Με την 16η αγωνιστική θα συνεχιστεί τόσο το Β' όσο και το Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης το Σαββατοκύριακο.
Την προηγούμενη εβδομάδα είχε αναβληθεί η αγωνιστική και για τα δύο πρωταθλήματα, η οποία θα διεξαχθεί τώρα.
Αρκετές ομάδες βέβαια και από τις δύο κατηγορίες έχουν παιχνίδια λιγότερα, τα οποία θα οριστούν από την Ε.Π.Σ. Κοζάνης τις επόμενες μέρες.
Δείτε το πρόγραμμα και στα δύο πρωταθλήματα, καθώς και την βαθμολογική κατάσταση έως τώρα.
Αναλυτικά:
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος – 16η Αγωνιστική) |
Κυριακή 24 Ιανουαρίου (11:00) |
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ – Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ |
Κυριακή 24 Ιανουαρίου (15:00) |
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ |
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ |
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ |
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ – Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ |
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ |
ΡΕΠΟ: Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος – 16η Αγωνιστική) |
Σάββατο 23 Ιανουαρίου (15:00) |
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ – Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ |
Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ – ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ |
ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ |
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ |
ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ – Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
Κυριακή 24 Ιανουαρίου (15:00) |
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ – ΚΟΖΑΝΗ 2004 |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (16η Αγωνιστική) |
Σάββατο 23 Ιανουαρίου (15:00) |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ |
ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ – Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ |
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ – ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ |
Κυριακή 24 Ιανουαρίου (15:00) |
Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ – Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ |
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ – ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ |
ΡΕΠΟ: ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ |
Οι βαθμολογίες:
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος) | ||
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ | 36 |
2 | Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ | 33 |
3 | Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ | 33 |
4 | Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ | 30 |
5 | ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ | 25 |
6 | ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ | 21 |
7 | ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ | 20 |
8 | Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 20 |
9 | ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ | 18 |
10 | ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ | 15 |
11 | ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ | 12 |
12 | ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ | 11 |
13 | Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ | 3 |
14 | Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ | -6 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος) | ||
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ | 35 |
2 | Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ | 30 |
3 | ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ | 29 |
4 | ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ | 26 |
5 | ΒΕΡΜΙΟ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ | 24 |
6 | Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ | 22 |
7 | ΚΟΖΑΝΗ 2004 | 19 |
8 | ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ | 18 |
9 | Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ | 15 |
10 | ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ | 14 |
11 | ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ | 12 |
12 | ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ | 11 |
13 | ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ | 10 |
14 | Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ | 7 |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης | ||
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ | 40 |
2 | ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ | 35 |
3 | ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ | 34 |
4 | ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ | 30 |
5 | Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ | 28 |
6 | ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ | 24 |
7 | Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ | 18 |
8 | ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ | 15 |
9 | ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ | 14 |
10 | Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ | 14 |
11 | ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ | 12 |
12 | ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ | 12 |
13 | ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ | 1 |
14 | ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ | -14 |
*** Αρκετές ομάδες έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος – www.top-sport.gr