Α' Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Μακεδονικός Σιάτιστας 0-1 | Τα Highlights (φωτογραφίες - βίντεο)

Ο καλά στημένος αμυντικά, Μακεδονικός Σιάτιστας πήρε το πολύτιμο τρίποντο στον "βούρκο" της Νεάπολης!

Μια μεγάλη νίκη που δίνει συνέχεια στο εκτός έδρας αήττητο του Μακεδονικού Σιάτιστας και ανεβάζει την εκτός έδρας συγκομιδή... στους 9 βαθμούς, από τους 17 συνολικά σε 11 αγωνιστικές!

Στο γήπεδο της Νεάπολης Βοΐου ο Αργύρης έδωσε την νίκη στο Μακεδονικό Σιάτιστας στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από ωραία ατομική προσπάθεια.

Μια νίκη που ανέβασε τη Σιάτιστα στη 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα στην Α' Κατηγορία της ΕΠΣ Κοζάνης.

Το πρώτο σουτ έκανε η Νεάπολη στο 3ο λεπτό με τον Χάλο ο Τσιούκρας σε κόρνερ.

Στο 7ο λεπτό σουτ του Μπόζιαρη η μπάλα κοντράρει στον Ντέρο περνάει λίγο άουτ!

Στο 20ο λεπτό ο Τσιαούση αποχωρεί από τον αγώνα λόγω τραυματισμού. Τη θέση του παίρνει ο Χ. Αργύρης.

Στο 27ο λεπτό η Νεάπολη χάνει καλή ευκαιρία αφού ούτρ ο Μπόζιαρης, ούτε ο Κηπουρός, ούτε ο Χάλος δεν μπόρεσαν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα... τους προλαβαίνει ο Τσιούκρας!

Στο 28ο λεπτό άναψαν τα αίματα όταν έγινε φάουλ του Μπούρτζου πάνω στον Κοτζατίσογλου!

Η Σιάτιστα βγαίνει με αξιώσεις στην επίθεση στο 31ο λεπτό και μετά από ωραία προσπάθεια του Στεργίου από δεξιά πάσαρε στον Ντέρο αυτός έστρωσε στον Μπούρτζο και με φοβερή απόκρουση ο Βίδρας έστειλε τη μπάλα κόρνερ!

Στο β' ημίχρονο ο Μακεδονικός ανεβάζει την απόδοση του!

Το γκολ δεν αργεί να έρθει.

Στο 60ο λεπτό ο Τσιούκρας Γ. βγάζει πάσα στον Αργύρη ο Μπόζιαρης φαίνεται ότι έλεγχε τη μπάλα, ο Αργύρης του την κλέβει και μόνος απέναντι στον Βίδρα ανοίγει το σκορ για τον Μακεδονικό Σιάτιστας σε 0-1!

Η Νεάπολη πιέζει... η ευκαιρία έρχεται με τον Κοτζατίσογλου, όαν σε σουτ που επιχειρεί η μπάλα φεύγει μόλις άουτ... στο 75ο λεπτό!

Η φάση του αγώνα γίνεται στο 90+6 και ενώ ο διαιτητής είχε δείξει μόλις τρία λεπτά!

Η Νεάπολη εκτελεί φάουλ ο Δογκαλης πιάνει την κεφάλια σκάει κάτω λάθος εκτίμηση του Τσιούκρα η μπάλα πάει γκολ!

Ο διαιτητής ακυρώνει το γκόλ σε βάρος του Δογκαλη αφού έσπρωξε τον Μαλούτα στη διεκδίκηση της μπάλας.

Επεισόδια σημειώθηκαν αμέσως μετά τη λήξη του παιχνιδιού όταν ο προπονητής της Σιάτιστας μπήκε στον αγωνιστικό χώρο αφού λόγω τιμωρίας έβλεπε τον αγώνα από την κερκίδα.

Ο Θ. Βόλτσης στην προσπάθεια του να πάει να συγχαρεί τους παίκτες του προπηλακίστηκε και κυνηγήθηκε!

Μάλιστα λίγη ώρα αργότερα έφτασε και περιπολικό του Α.Τ. Βοΐου.

Πολλά συγχαρητήρια στις Γυναίκες της διοίκησης της Ακ. Βοΐου που έκαναν τα πάντα να μην δημιουργηθεί πρόβλημα!

Τέτοια άτομα έχει ανάγκη το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο!

Ακαδημία Βοϊου (Γ. Σαμαράς): Βίδρας, Δ. Στεργιόπουλος, Χαραλαμπίδης, Μπόζιαρης, Κοτζατίσογλου, Κηπουρός Χρ. Στεργιόπουλος, Παπουτζίδης, Αγκάστρα, Χαματάϊ, Χάλος.

Έπαιξαν ακόμα: Δογκαλης. Χρ.Τουλιόπουλος,Τζημόπουλος.

Μακεδονικός Σιάτιστας (Βόλτσης): Τσιούκρας, Σαπνάρας, Μέτκαρης, Μπούρτζος, Ζαγκουντίνος, Τσακνάκης, Δεληζήσης, Μαλούτας, Ντέρος, Τσιαούσης, Τσιούκρας Γ.

Έπαιξαν ακόμα: Αργύρης Χ., Σελέτης, Τσακμάκης, Αργύρης Β.