Με αρκετούς αγώνες συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα ποδοσφαίρου της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Στο Α' Τοπικό θα διεξαχθεί η 17η αγωνιστική, ενώ τα πρώτα τους παιχνίδια για το 2018 θα δώσουν οι ομάδες στο Β' Τοπικό, όπου θα διεξαχθεί η 14η αγωνιστική στους δύο ομίλους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (17η Αγωνιστική)
Σάββατο 13 Ιανουαρίου (15:00)
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ – ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ – ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
Κυριακή 14 Ιανουαρίου (15:00)
Π.Α.Ο. ΚΟΙΛΩΝ – Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ
Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ – Α.Π. ΒΟΪΟΥ - ΕΝΩΣΗ
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ – Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ – Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 14η Αγωνιστική)
Κυριακή 14 Ιανουαρίου (15:00)
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ – Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ – Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ – Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ – ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
Α.Ε.Κ. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ – Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος | 14η Αγωνιστική)
Σάββατο 13 Ιανουαρίου (15:00)
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ
Κυριακή 14 Ιανουαρίου (11:00)
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ
ΚΟΖΑΝΗ 2004 – ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ
Κυριακή 14 Ιανουαρίου (15:00)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ
ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ – ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ – ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ
Οι Βαθμολογίες έως τώρα:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΓΚΟΛ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ |
16 |
54 - 6 |
43 |
2 |
Α.Π. ΒΟΪΟΥ - ΕΝΩΣΗ |
16 |
41 - 15 |
39 |
3 |
Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ |
16 |
39 - 20 |
39 |
4 |
Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ |
16 |
31 - 11 |
34 |
5 |
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
16 |
22 - 13 |
29 |
6 |
Π.Α.Ο. ΚΟΙΛΩΝ |
16 |
30 - 23 |
25 |
7 |
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ |
16 |
26 - 24 |
24 |
8 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
16 |
30 - 29 |
21 |
9 |
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ |
16 |
24 - 33 |
21 |
10 |
Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ |
16 |
28 - 31 |
18 |
11 |
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ |
16 |
20 - 32 |
16 |
12 |
ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
16 |
18 - 26 |
15 |
13 |
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ |
16 |
16 - 27 |
15 |
14 |
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ |
16 |
26 - 48 |
15 |
15 |
Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ |
16 |
22 - 30 |
14 |
16 |
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ |
16 |
12 - 71 |
1 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΓΚΟΛ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ |
12 |
29 - 13 |
29 |
2 |
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ |
12 |
25 - 8 |
25 |
3 |
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ |
12 |
27 - 13 |
23 |
4 |
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ |
12 |
22 - 17 |
22 |
5 |
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ |
12 |
16 - 11 |
22 |
6 |
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ |
12 |
18 - 16 |
18 |
7 |
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ |
12 |
18 - 11 |
16 |
8 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ |
12 |
22 - 19 |
15 |
9 |
Α.Ε.Κ. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ |
12 |
11 - 15 |
12 |
10 |
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ |
12 |
22 - 27 |
12 |
11 |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ |
12 |
20 - 34 |
8 |
12 |
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ |
12 |
12 - 29 |
8 |
13 |
Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ |
12 |
9 - 38 |
4 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΑΓΩΝΕΣ |
ΓΚΟΛ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ |
12 |
31 - 11 |
27 |
2 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ |
12 |
31 - 16 |
26 |
3 |
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ |
12 |
34 - 16 |
24 |
4 |
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ |
12 |
20 - 11 |
22 |
5 |
ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ |
12 |
26 - 19 |
22 |
6 |
Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ |
12 |
25 - 20 |
21 |
7 |
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ |
12 |
23 - 18 |
17 |
8 |
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ |
12 |
21 - 20 |
16 |
9 |
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ |
12 |
19 - 18 |
15 |
10 |
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ |
12 |
19 - 25 |
14 |
11 |
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ |
12 |
18 - 31 |
10 |
12 |
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ |
12 |
9 - 33 |
5 |
13 |
ΚΟΖΑΝΗ 2004 |
12 |
8 - 46 |
1 |
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr