Συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα τρία πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Συγκεκριμένα στο Α' Τοπικό πραγματοποιήθηκε η 16η αγωνιστική, με την ομάδα της Κοζάνης να παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, φτάνοντας τους 48 βαθμούς.
Από την άλλη στον 1ο Όμιλο του Β' Τοπικού, διεξήχθη η 13η αγωνιστική, με τον Αλιάκμων Αιανής να παίρνει ακόμα μία νίκη, φτάνοντας τους 32 βαθμούς στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.
Στον 2ο Όμιλο του Β' Τοπικού της Ε.Π.Σ. Κοζάνης, οι ομάδες έπαιξαν την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος, με τον Εορδαϊκό Πτολεμαΐδας να παίρνει μία άνετη νίκη, συνεχίζοντας στην πρώτη θέση με 38 πόντους.
Τέλος στο Γ' Τοπικό, έγινε η 8η αγωνιστική, με Ηρακλή Δρεπάνου και Αναγέννηση Εράτυρας να ισοβαθμούν στην κορυφή με 21 συνολικά βαθμούς.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (16η Αγωνιστική)
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ |
0-4 |
ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ - ΑΜΣ ΓΑΛΑΤΙΝΗΣ |
1-1 |
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ - ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ |
2-0 |
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
0-6 |
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΚΑΔ ΠΟΔ ΒΟΪΟΥ |
0-0 |
ΑΚΑΔ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ - ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ |
2-1 |
Μ ΑΛΕΞ ΧΑΡΑΥΓΗΣ - ΦΣ ΚΟΖΑΝΗ |
0-1 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 13η Αγωνιστική)
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ - ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ |
4-1 |
ΑΕ ΑΝΩ ΚΩΜΗ - ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ |
2-0 |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ |
- |
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ - ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ |
1-2 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ |
2-3 |
ΑΕΚ ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ - ΜΑΠΣ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
0-3 α.α. |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος | 15η Αγωνιστική)
ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΙΑΣ - ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ |
4-4 |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
1-3 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ - ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
0-1 |
ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ - Μ ΑΛΕΞ ΑΡΔΑΣΣΑΣ |
1-0 |
ΒΕΡΜΙΟ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ - ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ |
4-0 |
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ - ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ |
7-0 |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (8η Αγωνιστική)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ - ΑΕΚ ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ ΚΗΠΟΥ ΣΠΑΡΤΟΥ |
0-3 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ - ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ |
3-1 |
ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΜΕΣΟΒΟΥΝΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ |
0-3 α.α. |
ΚΟΖΑΝΗ 2004 - Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ |
1-2 |
Οι Βαθμολογίες:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΓΚΟΛ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΦΣ ΚΟΖΑΝΗ |
51-3 |
48 |
2 |
ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ |
52-5 |
45 |
3 |
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ |
21-13 |
32 |
4 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
25-23 |
26 |
5 |
ΑΚΑΔ ΠΟΔ ΒΟΪΟΥ |
22-13 |
23 |
6 |
ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ |
31-33 |
20 |
7 |
ΑΚΑΔ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
18-35 |
20 |
8 |
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
21-28 |
19 |
9 |
ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ |
16-27 |
19 |
10 |
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ |
19-22 |
18 |
11 |
ΑΜΣ ΓΑΛΑΤΙΝΗΣ |
24-26 |
16 |
12 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
23-35 |
15 |
13 |
Μ ΑΛΕΞ ΧΑΡΑΥΓΗΣ |
16-22 |
14 |
14 |
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ |
8-62 |
5 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΓΚΟΛ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ |
37-8 |
32 |
2 |
ΑΕ ΑΝΩ ΚΩΜΗ |
39-10 |
29 |
3 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ |
33-15 |
29 |
4 |
ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ |
37-9 |
28 |
5 |
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ |
28-18 |
28 |
6 |
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ |
32-23 |
24 |
7 |
ΜΑΠΣ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
25-25 |
19 |
8 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ |
21-30 |
12 |
9 |
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ |
21-41 |
12 |
10 |
ΑΕΚ ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ |
12-32 |
4 |
11 |
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ |
7-41 |
-6 |
12 |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ |
4-44 |
-9 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΓΚΟΛ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ |
38-5 |
38 |
2 |
ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
31-10 |
33 |
3 |
ΒΕΡΜΙΟ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ |
39-22 |
26 |
4 |
ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΙΑΣ |
40-24 |
24 |
5 |
Μ ΑΛΕΞ ΑΡΔΑΣΣΑΣ |
25-16 |
23 |
6 |
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ |
22-19 |
20 |
7 |
ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ |
17-21 |
18 |
8 |
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ |
20-21 |
16 |
9 |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
18-29 |
12 |
10 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ |
16-31 |
12 |
11 |
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
12-25 |
11 |
12 |
ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ |
14-49 |
9 |
13 |
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
12-32 |
8 |
Γ' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΓΚΟΛ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ |
23-1 |
21 |
2 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ |
19-8 |
21 |
3 |
ΑΕΚ ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ ΚΗΠΟΥ ΣΠΑΡΤΟΥ |
17-8 |
18 |
4 |
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ |
17-14 |
13 |
5 |
ΚΟΖΑΝΗ 2004 |
19-14 |
9 |
6 |
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ |
10-34 |
3 |
7 |
ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΜΕΣΟΒΟΥΝΟΥ |
10-28 |
1 |
8 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ |
7-15 |
-1 |
Η επόμενη αγωνιστική:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (17η Αγωνιστική)
ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ - ΑΜΣ ΓΑΛΑΤΙΝΗΣ
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ
ΑΚΑΔ ΠΟΔ ΒΟΪΟΥ - ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ
ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
ΦΣ ΚΟΖΑΝΗ - ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
Μ ΑΛΕΞ ΧΑΡΑΥΓΗΣ - ΑΚΑΔ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 14η Αγωνιστική)
ΑΕ ΑΝΩ ΚΩΜΗ - ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ
ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟ - ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ - ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ - ΜΑΠΣ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ - ΑΕΚ ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος | 16η Αγωνιστική)
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΙΑΣ
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ - ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ - ΒΕΡΜΙΟ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ
Μ ΑΛΕΞ ΑΡΔΑΣΣΑΣ - ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΑΚΑΔ ΠΟΔ
ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ - ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (9η Αγωνιστική)
ΑΕΚ ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ ΚΗΠΟΥ ΣΠΑΡΤΟΥ - ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ
ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΜΕΣΟΒΟΥΝΟΥ - ΚΟΖΑΝΗ 2004
Επιμέλεια: www.top-sport.gr