Προς το τέλος τους φτάνουν τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης σε Α' και Β' Τοπικό αντίστοιχα.
Σήμερα Σάββατο θα πραγματοποιηθούν συνολικά 13 παιχνίδια.
Αναλυτικά τι σημερινό πρόγραμμα του Σαββάτου:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (29η Αγωνιστική) |
Σάββατο 13 Μαΐου (17:00) |
Α.Ε. Άνω Κώμης - Μακεδονικός Κοζάνης |
Α.Ε. Κοζάνης - Μακεδονικός Σιάτιστας |
Τιτάν Σερβίων - Εθνικός Βατερού |
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης - Αλιάκμων Αιανής |
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Α.Ε. Ποντίων |
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς - Α.Σ. Βελβεντό |
Α.Μ.Σ. Γαλατινή - Αναγέννηση Εράτυρας (3-0 α.α.) |
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής - Φ.Σ. Κοζάνη |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος - 26η Αγωνιστική) |
Σάββατο 13 Μαΐου (17:00) |
Ηρακλής Κρυόβρυσης - Δράσις Τσοτυλίου |
Ελπίδες Ελλησπόντου - Δόξα Βερμίου Πύργων |
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας - Βέρμιο Καρυοχωρίου (0-3 α.α.) |
Ερμής Ασβεστόπετρας - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας |
Κοζάνη 2004 - Δόξα Μικροκάστρου |
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας - Πρόοδος Κομνηνών |
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας |
Οι Βαθμολογίες έως τώρα:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Ε. Ποντίων | 28 | 67 |
2 | Μακεδονικός Σιάτιστας | 28 | 65 |
3 | Φ.Σ. Κοζάνης | 28 | 60 |
4 | Εθνικός Βατερού | 28 | 51 |
5 | Μακεδονικός Κοζάνης | 28 | 45 |
6 | Αλιάκμων Αιανής | 28 | 44 |
7 | Α.Ε. Κοζάνης | 28 | 41 |
8 | Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 28 | 41 |
9 | Α.Σ. Βελβεντό | 28 | 40 |
10 | Τιτάν Σερβίων | 28 | 39 |
11 | Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 28 | 38 |
12 | ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης | 28 | 38 |
13 | Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 28 | 32 |
14 | Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 28 | 14 |
15 | Α.Ε. Άνω Κώμης | 28 | 9 |
16 | Αναγέννηση Εράτυρας | 28 | 1 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Δόξα Λευκόβρυσης | 25 | 65 |
2 | Ακρίτες Κοζάνης | 25 | 60 |
3 | Ερμής Πλατανορρεύματος | 25 | 56 |
4 | Κεραυνός Πετρανών | 25 | 49 |
5 | Έλατος Ελάτης | 25 | 43 |
6 | Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 25 | 42 |
7 | Α.Ο. Κρόκου | 25 | 37 |
8 | Α.Ε. Κρανιδίων | 25 | 25 |
9 | Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής | 25 | 23 |
10 | Πρόοδος Μεταξά | 25 | 22 |
11 | Α.Σ. Καρυδίτσας | 25 | 22 |
12 | Αναγέννηση Λιβαδερού | 25 | 21 |
13 | Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 25 | 16 |
14 | Αναγέννηση Αργύλου | 25 | 13 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 25 | 56 |
2 | Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 25 | 51 |
3 | Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 25 | 50 |
4 | Δράσις Τσοτυλίου | 25 | 48 |
5 | Ηρακλής Κρυόβρυσης | 25 | 45 |
6 | Βέρμιο Καρυοχωρίου | 25 | 41 |
7 | Δόξα Βερμίου Πύργων | 25 | 40 |
8 | Ερμής Ασβεστόπετρας | 25 | 36 |
9 | Ελπίδες Ελλησπόντου | 25 | 30 |
10 | Δόξα Μικροκάστρου | 25 | 29 |
11 | Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 25 | 25 |
12 | Πρόοδος Κομνηνών | 25 | 24 |
13 | Κοζάνη 2004 | 25 | 17 |
14 | Πολυνίκης Πτολεμαΐδας | 25 | -9 |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος - www.top-sport.gr