Με συνολικά 20 παιχνίδια συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Το 3 στα 3 έκαναν Μακεδονικός Σιάτιστας και Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου στο Α' Τοπικό, ενώ με αήττητοι συνέχισαν Κένταυρος Πρωτοχωρίου, Α.Ο. Κρόκου, Βέρμιο Καρυοχωρίου και Πρόοδος Κομνηνών στο Β' Τοπικό.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (3η Αγωνιστική) | |
Τιτάν Σερβίων - Ακρίτες Κοζάνης | 2-1 |
Μακεδονικός Σιάτιστας - Α.Ε. Κοζάνης | 2-0 |
Α.Σ. Βελβεντό - Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 1-4 |
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 2-1 |
Μακεδονικός Κοζάνης - Φ.Σ. Κοζάνη | 0-2 |
Αλιάκμων Αιανής - Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 0-2 |
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 0-2 |
Εθνικός Βατερού - Δόξα Λευκόβρυσης | 8-1 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 2η Αγωνιστική) | |
Ερμής Πλατανορέμματος - ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής | 1-1 |
ΑΙΑΣ Μικροβάλτου - Α.Ο. Κρόκου | 0-3 |
Αναγέννηση Λιβαδερού - Α.Σ. Καρυδίτσας | 2-2 |
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Α.Ε. Καισαρειάς | 3-0 |
Α.Ε. Κρανιδίων - Απόλλων Αυλών | 1-0 |
Α.Ε. Άνω Κώμης - Πρόοδος Μεταξά | 1-2 |
Ρεπό: Έλατος Ελάτης |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος | 2η Αγωνιστική) | |
Κοζάνη 2004 - Βέρμιο Καρυοχωρίου | 1-4 |
Α.Ε. Περδίκκα - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 0-1 |
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς - Δόξα Μικροκάστρου | 6-2 |
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης - Κεραυνός Πετρανών | 2-2 |
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας - Δαναοί Κοζάνης | 1-0 |
Πρόοδος Κομνηνών - Δόξα Βερμίου Πύργων | 3-1 |
Ρεπό: Ερμής Ασβεστόπετρας |
Οι Βαθμολογίες:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Μακεδονικός Σιάτιστας | 3 | 9 |
2 | Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 3 | 9 |
3 | Τιτάν Σερβίων | 3 | 7 |
4 | Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 3 | 6 |
5 | Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 3 | 6 |
6 | Εθνικός Βατερού | 3 | 6 |
7 | Φ.Σ. Κοζάνη | 3 | 6 |
8 | ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης | 3 | 4 |
9 | Μακεδονικός Κοζάνης | 3 | 4 |
10 | Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 3 | 4 |
11 | Α.Ε. Κοζάνης | 3 | 3 |
12 | Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 3 | 3 |
13 | Αλιάκμων Αιανής | 3 | 1 |
14 | Α.Σ. Βελβεντό | 3 | 1 |
15 | Δόξα Λευκόβρυσης | 3 | 0 |
16 | Ακρίτες Κοζάνης | 3 | 0 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 2 | 6 |
2 | Α.Ο. Κρόκου | 2 | 6 |
3 | ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής | 2 | 4 |
4 | Α.Ε. Άνω Κώμης | 2 | 3 |
5 | Απόλλων Αυλών | 2 | 3 |
6 | Πρόοδος Μεταξά | 2 | 3 |
7 | Α.Ε. Κρανιδίων | 2 | 2 |
8 | Α.Σ. Καρυδίτσας | 2 | 2 |
9 | Ερμής Πλατανορέμματος | 1 | 1 |
10 | Αναγέννηση Λιβαδερού | 2 | 1 |
11 | Έλατος Ελάτης | 1 | 0 |
12 | Α.Ε. Καισαρειάς | 2 | 0 |
13 | ΑΙΑΣ Μικροβάλτου | 2 | 0 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Βέρμιο Καρυοχωρίου | 2 | 6 |
2 | Πρόοδος Κομνηνών | 2 | 6 |
3 | Δόξα Βερμίου Πύργων | 2 | 3 |
4 | Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 2 | 3 |
5 | Δόξα Μικροκάστρου | 2 | 3 |
6 | Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 2 | 3 |
7 | Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 1 | 3 |
8 | Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 2 | 2 |
9 | Κεραυνός Πετρανών | 2 | 2 |
10 | Ερμής Ασβεστόπετρας | 1 | 1 |
11 | Α.Ε. Περδίκκα | 2 | 1 |
12 | Δαναοί Κοζάνης | 2 | 0 |
13 | Κοζάνη 2004 | 2 | 0 |
Η επόμενη αγωνιστική:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (4η Αγωνιστική) |
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης - Εθνικός Βατερού |
Δόξα Λευκόβρυσης - Μακεδονικός Σιάτιστας |
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Αλιάκμων Αιανής |
Α.Ε. Κοζάνης - Αναγέννηση Πτολεμαΐδας |
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής - Α.Σ. Βελβεντό |
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας - Μακεδονικός Κοζάνης |
Α.Μ.Σ. Γαλατινή - Ακρίτες Κοζάνης |
Φ.Σ. Κοζάνη - Τιτάν Σερβίων |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 3η Αγωνιστική) |
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής - Α.Ο. Κρόκου |
Έλατος Ελάτης - Ερμής Πλατανορέμματος |
Α.Σ. Καρυδίτσας - ΑΙΑΣ Μικροβάλτου |
Απόλλων Αυλών - Αναγέννηση Λιβαδερού |
Πρόοδος Μεταξά - Κένταυρος Πρωτοχωρίου |
Α.Ε. Άνω Κώμης - Α.Ε. Κρανιδίων |
Ρεπό: Α.Ε. Καισαρειάς |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος | 3η Αγωνιστική) |
Δαναοί Κοζάνης - Δόξα Βερμίου Πύργων |
Ερμής Ασβεστόπετρας - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας |
Δόξα Μικροκάστρου - Πρόοδος Κομνηνών |
Βέρμιο Καρυοχωρίου - Α.Ε.Κ. Καλαμιάς |
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας - Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης |
Α.Ε. Περδίκκα - Κοζάνη 2004 |
Ρεπό: Κεραυνός Πετρανών |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος | www.top-sport.gr