Β' Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Συνεχίζει ακάθεκτο το Βατερό! (φωτογραφίες)

Χωρίς να έχει ιδιαίτερα καλή απόδοσή, ο Εθνικός Βατερού νίκησε σχετικά εύκολα την ομάδα του Τρανόβαλτου με σκορ 2-0, στο πλαίσιο

της 12η αγωνιστικής του Β Τοπικού Ε.Π.Σ. Κοζάνης.

Να σημειωθεί πως στην έναρξη του παιχνιδιού, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή, διοτί ένας ηλικιωμένος φίλαθλος του Βατερού, έφυγε από την ζωή.

Ο λιγοστός κόσμος που παρευρέθηκε στο στάδιο του Βατερού, παρακολούθησε ένα μέτριο παιχνίδι από τις δύο ομάδες, με πολλά λάθη εκατέρωθεν.

Την πρωτοβουλία των κινήσεων είχε η ομάδα του Εθνικού Βατερού και στα δύο 45λεπτα, με το Τρανόβαλτο να βγάζει λιγοστές φάσεις μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Στο 20’ ο παίχτης του Βατερού, Λεωνιδάκης στάθηκε άτυχος, αφού τραυματίστηκε και έγινε αναγκαστική αλλαγή.

Στο 18ο λεπτό, ο Ουρμπάνικ με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στη συνέχεια το ματς περιορίστηκε στην μεσαία γραμμή. Την νίκη για το Βατερό, σφράγισε στο 88ο λεπτό ο Τακίδης, με ωραίο γυριστό σουτ.

Η εξέλιξη του παιχνιδιού:

(1ο ημίχρονο)

2’ Ο Τακίδης θα εκτελέσει απευθείας κόρνερ, με τον Αρίδα να αποκρούει ενστικτωδώς

9’ Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Πατσικόπουλος θα πιάσει την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι

13’ Ο Τακίδης θα σουτάρει από κοντινή απόσταση, η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ

18’ (ΓΚΟΛ) Ο Ουρμπάνικ με σουτ από κοντινή απόσταση θα ανοίξει το σκορ. 1-0

22’ Ο Κουμπούρας θα εκτελέσει απευθείας το φάουλ για το Βατερό, η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και καταλήγει άουτ

25’ Ο Γκούμας θα κάνει το σουτ, η μπάλα περνάει άουτ

31’ Σουτ από τον Τακίδη, η μπάλα περνάει άουτ

40’ Σουτ πάλι από τον Τακίδη, η μπάλα άουτ

44’ Σουτ από τον Πατσικόπουλο, ο Μαγούλας αποκρούει

(2ο ημίχρονο)

54’ Απευθείας φάουλ από τον Κιούλτζη, ο Αρίδας μπλοκάρει

55’ Σουτ από τον Τακίδη, ο Αρίδας αποκρούει την μπάλα

60’ Διπλή ευκαιρία για το Βατερο. Κιούλτζης και Τακίδης θα κάνουν σουτ, αλλά ο Αρίδας θα μπλοκάρει

65’ Σουτ ξανά από τον Τακίδη, μπλοκάρει και πάλι ο τερματοφύλακας του Τρανόβαλτου

66’ Σουτ από τον Κουμπούρα, μπλοκάρει ο Αρίδας

88’ (ΓΚΟΛ) Ο Τακίδης μετά από πολλές χαμένες ευκαιρίες, με γυριστό σουτ θα σκοράρει και θα σφραγίσει την νίκη για τον Εθνικό Βατερολυ. 2-0

89’ Σουτ από τον Τοπαλίδη, η μπάλα περνάει λίγο άουτ

Εθνικός Βατερού: (Σαμαράς) Μαγούλας, Κερασιώτης (46' Πατούσης), Γεωργιάδης, Παπαζήσης, Σαρημπαλας, Κιούλτζης, Τοπαλίδης, Τακίδης,  Ουρμπάνικ (68' Κουμπούρας Ν.), Λεωνιδάκης (20' Μισυρας) , Κουμούρας

Α.Ο. Τρανοβάλτου: Αρίδας, Κοζικόπουλος, Γκρανόπουλος, Γκουτζιομήτρος, Τσαφαράκης, Γκούμας, Νακόπουλος, Ντούσιας, Πατσικόπουλος Ν., Παρασκευόπουλος, Πατσικόπουλος Ε (70' Λάμπρος).

Διαιτητές: Σωτιριάδης, Χονδροματίδης, Μπέλτσου