Την Τετάρτη 26 Απριλίου θα διεξαχθεί εμβόλιμη αγωνιστική τόσο στο Α' όσο και στο Β' Τοπικό.
Πιο συγκεκριμένα στο Α' Τοπικό θα πραγματοποιηθεί η 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Από την άλλη στον 1ο Όμιλο του Β' Τοπικού θα γίνει ένα μόνο παιχνίδι, ενώ τα υπόλοιπα της 23ης αγωνιστικής θα διεξαχθούν την επόμενη Τετάρτη 3 Μαΐου.
Παρόμοιο σκηνικό και στον 2ο Όμιλο του Β' Τοπικού, όπου θα πραγματοποιηθούν δύο παιχνίδια, ενώ θα υπόλοιπα θα γίνουν και αυτά την επόμενη Τετάρτη.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της εμβόλιμης αγωνιστικής:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (26η Αγωνιστική) |
Τετάρτη 26 Απριλίου (17:00) |
Αλιάκμων Αιανής - Α.Ε. Άνω Κώμης |
Α.Ε. Ποντίων - Εθνικός Βατερού |
Α.Σ. Βελβεντό - Μακεδονικός Σιάτιστας |
Αναγέννηση Εράτυρας - Μακεδονικός Κοζάνης (0-3 α.α.) |
Φ.Σ. Κοζάνη - Α.Ε. Κοζάνης |
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής - Τιτάν Σερβίων |
Α.Μ.Σ. Γαλατινή - ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης |
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς - Αναγέννηση Πτολεμαΐδας |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος - 23η Αγωνιστική) |
Τετάρτη 26 Απριλίου (17:00) |
Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή - Έλατος Ελάτης |
Τετάρτη 3 Μαΐου (17:00) |
Αναγέννηση Λιβαδερού - Δόξα Λευκόβρυσης |
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης |
Κεραυνός Πετρανών - Ακρίτες Κοζάνης |
Ερμής Πλατανορρέματος - Α.Ε. Κρανιδίων |
Α.Σ. Καρυδίτσας - Α.Ο. Κρόκου |
Πρόοδος Μεταξά - Αναγέννηση Αργύλου |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος - 23η Αγωνιστική) |
Τετάρτη 26 Απριλίου (17:00) |
Δόξα Μικροκάστρου - Πρόοδος Κομνηνών |
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας - Βέρμιο Καρυοχωρίου |
Τετάρτη 3 Μαΐου (17:00) |
Κοζάνη 2004 - Ηρακλής Κρυόβρυσης |
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας - Δόξα Βερμίου Πύργων |
Ερμής Ασβεστόπετρας – Ελπίδες Ελλησπόντου |
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας |
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας - Δράσις Τσοτυλίου (0-3 α.α.) |
Οι Βαθμολογίες έως τώρα:
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Ε. Ποντίων | 25 | 60 |
2 | Μακεδονικός Σιάτιστας | 25 | 56 |
3 | Φ.Σ. Κοζάνης | 25 | 53 |
4 | Εθνικός Βατερού | 25 | 48 |
5 | Α.Σ. Βελβεντό | 25 | 40 |
6 | Αλιάκμων Αιανής | 25 | 40 |
7 | Μακεδονικός Κοζάνης | 25 | 39 |
8 | Α.Ε. Κοζάνης | 25 | 36 |
9 | ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης | 25 | 35 |
10 | Τιτάν Σερβίων | 25 | 35 |
11 | Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 25 | 34 |
12 | Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 25 | 34 |
13 | Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 25 | 29 |
14 | Α.Ε. Άνω Κώμης | 25 | 9 |
15 | Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 25 | 8 |
16 | Αναγέννηση Εράτυρας | 25 | 1 |
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Δόξα Λευκόβρυσης | 22 | 56 |
2 | Ακρίτες Κοζάνης | 22 | 51 |
3 | Κεραυνός Πετρανών | 22 | 49 |
4 | Ερμής Πλατανορρεύματος | 22 | 47 |
5 | Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 22 | 39 |
6 | Α.Ο. Κρόκου | 22 | 36 |
7 | Έλατος Ελάτης | 22 | 34 |
8 | Α.Ε. Κρανιδίων | 22 | 25 |
9 | Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής | 22 | 20 |
10 | Πρόοδος Μεταξά | 22 | 19 |
11 | Αναγέννηση Λιβαδερού | 22 | 18 |
12 | Α.Σ. Καρυδίτσας | 22 | 15 |
13 | Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 22 | 13 |
14 | Αναγέννηση Αργύλου | 22 | 10 |
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 22 | 47 |
2 | Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 22 | 47 |
3 | Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 22 | 45 |
4 | Δόξα Βερμίου Πύργων | 22 | 40 |
5 | Δράσις Τσοτυλίου | 22 | 39 |
6 | Ηρακλής Κρυόβρυσης | 22 | 38 |
7 | Βέρμιο Καρυοχωρίου | 22 | 32 |
8 | Ερμής Ασβεστόπετρας | 22 | 30 |
9 | Ελπίδες Ελλησπόντου | 22 | 27 |
10 | Δόξα Μικροκάστρου | 22 | 26 |
11 | Πρόοδος Κομνηνών | 22 | 24 |
12 | Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 22 | 21 |
13 | Κοζάνη 2004 | 22 | 14 |
14 | Πολυνίκης Πτολεμαΐδας | 22 | -9 |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος - www.top-sport.gr