Εμβόλιμη αγωνιστική διεξήχθη σήμερα Τετάρτη 26 Απριλίου στα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Πιο συγκεκριμένα στο Α' Τοπικό πραγματοποιήθηκε η 26η αγωνιστική, ενώ στο Β' Τοπικό η 23η Αγωνιστική, η οποία θα ολοκληρωθεί την επόμενη Τετάρτη, με τους υπόλοιπους αγώνες.
Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα της Τετάρτης:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (26η Αγωνιστική) | |
Τετάρτη 26 Απριλίου | |
Αλιάκμων Αιανής - Α.Ε. Άνω Κώμης | 5-0 |
Α.Ε. Ποντίων - Εθνικός Βατερού | 5-1 |
Α.Σ. Βελβεντό - Μακεδονικός Σιάτιστας | 0-4 |
Αναγέννηση Εράτυρας - Μακεδονικός Κοζάνης | 0-3 α.α. |
Φ.Σ. Κοζάνη - Α.Ε. Κοζάνης | 2-2 |
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής - Τιτάν Σερβίων | 3-2 |
Α.Μ.Σ. Γαλατινή - ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης | 1-0 |
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς - Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 4-2 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος - 23η Αγωνιστική) | |
Τετάρτη 26 Απριλίου | |
Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή - Έλατος Ελάτης | 1-5 |
Τετάρτη 3 Μαΐου (17:00) | |
Αναγέννηση Λιβαδερού - Δόξα Λευκόβρυσης | |
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | |
Κεραυνός Πετρανών - Ακρίτες Κοζάνης | |
Ερμής Πλατανορρέματος - Α.Ε. Κρανιδίων | |
Α.Σ. Καρυδίτσας - Α.Ο. Κρόκου | |
Πρόοδος Μεταξά - Αναγέννηση Αργύλου |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος - 23η Αγωνιστική) | |
Τετάρτη 26 Απριλίου | |
Δόξα Μικροκάστρου - Πρόοδος Κομνηνών | 5-1 |
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας - Βέρμιο Καρυοχωρίου | 2-3 |
Τετάρτη 3 Μαΐου (17:00) | |
Κοζάνη 2004 - Ηρακλής Κρυόβρυσης | |
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας - Δόξα Βερμίου Πύργων | |
Ερμής Ασβεστόπετρας – Ελπίδες Ελλησπόντου | |
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | |
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας - Δράσις Τσοτυλίου |
Οι Βαθμολογίες:
Α' ΤΟΠΙΚΟ Ε.Π.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Ε. Ποντίων | 26 | 63 |
2 | Μακεδονικός Σιάτιστας | 26 | 59 |
3 | Φ.Σ. Κοζάνης | 26 | 54 |
4 | Εθνικός Βατερού | 26 | 48 |
5 | Αλιάκμων Αιανής | 26 | 43 |
6 | Μακεδονικός Κοζάνης | 26 | 42 |
7 | Α.Σ. Βελβεντό | 26 | 40 |
8 | Α.Ε. Κοζάνης | 26 | 37 |
9 | Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 26 | 37 |
10 | Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 26 | 37 |
11 | ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης | 26 | 35 |
12 | Τιτάν Σερβίων | 26 | 35 |
13 | Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 26 | 29 |
14 | Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 26 | 11 |
15 | Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 26 | 8 |
16 | Αναγέννηση Εράτυρας | 26 | 1 |
Β ΤΟΠΙΚΟ Ε.Π.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ (1ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Δόξα Λευκόβρυσης | 22 | 56 |
2 | Ακρίτες Κοζάνης | 22 | 51 |
3 | Κεραυνός Πετρανών | 22 | 49 |
4 | Ερμής Πλατανορρεύματος | 22 | 47 |
5 | Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 22 | 39 |
6 | Έλατος Ελάτης | 23 | 37 |
7 | Α.Ο. Κρόκου | 22 | 36 |
8 | Α.Ε. Κρανιδίων | 22 | 25 |
9 | Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής | 23 | 20 |
10 | Πρόοδος Μεταξά | 22 | 19 |
11 | Αναγέννηση Λιβαδερού | 22 | 18 |
12 | Α.Σ. Καρυδίτσας | 22 | 15 |
13 | Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 22 | 13 |
14 | Αναγέννηση Αργύλου | 22 | 10 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ Ε.Π.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 22 | 47 |
2 | Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 22 | 47 |
3 | Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 22 | 45 |
4 | Δόξα Βερμίου Πύργων | 22 | 40 |
5 | Δράσις Τσοτυλίου | 22 | 39 |
6 | Ηρακλής Κρυόβρυσης | 22 | 38 |
7 | Βέρμιο Καρυοχωρίου | 23 | 35 |
8 | Ερμής Ασβεστόπετρας | 22 | 30 |
9 | Δόξα Μικροκάστρου | 23 | 29 |
10 | Ελπίδες Ελλησπόντου | 22 | 27 |
11 | Πρόοδος Κομνηνών | 23 | 24 |
12 | Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 23 | 21 |
13 | Κοζάνη 2004 | 22 | 14 |
14 | Πολυνίκης Πτολεμαΐδας | 22 | -9 |
Η επόμενη αγωνιστική:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (27η Αγωνιστική) |
Α.Ε. Άνω Κώμης - Εθνικός Βατερού |
Μακεδονικός Σιάτιστας - Αλιάκμων Αιανής |
Μακεδονικός Κοζάνης - Α.Ε. Ποντίων |
Α.Ε. Κοζάνης - Α.Σ. Βελβεντό |
Τιτάν Σερβίων - Αναγέννηση Εράτυρας (3-0 α.α.) |
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης - Φ.Σ. Κοζάνη |
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής |
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς - Α.Μ.Σ. Γαλατινή |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος - 24η Αγωνιστική) |
Α.Ο. Κρόκου - Δόξα Λευκόβρυσης |
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης - Α.Σ. Καρυδίτσας |
Ακρίτες Κοζάνης - Αναγέννηση Λιβαδερού |
Α.Ε. Κρανιδίων - Κένταυρος Πρωτοχωρίου |
Έλατος Ελάτης - Κεραυνός Πετρανών |
Πρόοδος Μεταξά - Ερμής Πλατανορρέματος |
Αναγέννηση Αργύλου - Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος - 2η Αγωνιστική) |
Δράσις Τσοτυλίου - Ελπίδες Ελλησπόντου |
Ηρακλής Κρυόβρυσης - Πολυνίκης Πτολεμαΐδας (3-0 α.α.) |
Δόξα Βερμίου Πύργων - Ερμής Ασβεστόπετρας |
Βέρμιο Καρυοχωρίου - Κοζάνη 2004 |
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας - Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας |
Δόξα Μικροκάστρου - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας |
Πρόοδος Κομνηνών - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανιδης Χρήστος - www.top-sport.gr