Στα γραφεία της Ε.Π.Σ. Κοζάνης πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας η κλήρωση του Γ' Τοπικού Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Επιμέλεια - Ρεπορτάζ: Τσαρτσιανίδης Χρήστος | www.top-sport.gr
Στην κληρωτίδα «μπήκαν» συνολικά 10 ομάδες, με τους αντιπροσώπους των ομάδων να δίνουν το πάρων στην κλήρωση.
Αφού πρώτα λύθηκαν οι απορίες όσο αναφορά το νέο πρωτάθλημα του Γ Τοπικού, στη συνέχεια βρήκε το πρόγραμμα για τη καινούργια σεζόν.
Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 14-15 Οκτωβρίου.
Να σημειώσουμε πως ο Ηρακλής Δρεπνάου θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα με μείων δύο (-2) βαθμούς, λόγω παλαιότερης τιμωρίας.
Την διαδικασία της κλήρωσης πραγματοποίησαν Νίκος Σάββας (Πρόεδρος Ε.Π.Σ. Κοζάνης ), Γιάννης Αποστόλου (Αναπληρωτής Πρόεδρος Ε.Π.Σ. Κοζάνης), Πέτρος Κυρζόπουλος (Γενικός Γραμματέας Ε.Π.Σ. Κοζάνης) και Παναγιώτης Κορυφίδης (Μέλος Ε.Π.Σ. Κοζάνης).
Αναλυτικά οι ομάδες που συμμετέχουν:
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης 2017-2018
1. Ηρακλής Δρεπάνου
2. Αναγέννηση Αργίλου
3. Αναγέννηση Εράτυρας
4. Δράσις Τσοτυλίου
5. Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου
6. Αστραπή Κλείτου
7. Δάφνη Πολυμύλου
8. Εθνικός Πτολεμαΐδας
9. Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας
10. Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας
Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα της νέας χρονιάς:
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης 2017-2018 |
1η Αγωνιστική και 10η |
Ηρακλής Δρεπάνου - Αναγέννηση Αργίλου |
Αναγέννηση Εράτυρας - Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας |
Δράσις Τσοτυλίου - Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας |
Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου - Εθνικός Πτολεμαΐδας |
Αστραπή Κλείτου - Δάφνη Πολυμύλου |
2η Αγωνιστική και 11η |
Αναγέννηση Αργίλου - Δράσις Τσοτυλίου |
Αναγέννηση Εράτυρας - Ηρακλής Δρεπάνου |
Εθνικός Πτολεμαΐδας - Δάφνη Πολυμύλου |
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας - Αστραπή Κλείτου |
Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας - Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου |
3η Αγωνιστική και 12η |
Ηρακλής Δρεπάνου - Δράσις Τσοτυλίου |
Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου - Αναγέννηση Εράτυρας |
Αστραπή Κλείτου - Αναγέννηση Αργίλου |
Δάφνη Πολυμύλου - Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας |
Εθνικός Πτολεμαΐδας - Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας |
4η Αγωνιστική και 13η |
Αναγέννηση Αργίλου - Εθνικός Πτολεμαΐδας |
Αναγέννηση Εράτυρας - Δάφνη Πολυμύλου |
Δράσις Τσοτυλίου - Αστραπή Κλείτου |
Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου - Ηρακλής Δρεπάνου |
Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας - Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας |
5η Αγωνιστική και 14η |
Ηρακλής Δρεπάνου - Αστραπή Κλείτου |
Αναγέννηση Αργίλου - Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας |
Δάφνη Πολυμύλου - Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου |
Εθνικός Πτολεμαΐδας - Δράσις Τσοτυλίου |
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας - Αναγέννηση Εράτυρας |
6η Αγωνιστική και 15η |
Αναγέννηση Εράτυρας - Αναγέννηση Αργίλου |
Δράσις Τσοτυλίου - Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας |
Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου - Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας |
Αστραπή Κλείτου - Εθνικός Πτολεμαΐδας |
Δάφνη Πολυμύλου - Ηρακλής Δρεπάνου |
7η Αγωνιστική και 16η |
Αναγέννηση Αργίλου - Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου |
Δράσις Τσοτυλίου - Αναγέννηση Εράτυρας |
Εθνικός Πτολεμαΐδας - Ηρακλής Δρεπάνου |
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας - Δάφνη Πολυμύλου |
Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας - Αστραπή Κλείτου |
8η Αγωνιστική και 17η |
Ηρακλής Δρεπάνου - Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας |
Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου - Δράσις Τσοτυλίου |
Αστραπή Κλείτου - Αναγέννηση Εράτυρας |
Δάφνη Πολυμύλου - Αναγέννηση Αργίλου |
Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας - Εθνικός Πτολεμαΐδας |
9η Αγωνιστική και 18η |
Ηρακλής Δρεπάνου - Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας |
Αναγέννηση Εράτυρας - Εθνικός Πτολεμαΐδας |
Δράσις Τσοτυλίου - Δάφνη Πολυμύλου |
Αστραπή Κλείτου - Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου |
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας - Αναγέννηση Αργίλου |
Δείτε τις φωτογραφίες του www.top-sport.gr από την κλήρωση:
Επιμέλεια – Ρεπορτάζ: Τσαρτσιανίδης Χρήστος | www.top-sport.gr