Με αμείωτους ρυθμούς συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης και αυτό το Σαββατοκύριακο.
Πολλά ενδιαφέροντα παιχνίδια είχαμε και στις τρεις κατηγορίες μες τα πράγματα να γίνονται όλο και πιο αγωνιώδη.
Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (23η Αγωνιστική) | |
Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ – ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ | 0-0 |
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ | 1-1 |
ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ – Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ | 1-2 |
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ – Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ | 2-0 |
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ | 0-0 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ | 1-0 |
Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ | 1-2 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ – ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ | 2-0 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος – 20η Αγωνιστική) | |
Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ | 1-1 |
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ | 4-0 |
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ | 5-1 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ – Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ | 1-1 |
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ – Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ | 1-1 |
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ – Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ | 0-0 |
ΡΕΠΟ: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος – 20η Αγωνιστική) | |
Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ – ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ | 5-0 |
Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ | 0-1 |
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ – Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ | 0-1 |
Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ – ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ | 0-0 |
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ – ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ | 2-1 |
ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ | 2-3 |
ΚΟΖΑΝΗ 2004 – Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ | 0-0 |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (20η Αγωνιστική) | |
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ – Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ | 4-1 |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ – ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ | 2-0 |
Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ | 2-3 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ – ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ | 2-0 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ | 1-1 |
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ | 1-0 |
ΡΕΠΟ: ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ |
Οι βαθμολογίες:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης | ||
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ | 57 |
2 | ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ | 55 |
3 | Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ | 49 |
4 | ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ | 41 |
5 | Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ | 38 |
6 | ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ | 35 |
7 | ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ | 34 |
8 | Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ | 33 |
9 | ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ | 31 |
10 | Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ | 27 |
11 | ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ | 25 |
12 | ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ | 24 |
13 | ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ | 22 |
14 | ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ | 22 |
15 | Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ | 17 |
16 | ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ | 0 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος) | ||
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ | 50 |
2 | Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ | 46 |
3 | Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ | 41 |
4 | Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ | 39 |
5 | ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ | 32 |
6 | ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ | 32 |
7 | Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 31 |
8 | ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ | 30 |
9 | ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ | 25 |
10 | ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ | 24 |
11 | ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ | 18 |
12 | ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ | 13 |
13 | Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ | 6 |
14 | Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ | -6 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος) | ||
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ | 47 |
2 | Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ | 38 |
3 | ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ | 37 |
4 | ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ | 36 |
5 | ΒΕΡΜΙΟ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ | 31 |
6 | Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ | 34 |
7 | ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ | 22 |
8 | ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ | 21 |
9 | ΚΟΖΑΝΗ 2004 | 21 |
10 | ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ | 20 |
11 | Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ | 19 |
12 | ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ | 19 |
13 | ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ | 19 |
14 | Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ | 17 |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης | ||
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ | 53 |
2 | ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ | 52 |
3 | ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ | 50 |
4 | Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ | 40 |
5 | ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ | 39 |
6 | ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ | 28 |
7 | ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ | 28 |
8 | Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ | 22 |
9 | ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ | 21 |
10 | Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ | 18 |
11 | ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ | 18 |
12 | ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ | 17 |
13 | ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ | 7 |
14 | ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ | -14 |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος - www.top-sport.gr