H 1η αγωνιστική σε Play Off και Play Out του Α’ Τοπικού Ε.Π.Σ. Κοζάνης, διεξήχθη το Σάββατο που μας πέρασε.
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr
Στα έξι παιχνίδια που πραγματοποιήθηκαν, σημειώθηκαν συνολικά 17 γκολ.
Στην 1η θέση με 26 γκολ συνεχίζει ο Στάθης Αθανασιάδης του ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης, ο οποίος δεν βρήκε δίχτυα στην «πρεμιέρα» των Play Off.
Στην 2η θέση παραμένουν οι Σικαλόπουλος (Α.Ε. Κοζάνης) και Τζέλλος (Μακεδονικός Κοζάνης) με 16 γκολ, ενώ στην 3η θέση με 15 γκολ βρίσκεται ο Νέστορας του Τιτάν Σερβίων.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:
Α’ Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (Play Off | 1η Αγωνιστική)
Μακεδονικός Σιάτιστας - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 1-2
Ηλίας | Ρωσίδης, Βασίλας
Α.Ε. Περδίκκα - Μακεδονικός Κοζάνης 2-1
Τσεμπερλίδης, Μεντεκίδης | Σακαλής
ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης - Δαναοί Κοζάνης 3-0
Σαλονικίδης, Ζιώγας, Καρυπίδης
Α’ Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (Play Out | 1η Αγωνιστική)
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας - Α.Ο. Κρόκου 2-1
Σίσκος Γ., Τάκης | Μανώλας
Βελβεντό - Α.Ε. Κοζάνης 4-1
Καρούζος, Τζούτζας, Ευαγγελόπουλος, Δούμας | Μίχος
Τιτάν Σερβίων - Ιωνικός Βαθυλάκκου 0-0
Αναλυτικά ο πίνακας των σκόρερ:
Α' ΤΟΠΙΚΟ Ε.Π.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ (2023-2024)
26 ΓΚΟΛ
Αθανασιάδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
16 ΓΚΟΛ
Σικαλόπουλος (Α.Ε. Κοζάνης)
Τζέλος (Μακεδονικός Κοζάνης)
15 ΓΚΟΛ
Νέστορας Ε. (Τιτάν Σερβίων)
13 ΓΚΟΛ
Τσεμπερλίδης (Α.Ε. Περδίκκα)
Βλάχου (Α.Ε. Περδίκκα)
Μαυροματίδης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
12 ΓΚΟΛ
Τσιάρας (ΑΟ Κρόκου)
10 ΓΚΟΛ
Μίχος (Α.Ε. Κοζάνης)
Συμεωνίδης (Α.Ε. Περδίκκα)
Μπατσής Β. (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Τσικόπουλος Σ. (Δαναοί Κοζάνης)
9 ΓΚΟΛ
Καλογιαννίδης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Νάνος (Μακεδονικός Κοζάνης)
8 ΓΚΟΛ
Σακαλής (Μακεδονικός Κοζάνης)
7 ΓΚΟΛ
Σίσκος Γ. (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Κεΐσογλου (Μακεδονικός Κοζάνης)
Νικολαΐδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
6 ΓΚΟΛ
Δούμας (Βελβεντό)
Ματούλας (Μακεδονικός Κοζάνης)
5 ΓΚΟΛ
Ζιώγας (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Μεντεκίδης (Α.Ε. Περδίκκα)
Ευαγγελόπουλος (Βελβεντό)
Παπουτσίδης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Μπαλτζής (Δαναοί Κοζάνης)
Σίσκος Η. (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Σερσέμης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
4 ΓΚΟΛ
Καρούζος Ανδ. (Βελβεντό)
Βασίλας (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Κακλίδης (Ιωνικός Περιοχής Βαθυλάκκου)
Αγκάστρα (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Λιάμης (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Τοπάλης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Τακίδης (Τιτάν Σερβίων)
Ρουσσάκης Στ. (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Γιαμουρίδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
3 ΓΚΟΛ
Σαλονικίδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Μαντώς (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Παπανικόπουλος (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Μακρυγιάννης Β. (Ιωνικός Περιοχής Βαθυλάκκου)
Δαβίτης (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Μπούρτζος (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Κοτζατίσογλου (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Ξανθόπουλος (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Αμαραντίδης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Τζουβάρας (Α.Ε. Περδίκκα)
Γεωργάκας (Μακεδονικός Σιάτιστας)
2 ΓΚΟΛ
Ρωσίδης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Ηλίας (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Φαρμάκης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Ρουσσάκης Αν. (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Νταράμπας (Τιτάν Σερβίων)
Βαβλιάρας (Τιτάν Σερβίων)
Ελευθεριάδης Χ. (Ιωνικός Περιοχής Βαθυλάκκου)
Κωνσταντινίδης (Ιωνικός Περιοχής Βαθυλάκκου)
Καλόγερος (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Καρανάνος Γ. (Α.Ο. Κρόκου)
Μέτκο (Βελβεντό)
Σιδηρόπουλος (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Παναγιωτίδης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Πολυχρονιάδης (Μακεδονικός Κοζάνης)
Καλόγηρος (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Μετικάνος (Μακεδονικός Κοζάνης)
Κυπίρτογλου (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Θεοδωρίδης (Α.Ε. Περδίκκα)
Έμμερσον (Α.Ε. Περδίκκα)
Τσιφτσιάν (Βελβεντό)
Τσιόκανος (Α.Ε. Κοζάνης)
Μαυροδήμος (Τιτάν Σερβίων)
Ελευθεριάδης Ι. (Ιωνικός Περιοχής Βαθυλάκκου)
Βογδόπουλος (Α.Ο. Κρόκου)
Αργυρόπουλος (Α.Ο. Κρόκου)
Τσοπανίδης (Α.Ε. Κοζάνης)
Μεντεσίδης (Δαναοί Κοζάνης)
Καπλάνογλου Δ. (ΑΟ Κρόκου)
Καρακουλάκης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Ντανάτσας (ΑΟ Κρόκου)
1 ΓΚΟΛ
Μανώλας (Α.Ο. Κρόκου)
Τάκης (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Καρυπίδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Τσελαλίδης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Ποσινακίδης (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Πουλατσόγλου (Ιωνικός Περιοχής Βαθυλάκκου)
Χαραλαμπίδης (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Κανάβας (Ιωνικός Περιοχής Βαθυλάκκου)
Βίτσιος (Βελβεντό)
Ουσταγιαννίδης (Α.Ο. Κρόκου)
Ευθυμιάδης (Μακεδονικός Κοζάνης)
Τσελεγγίδης (Μέγας Αλέξανδρος Άρσασσας)
Σταυρίδης (Α.Ο. Κρόκου)
Βρόικος (Δαναοί Κοζάνης)
Σαμαράς (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Καρυπίδη (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Χατζηζήσης (Α.Ε. Κοζάνης)
Παππάς (Δαναοί Κοζάνης)
Ντεμάι (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Μουλασιώτης (Βελβεντό)
Μπέσας (Ιωνικός Περιοχής Βαθυλάκκου)
Ποιμενίδης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Δράμης (Βελβεντό)
Τούνας (Α.Ο. Κρόκου)
Ρωσσίδης (Α.Ε. Περδίκκα)
Σαββούδης (Βελβεντό)
Πολύμερος (Δαναοί Κοζάνης)
Καρούζος (Βελβεντό)
Βλάχος Θ. (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Παπαδόπουλος Θ. (Δαναοί Κοζάνης)
Βοδγδόπουλος (Α.Ο. Κρόκου)
Λεμονής (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Πελέκας (Τιτάν Σερβίων)
Δήμος (Τιτάν Σερβίων)
Σίμος Β. (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Ματέου (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Ντούκα (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Κυριλλίδης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Παπαδόπουλος Α. (Δαναοί Κοζάνης)
Παναγιωτίδης (Δαναοί Κοζάνης)
Εμμανουήλ (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Παναγιωτίδης (Α.Ε. Περδίκκα)
Τσίντος (Α.Ε. Περδίκκα)
Παπαδόπουλος (Βελβεντό)
Μωυσιάδης (Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας)
Σακούλας (Βελβεντό)
Τρούπκος (ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης)
Μπούρτσος (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Κατσίρης (Μακεδονικός Σιάτιστας)
Παλάσκας (Ιωνικός Βαθυλάκκου)
Νίκου (Ατρόμητος Πτολεμαΐδας)
Τσιούκρας (Μακεδονικός Σιάτιστας)
ΑΥΤΟΓΚΟΛ
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Μακεδονικός Κοζάνης
Τιτάν Σερβίων
Α.Ο. Κρόκου
Ιωνικός Βαθυλάκκου (3)
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr