TSIOGAS orizontio

ACSORIZONTIO

Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Συνεχίζονται τα πρωταθλήματα σε Α' και Β' Τοπικό, πρεμιέρα στην Γ' Κατηγορία - Το πρόγραμμα

Με πολλές αμφίρροπες αναμετρήσεις συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.

Συγκεκριμένα στο Α' Τοπικό θα διεξαχθεί η 6η αγωνιστική με το παιχνίδι ανάμεσα σε Μέγα Αλέξανδρο Χαραυγής και Κοζάνη να ξεχωρίζει από το πρόγραμμα.

Στο Β' Τοπικό θα πραγματοποιηθεί η 5η αγωνιστική και στους δύο ομίλους. Στον 1ο Όμιλο ο πρωτοπόρος Κένταυρος Πρωτοχωρίου θα αντιμετωπίσει την Αναγέννηση Λιβαδερού, ενώ στον 2ο Όμιλο ξεχωρίζει το «ντέρμπι» ανάμεσα σε Βέρμιο Καρυοχωρίου και Δόξα Βερμίου Πύργων.

«Πρεμιέρα» θα κάνει το πρωτάθλημα του Γ' Τοπικού με τις δέκα ομάδες να «πέφτουν» στη μάχη της 1ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (6η Αγωνιστική)
Σάββατο 14 Οκτωβρίου (16:00)
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας - Α.Μ.Σ. Γαλατινή
Μακεδονικός Σιάτιστας - Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Α.Ε. Κοζάνης - Τιτάν Σερβίων 
Δόξα Λευκόβρυσης - Μακεδονικός Κοζάνης
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής - Φ.Σ. Κοζάνη
Κυριακή 15 Οκτωβρίου (16:00)
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης - Α.Σ. Βελβεντό
Αλιάκμων Αιανής - Εθνικός Βατερού
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Ακρίτες Κοζάνης

 

Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 5η Αγωνιστική)
Κυριακή 15 Οκτωβρίου (16:00)
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής - Α.Σ. Καρυδίτσας
Α.Ε. Καισαρειάς - Έλατος Ελάτης
Απόλλων Αυλών - Α.Ο. Κρόκου
Πρόοδος Μεταξά - Ερμής Πλατανορέμματος
Α.Ε. Άνω Κώμης - ΑΙΑΣ Μικροβάλτου
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Αναγέννηση Λιβαδερού
Ρεπό: Αναγέννηση Λιβαδερού

 

Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμλος | 5η Αγωνιστική)
Σάββατο 14 Οκτωβρίου (16:00)
Δαναοί Κοζάνης - Δόξα Μικροκάστρου
Α.Ε. Περδίκκα - Πρόοδος Κομνηνών
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Δόξα Βερμίου Πύργων
Κυριακή 15 Οκτωβρίου (16:00)
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Κεραυνός Πετρανών - Ερμής Ασβεστόπετρας
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης - Α.Ε.Κ. Καλαμιάς
Ρεπό: Κοζάνη 2004

 

Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1η Αγωνιστική)
Σάββατο 14 Οκτωβρίου (16:00)
Ηρακλής Δρεπάνου - Αναγέννηση Αργίλου
Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου - Εθνικός Πτολεμαΐδας
Αστραπή Κλείτου - Δάφνη Πολυμύλου
Κυριακή 15 Οκτωβρίου (16:00)
Αναγέννηση Εράτυρας - Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας
Δράσις Τσοτυλίου - Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας

Οι Βαθμολογίες έως τώρα:

Α' ΤΟΠΙΚΟ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 5 15
2 Μακεδονικός Σιάτιστας 5 13
3 Φ.Σ. Κοζάνη 5 12
4 ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 5 10
5 Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 5 10
6 Τιτάν Σερβίων 5 10
7 Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 5 9
8 Μακεδονικός Κοζάνης 5 8
9 Εθνικός Βατερού 5 7
10 Α.Ε. Κοζάνης 5 6
11 Α.Μ.Σ. Γαλατινή 5 6
12 Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 5 4
13 Ακρίτες Κοζάνης 5 3
14 Α.Σ. Βελβεντό 5 1
15 Αλιάκμων Αιανής 5 1
16 Δόξα Λευκόβρυσης 5 0

Β' ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 Κένταυρος Πρωτοχωρίου 4 12
2 Α.Ο. Κρόκου 4 9
3 Ερμής Πλατανορέμματος 3 7
4 ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 4 7
5 Α.Ε. Άνω Κώμης 4 7
6 Α.Σ. Καρυδίτσας 4 5
7 Αναγέννηση Λιβαδερού 4 5
8 Απόλλων Αυλών 4 4
9 Α.Ε. Κρανιδίων 4 4
10 Πρόοδος Μεταξά 3 3
11 Έλατος Ελάτης 3 3
12 ΑΙΑΣ Μικροβάλτου 4 1
13 Α.Ε. Καισαρειάς 3 0

Β' ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 Πρόοδος Κομνηνών 4 10
2 Δόξα Βερμίου Πύργων 4 9
3 Βέρμιο Καρυοχωρίου 4 7
4 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 3 6
5 Κεραυνός Πετρανών 3 5
6 Ερμής Ασβεστόπετρας 3 5
7 Α.Ε. Περδίκκα 4 5
8 Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 4 5
9 Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 4 5
10 Δόξα Μικροκάστρου 4 4
11 Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 3 3
12 Δαναοί Κοζάνης 4 1
13 Κοζάνη 2004 4 0

Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος | www.top-sport.gr

Ποδόσφαιρο

  • 1
  • 2
Prev Next
Mundial 2018: Τα γκολ από το "Πορτογαλία - Ισπανία 3-3" (video)

Mundial 2018: Τα γκολ από το "Πορτογαλία - Ισπανία 3-3" (video)

Champions League: Η κλήρωση του A' προκριματικού γύρου

Champions League: Η κλήρωση του A' προκριματικού γύρου

ΣΟΚ στην Ισπανία: Απολύθηκε ο Λοπετέγκι μια μέρα πριν το Μουντιάλ!

ΣΟΚ στην Ισπανία: Απολύθηκε ο Λοπετέγκι μια μέρα πριν το Μουντιάλ!

Αρχίζει με ντέρμπι η Premier League - Το πλήρες πρόγραμμα

Αρχίζει με ντέρμπι η Premier League - Το πλήρες πρόγραμμα

Με Βασιλεία ο ΠΑΟΚ!

Με Βασιλεία ο ΠΑΟΚ!

Αυτή είναι η κορυφαία ελληνική περιγραφή των Παγκοσμίων Κυπέλλων! (video)

Αυτή είναι η κορυφαία ελληνική περιγραφή των Παγκοσμίων Κυπέλλων! (video)

Σε Καναδά, Μεξικό και ΗΠΑ το Μουντιάλ του 2026

Σε Καναδά, Μεξικό και ΗΠΑ το Μουντιάλ του 2026

Μπάσκετ

  • 1
  • 2
Prev Next
Μπάσκετ: 12χρονος με ύψος 2.13 μέτρα! (video)

Μπάσκετ: 12χρονος με ύψος 2.13 μέτρα! (video)

Το συγκλονιστικό τελευταίο λεπτό του Ρεάλ-Μπασκόνια (video)

Το συγκλονιστικό τελευταίο λεπτό του Ρεάλ-Μπασκόνια (video)

Μυθικό άλμα από επαγγελματία dunker! (video)

Μυθικό άλμα από επαγγελματία dunker! (video)

4ο τουρνουα 3vs3 ΝΙΚΟΥ ΑΚΟΥΜΙΑΝΑΚΗ

4ο τουρνουα 3vs3 ΝΙΚΟΥ ΑΚΟΥΜΙΑΝΑΚΗ

Ξεκίνησε η νέα εποχή Πεδουλάκη στο Περιστέρι!

Ξεκίνησε η νέα εποχή Πεδουλάκη στο Περιστέρι!

4ο Τουρνουά Μπάσκετ «ΝΙΚΟΥ ΑΚΟΥΜΙΑΝΑΚΗ» 15-16-17/06/2018

4ο Τουρνουά Μπάσκετ «ΝΙΚΟΥ ΑΚΟΥΜΙΑΝΑΚΗ» 15-16-17/06/2018

Ρεάλ Μαδρίτης: Μαγεία Ντόντσιτς και Γιουλ σε αργή κίνηση (video)

Ρεάλ Μαδρίτης: Μαγεία Ντόντσιτς και Γιουλ σε αργή κίνηση (video)

NBA: Αυτή είναι η… ταινία του Game 2 των τελικών (video)

NBA: Αυτή είναι η… ταινία του Game 2 των τελικών (video)