης |
Ρεπό: Α.Σ. Καρυδίτσας |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμλος | 9η Αγωνιστική) |
Σάββατο 11 Νοεμβρίου (15:00) |
Δαναοί Κοζάνης - Α.Ε. Περδίκκα (3-0 α.α.) |
Δόξα Βερμίου Πύργων – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας |
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς - Κεραυνός Πετρανών |
Κυριακή 12 Νοεμβρίου (11:00) |
Κοζάνη 2004 - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας |
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης - Βέρμιο Καρυοχωρίου (3-0 α.α.) |
Κυριακή 12 Νοεμβρίου (15:00) |
Πρόοδος Κομνηνών - Ερμής Ασβεστόπετρας |
Ρεπό: Δόξα Μικροκάστρου |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (5η Αγωνιστική) |
Σάββατο 11 Νοεμβρίου (15:00) |
Ηρακλής Δρεπάνου - Αστραπή Κλείτου |
Εθνικός Πτολεμαΐδας - Δράσις Τσοτυλίου |
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας - Αναγέννηση Εράτυρας |
Κυριακή 12 Νοεμβρίου (15:00) |
Δάφνη Πολυμύλου - Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου |
Αναγέννηση Αργίλου - Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας |
Οι Βαθμολογίες έως τώρα:
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Μακεδονικός Σιάτιστας | 9 | 25 |
2 | Φ.Σ. Κοζάνη | 9 | 24 |
3 | Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 9 | 24 |
4 | Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 9 | 19 |
5 | ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης | 9 | 17 |
6 | Μακεδονικός Κοζάνης | 9 | 17 |
7 | Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 9 | 15 |
8 | Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 9 | 15 |
9 | Τιτάν Σερβίων | 9 | 13 |
10 | Α.Ε. Κοζάνης | 9 | 9 |
11 | Εθνικός Βατερού | 9 | 8 |
12 | Α.Σ. Βελβεντό | 9 | 8 |
13 | Ακρίτες Κοζάνης | 9 | 6 |
14 | Αλιάκμων Αιανής | 9 | 5 |
15 | Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 9 | 4 |
16 | Δόξα Λευκόβρυσης | 9 | 0 |
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 8 | 22 |
2 | ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής | 8 | 16 |
3 | Α.Ο. Κρόκου | 7 | 14 |
4 | Ερμής Πλατανορέμματος | 8 | 14 |
5 | Α.Ε. Άνω Κώμης | 8 | 14 |
6 | Αναγέννηση Λιβαδερού | 8 | 11 |
7 | Πρόοδος Μεταξά | 7 | 10 |
8 | Α.Σ. Καρυδίτσας | 8 | 9 |
9 | Α.Ε. Καισαρειάς | 7 | 6 |
10 | Α.Ε. Κρανιδίων | 7 | 6 |
11 | Απόλλων Αυλών | 8 | 5 |
12 | Έλατος Ελάτης | 7 | 5 |
13 | ΑΙΑΣ Μικροβάλτου | 7 | 1 |
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Βέρμιο Καρυοχωρίου | 8 | 16 |
2 | Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 7 | 16 |
3 | Ερμής Ασβεστόπετρας | 7 | 15 |
4 | Α.Ε. Περδίκκα | 8 | 15 |
5 | Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 8 | 15 |
6 | Πρόοδος Κομνηνών | 7 | 13 |
7 | Δόξα Βερμίου Πύργων | 7 | 10 |
8 | Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 8 | 9 |
9 | Δαναοί Κοζάνης | 8 | 7 |
10 | Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 7 | 6 |
11 | Κεραυνός Πετρανών | 7 | 7 |
12 | Δόξα Μικροκάστρου | 8 | 4 |
13 | Κοζάνη 2004 | 7 | 1 |
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Δάφνη Πολυμύλου | 4 | 9 |
2 | Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου | 4 | 8 |
3 | Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας | 4 | 7 |
4 | Αναγέννηση Αργίλου | 4 | 7 |
5 | Εθνικός Πτολεμαΐδας | 4 | 6 |
6 | Ηρακλής Δρεπάνου | 4 | 5 |
7 | Αναγέννηση Εράτυρας | 4 | 3 |
8 | Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας | 4 | 2 |
9 | Αστραπή Κλείτου | 4 | 2 |
10 | Δράσις Τσοτυλίου | 4 | -3 |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος | www.top-sport.gr