Με συνολικά 8 αναμετρήσεις πέφτει η αυλαία των πρωταθλημάτων της Ε.Π.Σ. Κοζάνης σήμερα Κυριακή.
Χθες ολοκληρώθηκε ο 2ος Όμιλος του Β' Τοπικού, ενώ σήμερα το ίδιο θα γίνει και στον 1ο Όμιλο.
Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα της Κυριακής:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (29η Αγωνιστική) | |
Κυριακή 14 Μαΐου (17:00) | |
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς - Α.Σ. Βελβεντό |
Β Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος - 26η Αγωνιστική) |
Κυριακή 14 Μαΐου (17:00) |
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης - Α.Ο. Κρόκου |
Δόξα Λευκόβρυσης - Ακρίτες Κοζάνης |
Α.Σ. Καρυδίτσας - Α.Ε. Κρανιδίων |
Αναγέννηση Λιβαδερού - Έλατος Ελάτης |
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Πρόοδος Μεταξά |
Κεραυνός Πετρανών - Αναγέννηση Αργύλου |
Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή - Ερμής Πλατανορρέματος |
Τα χθεσινά αποτελέσματα του Σαββάτου:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (29η Αγωνιστική) | |
Σάββατο 13 Μαΐου | |
Α.Ε. Άνω Κώμης - Μακεδονικός Κοζάνης | 1-5 |
Α.Ε. Κοζάνης - Μακεδονικός Σιάτιστας | 0-2 |
Τιτάν Σερβίων - Εθνικός Βατερού | 3-0 |
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης - Αλιάκμων Αιανής | 1-1 |
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Α.Ε. Ποντίων | 1-2 |
Α.Μ.Σ. Γαλατινή - Αναγέννηση Εράτυρας | 3-0 α.α. |
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής - Φ.Σ. Κοζάνη | 3-2 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος - 26η Αγωνιστική) | |
Σάββατο 13 Μαΐου | |
Ηρακλής Κρυόβρυσης - Δράσις Τσοτυλίου | 1-1 |
Ελπίδες Ελλησπόντου - Δόξα Βερμίου Πύργων | 7-2 |
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας - Βέρμιο Καρυοχωρίου | 0-3 α.α. |
Ερμής Ασβεστόπετρας - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 1-1 |
Κοζάνη 2004 - Δόξα Μικροκάστρου | 1-2 |
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας - Πρόοδος Κομνηνών | 4-0 |
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 2-1 |
Οι Βαθμολογίες:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Ε. Ποντίων | 29 | 70 |
2 | Μακεδονικός Σιάτιστας | 29 | 68 |
3 | Φ.Σ. Κοζάνης | 29 | 60 |
4 | Εθνικός Βατερού | 29 | 51 |
5 | Μακεδονικός Κοζάνης | 29 | 48 |
6 | Αλιάκμων Αιανής | 29 | 45 |
7 | Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 29 | 44 |
8 | Τιτάν Σερβίων | 29 | 42 |
9 | Α.Ε. Κοζάνης | 29 | 41 |
10 | Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 29 | 41 |
11 | Α.Σ. Βελβεντό | 28 | 40 |
12 | ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης | 29 | 39 |
13 | Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 29 | 32 |
14 | Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 28 | 14 |
15 | Α.Ε. Άνω Κώμης | 29 | 9 |
16 | Αναγέννηση Εράτυρας | 29 | 1 |
(*Υποβιβάστηκαν Α.Ε.Κ. Καλαμιάς, Α.Ε. Άνω Κώμης, Αναγέννηση Εράτυρας
(* Μένει μία αγωνιστική)
Β' ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Δόξα Λευκόβρυσης | 25 | 65 |
2 | Ακρίτες Κοζάνης | 25 | 60 |
3 | Ερμής Πλατανορρεύματος | 25 | 56 |
4 | Κεραυνός Πετρανών | 25 | 49 |
5 | Έλατος Ελάτης | 25 | 43 |
6 | Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 25 | 42 |
7 | Α.Ο. Κρόκου | 25 | 37 |
8 | Α.Ε. Κρανιδίων | 25 | 25 |
9 | Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής | 25 | 23 |
10 | Πρόοδος Μεταξά | 25 | 22 |
11 | Α.Σ. Καρυδίτσας | 25 | 22 |
12 | Αναγέννηση Λιβαδερού | 25 | 21 |
13 | Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 25 | 16 |
14 | Αναγέννηση Αργύλου | 25 | 13 |
(* Προβιβάστηκαν στο Α' Τοπικό Δόξα Λευκόβρυσης και Ακρίτες Κοζάνης)
(* Υποβιβάστηκε η Αναγέννηση Αργύλου)
(* Μένει μία αγωνιστική)
Β' ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 26 | 59 |
2 | Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 26 | 53 |
3 | Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 26 | 52 |
4 | Δράσις Τσοτυλίου | 26 | 49 |
5 | Ηρακλής Κρυόβρυσης | 26 | 46 |
6 | Βέρμιο Καρυοχωρίου | 26 | 44 |
7 | Δόξα Βερμίου Πύργων | 26 | 40 |
8 | Ερμής Ασβεστόπετρας | 26 | 37 |
9 | Ελπίδες Ελλησπόντου | 26 | 33 |
10 | Δόξα Μικροκάστρου | 26 | 32 |
11 | Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 26 | 25 |
12 | Πρόοδος Κομνηνών | 26 | 24 |
13 | Κοζάνη 2004 | 26 | 17 |
14 | Πολυνίκης Πτολεμαΐδας | 26 | -9 |
(*Προβιβάστηκαν στο Α' Τοπικό Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου και Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας)
(* Υποβιβάστηκε ο Πολυνίκη Πτολεμαΐδας)
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος - www.top-sport.gr