Μπάσκετ Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Α' - Β' Ανδρών, Γυναικών, Εφήβων και Νεανίδων.
Αναλυτικά:
Α' Ανδρών Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. (10η Αγωνιστική)
Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης- Φοίνικας Πτολεμαΐδας |
65-77 |
Ηρακλής Κοζάνης- Βελβεντό |
53-45 |
Άργος Ορεστικό- Κεραυνός Αγίου Γεωργίου |
79-52 |
Γ.Σ. Σιάτιστας- Καστοριά |
74-65 |
Αρίων Πτολεμαΐδας- Φοίνικας Κοζάνης |
82-76 |
Β' Ανδρών Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. (7η Αγωνιστική)
ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας- Αναγέννηση Εράτυρας |
88-58 |
Δύναμις- Άρης Ατραπού |
74-60 |
Αναγέννηση Σερβίων- Αίαντας Αμυνταίου |
67-60 |
Γ.Σ. Ελίμειας- Ελπίδα Περδίκα |
87-55 |
ΡΕΠΟ: ΠΑΟ Κοζάνης |
Β' Ανδρών Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. (8η Αγωνιστική)
Ελπίδα Περδίκα- ΠΑΟ Κοζάνης 54- 62 |
54-62 |
Γυναικών Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. (3η Αγωνιστική)
Απόλλων- Κεραυνός Αγ. Γεωργίου |
72-55 |
Αίαντας Αμυνταίου- Βελβεντό |
20-0 α.α. |
Μεσοποταμία -Γ.Σ.Κ. Λασσάνης |
40-70 |
Μέγας Αλέξανδρος -Άργος Ορεστικό |
54-48 |
Νεανίδων Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. (13η Αγωνιστική)
Αίαντας- Μεσοποταμία |
60-42 |
Λασσάνης -Shooters |
20-0 α.α. |
Ελίμεια- Απόλλων |
38-70 |
ΡΕΠΟ: Κεραυνός Αγ. Γεωργίου |
|
Εφήβων Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. (Α' Όμιλος | 9η Αγωνιστική)
Αριστοτέλης Φλώρινας- Αναγέννηση Σερβίων |
83-67 |
Καστοριά -Μέγας Αλέξανδρος |
80-49 |
ΡΕΠΟ: Αρίων |
|
Εφήβων Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. (Β' Όμιλος | Τελευταία Αγωνιστική)
Διόσκουροι- Κεραυνός Αγ. Γεωργίου |
88-55 |
Πρωτέας Γρεβενών - Ελίμεια |
20-0 α.α |
Οι Βαθμολογίες:
Α' ΑΝΔΡΩΝ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Άργος Ορεστικό |
20 |
2 |
Λασσάνης |
18 |
3 |
Διόσκουροι |
17 |
4 |
Καστοριά |
17 |
5 |
Γ.Σ. Σιάτιστας |
17 |
6 |
Φοίνικας Πτολεμαΐδας |
14 |
7 |
Αρίων Πτολεμαΐδας |
14 |
8 |
Φοίνικας Κοζάνης |
13 |
9 |
Ηρακλής Κοζάνης |
13 |
10 |
Κεραυνός Αγίου Γεωργίου |
13 |
11 |
Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης |
11 |
12 |
Βελβεντό |
11 |
Β' ΑΝΔΡΩΝ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΑΣ. Δύναμις |
12 |
2 |
Α.Σ. Αναγέννηση Σερβίων |
12 |
3 |
Άρης Ατραπού Φλώρινας |
10 |
4 |
ΠΑΟ Κοζάνης |
10 |
5 |
ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας |
10 |
6 |
ΑΣ Ελπίδα Εορδαίας |
9 |
7 |
Αίαντας Αμυνταίου ΑΠΣ |
8 |
8 |
Ελίμεια |
7 |
9 |
Αναγέννηση Εράτυρας |
6 |
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Απόλλων Πτολ. |
6 |
2 |
ΓΣΚ Λασσάνης |
6 |
3 |
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου |
5 |
4 |
Αίαντας Αμυνταίου |
5 |
5 |
ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας |
4 |
6 |
Α.Π.Σ. Μεγ. Αλέξανδρος |
4 |
7 |
ΑΣ Άργος Ορεστικό |
2 |
8 |
ΑΣ Βελβεντού Αποχώρησε |
Αποχώρησε |
ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου |
22 |
2 |
Απόλλων Πτολ. |
21 |
3 |
Shooters |
17 |
4 |
ΓΣΚ Λασσάνης |
17 |
5 |
Αίαντας Αμυνταίου ΑΠΣ |
17 |
6 |
ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας |
13 |
7 |
ΓΣ Ελίμειας |
11 |
ΕΦΗΒΩΝ (Α' ΟΜΙΛΟΣ)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Α.Π.Σ. Μέγας Αλέξανδρος |
14 |
2 |
Α.Π.Σ. Αρίων |
13 |
3 |
ΑΣ Καστοριάς |
11 |
4 |
Α.Σ. Αναγέννηση Σερβίων |
8 |
5 |
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας |
8 |
ΕΦΗΒΩΝ (Β' ΟΜΙΛΟΣ)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Α.Σ. Διόσκουροι |
13 |
2 |
Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών |
13 |
3 |
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου |
10 |
4 |
ΓΣ Ελίμειας |
7 |
5 |
ΓΣΚ Λασσάνης |
0 |
Η επόμενη αγωνιστική:
Α' ΑΝΔΡΩΝ
Βελβεντό- Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης
Λασσάνης- Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας
Φοίνικας Κοζάνης- Γ.Σ. Σιάτιστας
Καστοριά- Άργος Ορεστικό
Κεραυνός Αγίου Γεωργίου- Ηρακλής Κοζάνης
Φοίνικας Πτολεμαΐδας- Διόσκουροι
Β' ΑΝΔΡΩΝ
Άρης Ατραπού- ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας
Αναγέννηση Εράτυρας- Αναγέννηση Σερβίων
Δύναμις Ρεπό
Αίαντας Αμυνταίου- Γ.Σ. Ελίμειας
Ελπίδα Περδίκα -ΠΑΟ Κοζάνης 54 62
ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου- Αίαντας
Μεσοποταμία- Λασσάνης
Shooters -Ελίμεια
Ρεπό: Απόλλων
ΕΦΗΒΩΝ (Β' ΟΜΙΛΟΣ)
Αρίων- Αριστοτέλης Φλώρινας
Αναγέννηση Σερβίων- Καστοριά
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος
ΠΗΓΗ: www.dioskouroibc.gr