Στα γήπεδα επιστρέφουν οι ομάδες της Ε.Π.Σ. Κοζάνης, μετά τις διακοπές του Πάσχα.
Συγκεκριμένα θα διεξαχθούν αναμετρήσεις σε Α' και Β' Τοπικό αντίστοιχα.
Στο Α' Τοπικό ξεχωρίζει το «ντέρμπι» ανάμεσα σε Μακεδονικό Σιάτιστας και Κοζάνης, ενώ μεγάλες «μάχες» γίνονται για τις θέσεις ανόδου στο Β' Τοπικό αλλά και στην «ουρά».
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (25η Αγωνιστική) |
Σάββατο 22 Απριλίου (17:00) |
Τιτάν Σερβίων - Α.Ε.Κ. Καλαμιάς |
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης - Αναγέννηση Πτολεμαΐδας |
Εθνικός Βατερού - Αναγέννηση Εράτυρας (3-0 α.α.) |
Α.Ε. Κοζάνης - Α.Μ.Σ. Γαλατινή |
Κυριακή 23 Απριλίου (17:00) |
Μακεδονικός Κοζάνης - Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής |
Μακεδονικός Σιάτιστας - Φ.Σ. Κοζάνη |
Α.Ε. Άνω Κώμης - Α.Ε. Ποντίων |
Αλιάκμων Αιανής - Α.Σ. Βελβεντό |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος όμιλος - 22η Αγωνιστική) |
Κυριακή 23 Απριλίου (17:00) |
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Α.Ο. Κρόκου |
Κεραυνός Πετρανών - Αναγέννηση Λιβαδερού |
Ερμής Πλατανορρέματος - Α.Σ. Καρυδίτσας |
Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή - Δόξα Λευκόβρυσης |
Αναγέννηση Αργύλου - Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης |
Πρόοδος Μεταξά - Ακρίτες Κοζάνης |
Α.Ε. Κρανιδίων - Έλατος Ελάτης |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος όμιλος - 22η Αγωνιστική) |
Σάββατο 22 Απριλίου (17:00) |
Δόξα Μικροκάστρου - Δόξα Βερμίου Πύργων |
Βέρμιο Καρυοχωρίου - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας |
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας - Πολυνίκης Πτολεμαΐδας (3-0 α.α.) |
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Ελπίδες Ελλησπόντου |
Κυριακή 23 Απριλίου (12:00) |
Κοζάνη 2004 - Δράσις Τσοτυλίου |
Κυριακή 23 Απριλίου (17:00) |
Πρόοδος Κομνηνών - Ηρακλής Κρυόβρυσης |
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας - Ερμής Ασβεστόπετρας |
Οι Βαθμολογίες έως τώρα:
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Ε. Ποντίων | 24 | 57 |
2 | Μακεδονικός Σιάτιστας | 24 | 53 |
3 | Φ.Σ. Κοζάνης | 24 | 53 |
4 | Εθνικός Βατερού | 24 | 45 |
5 | Α.Σ. Βελβεντό | 24 | 40 |
6 | Αλιάκμων Αιανής | 24 | 37 |
7 | Α.Ε. Κοζάνης | 24 | 36 |
8 | Μακεδονικός Κοζάνης | 24 | 36 |
9 | Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 24 | 34 |
10 | ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης | 24 | 32 |
11 | Τιτάν Σερβίων | 24 | 32 |
12 | Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 24 | 31 |
13 | Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 24 | 29 |
14 | Α.Ε. Άνω Κώμης | 24 | 9 |
15 | Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 24 | 8 |
16 | Αναγέννηση Εράτυρας | 24 | 1 |
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Δόξα Λευκόβρυσης | 21 | 53 |
2 | Ακρίτες Κοζάνης | 21 | 48 |
3 | Κεραυνός Πετρανών | 21 | 46 |
4 | Ερμής Πλατανορρεύματος | 21 | 44 |
5 | Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 21 | 39 |
6 | Έλατος Ελάτης | 21 | 34 |
7 | Α.Ο. Κρόκου | 21 | 33 |
8 | Α.Ε. Κρανιδίων | 21 | 22 |
9 | Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής | 21 | 20 |
10 | Πρόοδος Μεταξά | 21 | 19 |
11 | Αναγέννηση Λιβαδερού | 21 | 18 |
12 | Α.Σ. Καρυδίτσας | 21 | 15 |
13 | Αναγέννηση Αργύλου | 21 | 10 |
14 | Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 21 | 10 |
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 21 | 44 |
2 | Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 21 | 44 |
3 | Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 21 | 44 |
4 | Δράσις Τσοτυλίου | 21 | 39 |
5 | Δόξα Βερμίου Πύργων | 21 | 37 |
6 | Ηρακλής Κρυόβρυσης | 21 | 37 |
7 | Βέρμιο Καρυοχωρίου | 21 | 31 |
8 | Ερμής Ασβεστόπετρας | 21 | 30 |
9 | Ελπίδες Ελλησπόντου | 21 | 27 |
10 | Δόξα Μικροκάστρου | 21 | 26 |
11 | Πρόοδος Κομνηνών | 21 | 23 |
12 | Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 21 | 18 |
13 | Κοζάνη 2004 | 21 | 11 |
14 | Πολυνίκης Πτολεμαΐδας | 21 | -9 |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος - www.top-sport.gr