Στα γήπεδα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης επέστρεψαν οι ομάδες σε Α' - Β' και Γ' Τοπικό, έπειτα από τη διακοπή λόγω αποκριών.
Ισόπαλο έληξε στο Α' Τοπικό το «ντέρμπι» ανάμεσα σε Α.Ε. Ποντίων και Μακεδονικό Σιάτιστας, με την Κοζάνη πλέον να περνάει στην δεύτερη θέση μαζί με την Σιάτιστα, με το πρωτάθλημα να παίρνει «φωτιά».
Ενδιαφέροντα παιχνίδια έγιναν τόσο στο Β' όσο και στο Γ' Τοπικό.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (19η Αγωνιστική) | |
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής - ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης | 1-1 |
Α.Σ. Βελβεντό - Μακεδονικός Κοζάνης | 0-3 |
Αναγέννηση Εράτυρας - Α.Ε. Κοζάνης | 0-3 α.α |
Α.Ε. Άνω Κώμης - Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 0-1 |
Α.Μ.Σ. Γαλατινή - Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 0-1 |
Φ.Σ. Κοζάνη - Τιτάν Σερβίων | 3-1 |
Α.Ε. Ποντίων - Μακεδονικός Σιάτιστας | 2-2 |
Αλιάκμων Αιανής - Εθνικός Βατερού | 1-1 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος – 16η Αγωνιστική) | |
Ακρίτες Κοζάνης - Αναγέννηση Αργύλου | 4-0 |
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης - Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή | 0-1 |
Έλατος Ελάτης - Α.Ο. Κρόκου | 0-2 |
Α.Ε. Κρανιδίων - Πρόοδος Μεταξά | 2-0 |
Δόξα Λευκόβρυσης - Ερμής Πλατανορρέματος | 0-0 |
Α.Σ. Καρυδίτσας - Κεραυνός Πετρανών | 0-2 |
Αναγέννηση Λιβαδερού - Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 2-2 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος – 16η Αγωνιστική) | |
Βέρμιο Καρυοχωρίου - Δόξα Μικροκάστρου | 1-0 |
Ηρακλής Κρυόβρυσης - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 0-0 |
Ελπίδες Ελλησπόντου - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 1-0 |
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας - Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 0-3 α.α. |
Ερμής Ασβεστόπετρας - Κοζάνη 2004 | 1-0 |
Δόξα Βερμίου Πύργων - Πρόοδος Κομνηνών | 1-1 |
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας - Δράσις Τσοτυλίου | 3-2 |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (10η Αγωνιστική) | |
Εθνικός Πτολεμαΐδας - Δαναοί Κοζάνης | 1-5 |
Α.Σ. Προάστειο Προαστείου - Α.Ε. Περδίκκα | 0-3 α.α. |
ΑΙΑΣ Μικροβάλτου - Α.Ε. Καισαρειάς | 3-2 |
Ρεπό: Απόλλων Αυλών |
Οι Βαθμολογίες:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Ε. Ποντίων | 19 | 42 |
2 | Μακεδονικός Σιάτιστας | 19 | 38 |
3 | Φ.Σ. Κοζάνης | 19 | 38 |
4 | Α.Ε. Κοζάνης | 19 | 36 |
5 | Εθνικός Βατερού | 19 | 33 |
6 | Α.Σ. Βελβεντό | 19 | 30 |
7 | Μακεδονικός Κοζάνης | 19 | 29 |
8 | ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης | 19 | 28 |
9 | Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 19 | 27 |
10 | Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 19 | 27 |
11 | Αλιάκμων Αιανής | 19 | 27 |
12 | Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 19 | 26 |
13 | Τιτάν Σερβίων | 19 | 25 |
14 | Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 19 | 5 |
15 | Α.Ε. Άνω Κώμης | 19 | 5 |
16 | Αναγέννηση Εράτυρας | 19 | 1 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Δόξα Λευκόβρυσης | 16 | 40 |
2 | Ακρίτες Κοζάνης | 16 | 36 |
3 | Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 16 | 35 |
4 | Ερμής Πλατανορρεύματος | 16 | 34 |
5 | Κεραυνός Πετρανών | 16 | 31 |
6 | Α.Ο. Κρόκου | 16 | 25 |
7 | Έλατος Ελάτης | 16 | 24 |
8 | Α.Ε. Κρανιδίων | 16 | 22 |
9 | Πρόοδος Μεταξά | 16 | 15 |
10 | Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής | 16 | 14 |
11 | Αναγέννηση Λιβαδερού | 16 | 12 |
12 | Αναγέννηση Αργύλου | 16 | 10 |
13 | Α.Σ. Καρυδίτσας | 16 | 10 |
14 | Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 16 | 6 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 16 | 38 |
2 | Δράσις Τσοτυλίου | 16 | 33 |
3 | Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 16 | 33 |
4 | Ηρακλής Κρυόβρυσης | 16 | 32 |
5 | Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 16 | 29 |
6 | Δόξα Βερμίου Πύργων | 16 | 27 |
7 | Ερμής Ασβεστόπετρας | 16 | 25 |
8 | Βέρμιο Καρυοχωρίου | 16 | 23 |
9 | Ελπίδες Ελλησπόντου | 16 | 21 |
10 | Δόξα Μικροκάστρου | 16 | 18 |
11 | Πρόοδος Κομνηνών | 16 | 15 |
12 | Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 16 | 14 |
13 | Κοζάνη 2004 | 16 | 7 |
14 | Πολυνίκης Πτολεμαΐδας | 16 | -3 |
Γ' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Ε. Περδίκκα | 9 | 24 |
2 | ΑΙΑΣ Μικροβάλτου | 9 | 21 |
3 | A.E. Καισαρειάς | 8 | 15 |
4 | Δαναοί Κοζάνης | 9 | 15 |
5 | Απόλλων Αυλών | 8 | 12 |
6 | Εθνικός Πτολεμαΐδας | 9 | 1 |
7 | Α.Σ. Προάστειο Προαστείου | 7 | -5 |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος – www.top-sport.gr