Συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο τα τρία πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης, μετά το ξεκίνημα της προηγούμενης εβδομάδας.
Οι ομάδες σιγά-σιγά θα βρουν τον ρυθμό τους, μετά την μεγάλη απουσία τους από τα γήπεδα.
Τα παιχνίδι παρουσιάζουν ενδιαφέρον και στις τρεις κατηγορίες, με τις «μάχες» για την πρώτη θέση να συνεχίζονται.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (18η Αγωνιστική) |
Σάββατο 18 Ιανουαρίου (15:00) |
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Α.Ε. Άνω Κώμης |
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης - Α.Ε.Κ. Καλαμιάς |
Τιτάν Σερβίων - Α.Μ.Σ. Γαλατινή |
Α.Ε. Κοζάνης - Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής |
Κυριακή 19 Ιανουαρίου (15:00) |
Μακεδονικός Κοζάνης - Φ.Σ. Κοζάνη |
Εθνικός Βατερού - Α.Σ. Βελβεντό |
Α.Ε. Ποντίων - Αλιάκμων Αιανής |
Ρεπό: Μακεδονικός Σιάτιστας |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος – 15η Αγωνιστική) |
Σάββατο 18 Ιανουαρίου (15:00) |
Α.Ο. Κρόκου - Α.Ε. Κρανιδίων |
Κυριακή 19 Ιανουαρίου (15:00) |
Έλατος Ελάτης - Ακρίτες Κοζάνης |
Πρόοδος Μεταξά - Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης |
Αναγέννηση Αργύλου - Δόξα Λευκόβρυσης |
Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή - Α.Σ. Καρυδίτσας |
Ερμής Πλατανορρέματος - Αναγέννηση Λιβαδερού |
Κεραυνός Πετρανών - Κένταυρος Πρωτοχωρίου |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος – 15η Αγωνιστική) |
Σάββατο 18 Ιανουαρίου (15:00) |
Δράσις Τσοτυλίου - Βέρμιο Καρυοχωρίου |
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας - Ερμής Ασβεστόπετρας |
Δόξα Μικροκάστρου - Ηρακλής Κρυόβρυσης |
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας - Κοζάνη 2004 |
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Πολυνίκης Πτολεμαΐδας |
Κυριακή 19 Ιανουαρίου (15:00) |
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας - Δόξα Βερμίου Πύργων |
Πρόοδος Κομνηνών - Ελπίδες Ελλησπόντου |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (9η Αγωνιστική) |
Σάββατο 18 Ιανουαρίου (15:00) |
Δαναοί Κοζάνης - Α.Σ. Προάστειο Προαστείου |
Εθνικός Πτολεμαΐδας - Απόλλων Αυλών |
Α.Ε. Περδίκκα - ΑΙΑΣ Μικροβάλτου |
Ρεπό: Α.Ε. Καισαρειάς |
Οι Βαθμολογίες έως τώρα:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Ε. Ποντίων | 16 | 39 |
2 | Μακεδονικός Σιάτιστας | 16 | 31 |
3 | Φ.Σ. Κοζάνης | 16 | 31 |
4 | Εθνικός Βατερού | 16 | 30 |
5 | Α.Ε. Κοζάνης | 16 | 30 |
6 | Μακεδονικός Κοζάνης | 16 | 26 |
7 | Α.Σ. Βελβεντό | 16 | 26 |
8 | Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 16 | 25 |
9 | Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 16 | 25 |
10 | Αλιάκμων Αιανής | 16 | 24 |
11 | ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης | 16 | 21 |
12 | Τιτάν Σερβίων | 16 | 21 |
13 | Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 16 | 17 |
14 | Α.Ε. Άνω Κώμης | 16 | 5 |
15 | Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 16 | 2 |
16 | Αναγέννηση Εράτυρας | 14 | 1 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Δόξα Λευκόβρυσης | 14 | 36 |
2 | Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 14 | 33 |
3 | Ερμής Πλατανορρεύματος | 14 | 30 |
4 | Ακρίτες Κοζάνης | 14 | 30 |
5 | Κεραυνός Πετρανών | 14 | 27 |
6 | Έλατος Ελάτης | 14 | 24 |
7 | Α.Ο. Κρόκου | 14 | 19 |
8 | Α.Ε. Κρανιδίων | 14 | 19 |
9 | Πρόοδος Μεταξά | 14 | 12 |
10 | Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής | 14 | 11 |
11 | Αναγέννηση Λιβαδερού | 14 | 11 |
12 | Αναγέννηση Αργύλου | 14 | 10 |
13 | Α.Σ. Καρυδίτσας | 14 | 7 |
14 | Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 14 | 6 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Δράσις Τσοτυλίου | 14 | 32 |
2 | Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 14 | 32 |
3 | Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 14 | 29 |
4 | Ηρακλής Κρυόβρυσης | 14 | 28 |
5 | Δόξα Βερμίου Πύργων | 14 | 25 |
6 | Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 14 | 25 |
7 | Βέρμιο Καρυοχωρίου | 14 | 19 |
8 | Ερμής Ασβεστόπετρας | 14 | 19 |
9 | Δόξα Μικροκάστρου | 14 | 18 |
10 | Ελπίδες Ελλησπόντου | 14 | 15 |
11 | Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 14 | 14 |
12 | Πρόοδος Κομνηνών | 14 | 14 |
13 | Κοζάνη 2004 | 14 | 7 |
14 | Πολυνίκης Πτολεμαΐδας | 14 | -3 |
Γ' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Ε. Περδίκκα | 7 | 18 |
2 | ΑΙΑΣ Μικροβάλτου | 7 | 18 |
3 | A.E. Καισαρειάς | 7 | 15 |
4 | Δαναοί Κοζάνης | 7 | 9 |
5 | Απόλλων Αυλών | 7 | 9 |
6 | Εθνικός Πτολεμαΐδας | 7 | 1 |
7 | Α.Σ. Προάστειο Προαστείου | 6 | -1 |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος – www.top-sport.gr