Επανέρχονται οι ομάδες των πρωταθλημάτων της Ε.Π.Σ. Κοζάνης μετά την διακοπή λόγω των αποκριών.
Έτσι στο Α' Τοπικό θα διεξαχθεί η 22η αγωνιστική με το «ντέρμπι» ανάμεσα σε Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου και Κοζάνη να ξεχωρίζει από το πρόγραμμα.
Από την άλλη στους δύο Ομίλους του Β' Τοπικού θα πραγματοποιηθεί η 19η αγωνιστική, ενώ στο Γ'Τοπικό οι ομάδες θα πέσουν στη «μάχη» της 13ης στροφής του πρωταθλήματος.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και στα τρία πρωταθλήματα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (22η Αγωνιστική)
Σάββατο 24 Φεβρουαρίου (15:00)
Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ – Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου (15:00)
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ – ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ – Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ
Π.Α.Ο. ΚΟΙΛΩΝ – ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
Α.Π. ΒΟΪΟΥ - ΕΝΩΣΗ – Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 19η Αγωνιστική)
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου (15:00)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ – Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ – Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ
Α.Ε.Κ. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ – ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος | 19η Αγωνιστική)
Σάββατο 24 Φεβρουαρίου (15:00)
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ – ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου (11:00)
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ – ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ
ΚΟΖΑΝΗ 2004 – Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου (15:00)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (13η Αγωνιστική)
Σάββατο 24 Φεβρουαρίου (15:00)
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – Φ.Σ. ΑΚ. ΠΟΔ. ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛ.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ – Α.Σ. ΠΟΝΤΙΩΝ ΜΕΣΟΒΟΥΝΟΥ
Κυριακή 25 Φεβρουαρίου (15:00)
ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ – ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ
Οι Βαθμολογικοί πίνακες έως τώρα:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΓΚΟΛ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ |
21 |
53 - 23 |
54 |
2 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ |
21 |
67 - 11 |
53 |
3 |
Α.Π. ΒΟΪΟΥ - ΕΝΩΣΗ |
21 |
56 - 19 |
50 |
4 |
Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ |
21 |
40 - 19 |
46 |
5 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
21 |
30 - 21 |
35 |
6 |
Π.Α.Ο. ΚΟΙΛΩΝ |
21 |
41 - 36 |
31 |
7 |
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ |
21 |
34 - 34 |
30 |
8 |
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ |
21 |
31 - 40 |
29 |
9 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
21 |
38 - 36 |
28 |
10 |
Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ |
21 |
34 - 35 |
27 |
11 |
Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ |
21 |
38 - 45 |
22 |
12 |
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ |
21 |
25 - 41 |
22 |
13 |
ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
21 |
23 - 33 |
19 |
14 |
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ |
21 |
23 - 38 |
19 |
15 |
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
21 |
34 - 59 |
17 |
16 |
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ |
21 |
15 - 92 |
1 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΓΚΟΛ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ |
17 |
44 - 18 |
44 |
2 |
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ |
17 |
51 - 8 |
40 |
3 |
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
17 |
33 - 26 |
28 |
4 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ |
17 |
23 - 19 |
26 |
5 |
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ |
16 |
27 - 21 |
25 |
6 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ |
16 |
31 - 26 |
24 |
7 |
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ |
16 |
30 - 30 |
24 |
8 |
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ |
17 |
25 - 13 |
24 |
9 |
Α.Ε.Κ. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ |
16 |
17 - 20 |
18 |
10 |
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ |
17 |
27 - 33 |
18 |
11 |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ |
17 |
28 - 55 |
11 |
12 |
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ |
17 |
17 - 52 |
9 |
13 |
Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ |
16 |
14 - 46 |
7 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΓΚΟΛ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ |
17 |
35 - 23 |
37 |
2 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
16 |
40 - 24 |
33 |
3 |
ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ |
16 |
36 - 15 |
32 |
4 |
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ |
17 |
48 - 26 |
32 |
5 |
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ |
17 |
31 - 21 |
30 |
6 |
Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ |
16 |
33 - 26 |
28 |
7 |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
17 |
30 - 23 |
25 |
8 |
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ |
17 |
34 - 28 |
23 |
9 |
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
17 |
34 - 27 |
22 |
10 |
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ |
17 |
24 - 33 |
18 |
11 |
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ |
17 |
17 - 41 |
11 |
12 |
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ |
16 |
23 - 43 |
10 |
13 |
ΚΟΖΑΝΗ 2004 |
16 |
15 - 70 |
1 |
Γ' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΓΚΟΛ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ |
12 |
22 - 8 |
28 |
2 |
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ |
12 |
25 - 20 |
21 |
3 |
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
12 |
34 - 27 |
20 |
4 |
Α.Σ. ΠΟΝΤΙΩΝ ΜΕΣΟΒΟΥΝΟΥ |
12 |
23 - 18 |
20 |
5 |
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ |
12 |
23 - 23 |
19 |
6 |
Φ.Σ. ΑΚ. ΠΟΔ. ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛ. |
12 |
18 - 21 |
15 |
7 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ |
12 |
15 - 25 |
12 |
8 |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ |
12 |
31 - 33 |
11 |
9 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ |
12 |
10 - 15 |
10 |
10 |
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
12 |
15 - 26 |
10 |
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr