ezgif.com gif maker 3

to kotetsi 834pix

zervantaridis banner 3

Β' Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Αναγέννηση Λιβαδερού - Έλατος Ελάτης 4-2

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας 2016/17 η Αναγέννηση Λιβαδερού

καθώς στο τελευταίο παιχνίδι της σεζόν νίκησε με 4-2 τον Έλατο Ελάτης. Η ομάδα μας τερμάτισε στην 11η θέση της βαθμολογίας του 1ου ομίλου με 24 βαθμούς (6 νίκες, 6 ισοπαλίες και 14 ήττες).

Για την 26η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος η ομάδας μας υποδέχτηκε το απόγευμα της Κυριακής (14 Μαΐου 2017, 17:00) την ομάδα της Ελάτης. Οι φιλοξενούμενοι χωρίς να είναι ιδιαίτερα απειλητικοί ηττήθηκαν με 4-2. Το τελικό αποτέλεσμα θα μπορούσε να είχε πάρει και μεγαλύτερες διαστάσεις εάν οι ποδοσφαιριστές του Λιβαδερού ήταν λίγο πιο προσεκτικοί στην τελική τους προσπάθεια.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προσπάθησε από τα πρώτα κιόλας λεπτά να ελέγξει τον ρυθμό του παιχνιδιού. Έχοντας την κατοχή του παιχνιδιού δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, όπως για παράδειγμα στο 23' όταν ο Αρίδας θα σπάσει από δεξιά την μπάλα στον Ζανή (Λεντη) και εκείνος σε κενή εστία θα πλασάρει άουτ, χωρίς να πετύχει κάποιο τέρμα, και έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0).

Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο. Ειδικότερα με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Δημήτριος Αρίδας θα ανατραπεί στην αντίπαλη περιοχή, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να υποδεικνύει το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση θα αναλάβει ο Γεωργούλας, ο οποίος θα ευστοχήσει ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του. Στην συγκεκριμένη φάση οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον διαιτητή. Πριν καλά καλά σταματήσουν οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων ο Έλατος Ελάτης θα ισοφαρίσει σε 1-1. Στο σημείο εκείνο η ομάδα του Λιβαδερού αύξησε την πίεσή της, έκλεισε στο μισό γήπεδο την ομάδα της Ελάτης και πήρε και πάλι προβάδισμα στο σκορ όταν από σέντρα του Παπαγεωργίου ο Τζήκας θα κοντρολάρει την μπάλα κι ο ανερχόμενος Ζανή Ερλίν με δυνατό πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Μερικά λεπτά αργότερα μάλιστα ο ίδιος ποδοσφαιριστής θα τριπλασιάσει τα τέρματα της ομάδος του. Η Ελάτη ωστόσο θα μειώσει εκ νέου το σκορ σε 3-2. Το τελικό αποτέλεσμα θα διαμορφωθεί δέκα λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα. Ο Παπαδόπουλος με ωραία ατομική προσπάθεια από αριστερά, θα περάσει όποιον βρει μπροστά του, θα σπάσει την κατάλληλη στιγμή την μπάλα στον Ζανή Ερλίν και εκείνος πετυχαίνοντας το τρίτο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα, θα σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

Θα χαρακτηρίζαμε κάκιστη την διαιτησία του κ. Σουλίδη καθώς επέτρεψε το δυνατό και αντιαθλητικό παιχνίδι.

Η σύνθεση της ομάδας μας: Νίκος Χρήστος, Τζήκας Ιωάννης, Πουρνάρας Ιωάννης, Καρανίκος Νίκος, Γκοντόλιας Ηλίας, Παπαστέργιος Δημήτριος, Νίκος Δημήτρης, Γεωργούλας Ιωάννης, Ζανή Λέντη, Ζανή Ερλίν, Αρίδας Δημήτριος

Αγωνίστηκαν και οι: Παπαδόπουλος Όθωνας, Παπαγεωργίου Αθανάσιος, Ζαραμπούκας Γεώργιος

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά. Ευχαριστούμε πολύ όσους βρέθηκαν στο γήπεδο και στήριξαν την ομάδα μας.

ΠΗΓΗ: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ