Με συνολικά εφτά αναμετρήσεις ανοίγει σήμερα Σάββατο η αυλαία των τριών πρωταθλημάτων της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Πιο συγκεκριμένα ένα παιχνίδι θα διεξαχθεί στο Α' Τοπικό, τέσσερα παιχνίδια στους δύο ομίλους του Β' Τοπικού, και δύο παιχνίδια στο Γ' Τοπικό.
ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΦΥΡΙΞΟΥΝ ΣΤΙΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ
Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα του σε Α' - Β' και 'Γ Τοπικό:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (21η Αγωνιστική) |
Σάββατο 18 Μαρτίου (15:30) |
Αναγέννηση Εράτυρας - Α.Ε.Κ. Καλαμιάς (0-3 α.α.) |
Α.Σ. Βελβεντό - Αναγέννηση Πτολεμαΐδας |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος – 18η Αγωνιστική) |
Σάββατο 18 Μαρτίου (15:30) |
Ακρίτες Κοζάνης - Κένταυρος Πρωτοχωρίου |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος – 18η Αγωνιστική) |
Σάββατο 18 Μαρτίου (15:30) |
Δόξα Μικροκάστρου - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου |
Βέρμιο Καρυοχωρίου - Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας |
Ηρακλής Κρυόβρυσης - Ερμής Ασβεστόπετρας |
Ελπίδες Ελλησπόντου - Πολυνίκης Πτολεμαΐδας (3-0 α.α.) |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (12η Αγωνιστική) |
Σάββατο 18 Μαρτίου (15:30) |
Α.Ε. Περδίκκα - Α.Ε. Καισαρειάς |
Εθνικός Πτολεμαΐδας - ΑΙΑΣ Μικροβάλτου |
Α.Σ. Προάστειο Προαστείου - Απόλλων Αυλών (3-0 α.α.) |
Ρεπό: Δαναοί Κοζάνης |
Οι Βαθμολογίες έως τώρα:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Ε. Ποντίων | 20 | 45 |
2 | Μακεδονικός Σιάτιστας | 20 | 41 |
3 | Φ.Σ. Κοζάνης | 20 | 41 |
4 | Α.Ε. Κοζάνης | 20 | 36 |
5 | Εθνικός Βατερού | 20 | 33 |
6 | Α.Σ. Βελβεντό | 20 | 33 |
7 | ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης | 20 | 31 |
8 | Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 20 | 30 |
9 | Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 20 | 30 |
10 | Αλιάκμων Αιανής | 20 | 30 |
11 | Μακεδονικός Κοζάνης | 20 | 29 |
12 | Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 20 | 26 |
13 | Τιτάν Σερβίων | 20 | 25 |
14 | Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 20 | 5 |
15 | Α.Ε. Άνω Κώμης | 20 | 5 |
16 | Αναγέννηση Εράτυρας | 20 | 1 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Δόξα Λευκόβρυσης | 17 | 41 |
2 | Ερμής Πλατανορρεύματος | 17 | 37 |
3 | Ακρίτες Κοζάνης | 17 | 36 |
4 | Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 17 | 36 |
5 | Κεραυνός Πετρανών | 17 | 34 |
6 | Α.Ο. Κρόκου | 17 | 28 |
7 | Έλατος Ελάτης | 17 | 27 |
8 | Α.Ε. Κρανιδίων | 17 | 22 |
9 | Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής | 17 | 17 |
10 | Πρόοδος Μεταξά | 17 | 15 |
11 | Αναγέννηση Λιβαδερού | 17 | 13 |
12 | Α.Σ. Καρυδίτσας | 17 | 11 |
13 | Αναγέννηση Αργύλου | 17 | 10 |
14 | Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 17 | 6 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 17 | 41 |
2 | Δράσις Τσοτυλίου | 17 | 34 |
3 | Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 17 | 34 |
4 | Ηρακλής Κρυόβρυσης | 17 | 32 |
5 | Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 17 | 32 |
6 | Ερμής Ασβεστόπετρας | 17 | 28 |
7 | Δόξα Βερμίου Πύργων | 17 | 27 |
8 | Βέρμιο Καρυοχωρίου | 17 | 24 |
9 | Ελπίδες Ελλησπόντου | 17 | 24 |
10 | Δόξα Μικροκάστρου | 17 | 19 |
11 | Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 17 | 17 |
12 | Πρόοδος Κομνηνών | 17 | 15 |
13 | Κοζάνη 2004 | 17 | 7 |
14 | Πολυνίκης Πτολεμαΐδας | 17 | -3 |
Γ' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Ε. Περδίκκα | 10 | 25 |
2 | ΑΙΑΣ Μικροβάλτου | 10 | 24 |
3 | A.E. Καισαρειάς | 9 | 18 |
4 | Δαναοί Κοζάνης | 10 | 16 |
5 | Απόλλων Αυλών | 9 | 12 |
6 | Εθνικός Πτολεμαΐδας | 9 | 1 |
7 | Α.Σ. Προάστειο Προαστείου | 8 | -5 |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος – www.top-sport.gr